3 En İyi WordPress Açılır Pencere Eklentisi | Popup Eklentisi

WordPress Popup Eklentisi

En iyi wordpress popup eklentisi başlıklı yazımı yazmadan önce biraz araştırma yaptığımda fark ettim ki, insanlar ne istediğini biliyor fakat istedikleri şeyin nasıl adlandırıldığını bilmiyor.

# Araştırmada ulaştığım bazı aratma terimleri şu şekilde; reklam gibi ön plana gelen şey, web siteye girer girmez açılan pencere, sayfanın ortasında açılan pencere, aşağı inince açılan pencere,

# Sayfa başlangıcında otomatik açılan pencere, siteye girince açılan pencere, site açıldıktan sonra sayfanın ortasında çıkan kutu, site açıldıktan .. saniye sonra açılan kutu, siteye girince otomatik açılan pencere

İşte tüm bu tanımlarınız aslında wordpress popup eklentisi, yani türkçe ismi ile wordpress açılır pencere eklentisi ifade ediyor.

Bundan sonra aratmalarınızı wordpress popup eklentisi olarak yapabilirsiniz ancak aratma yapmanıza hiç gerek yok çünkü piyasada bulunan en iyi 3 wordpress açılır pencere eklentisini ben zaten sizler ile paylaştım. İşte onlar;

1. Wp Subscribe Pro – Popup Eklentisi

WordPress Popup Eklentisi – WpSubscribe Pro

Detaylı Incele Canlı Demo

En iyi wordpress popup eklentisi listemin ilk sırasında tanıtımak istediğim, kendi blogumda da aktif olarak kullandığım eklenti olan Wp Subscribe Pro

Not:Eğer eklentinin satıldığı yerden ilk defa alışveriş yapacaksanız, Mythemeshop’tan Tema ve Eklenti Satın Almak başlıklı yazımı takip ederek, bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

#Neden onca wordpress açılır pencere eklentisi arasından kendi blogum için bu popup eklentisini tercih ettim ?

#İlk ve öncelikli sebebim lightweight, yani özellikle wordpress sitenize yük bindirmeyecek şekilde kodlanmış olması. Hatta öylesine hafif bir eklenti ki site hızınıza nerede ise etkisi 0.

#Tabii listenin geri kalanında yer alan diğer tüm eklentilerin işlevsel olarak hepsini yerine getirmesi ve hız konusunda onların bir adım önüne geçmesi kesinlikle Wp Subscribe Pro’yu tercih etme sebebim oldu.

Peki nedir o işlevler ? Hemen anlatayım;

#Abonelik formunuzu yazı / sayfa sonuna ya da başına ekleyebilirken, aynı zamanda kısa kod kullanımı ile herhangi bir yere ekleyebiliyorsunuz.

#Eklentinin ayrıca popup ( açılır pencere ) özelliği mevcut. Hatta öylesine kaliteli bir şekilde yapmışlar ki, exit intent ( çıkış eğilimden olan) ziyaretçiye otomatik olarak açılma gibi özellikleri de mevcut.

#Farklı renk seçenekleri, popup ekrana geliş efektleri, mailchimp, aweber gibi büyük mail hostları ile entegreli, açılır pencereyi ziyaretçiye siteye girer girmez sunma ya da belirli bir saniye sonra sunma ya da sayfanın sonuna geldiğinde sunma ya da çıkma eğiliminde sunma gibi özellikleri mevcut.

#Bu eklentiyi kullanmadan önce bu işlemleri yapmak için hem bir popup eklentisi hem de bir abonelik eklentisi kullanıyordum ancak Wp Subscribe Pro sayesinde iki eklenti kullanımını teke düşürdüm.

2. Ninja Popups – Açılır Pencere Eklentisi

WordPress Açılır Pencere Eklentisi – Ninja Popups

Detaylı Incele Canlı Demo

En iyi wordpress açılır pencere eklentisi listemin ikinci sırasında ise Ninja Popups eklentisi bulunuyor.

Not:Eğer eklentinin satıldığı yerden ilk defa alışveriş yapacaksanız, Themeforest’tan Tema ve Eklenti Satın Almak başlıklı yazımı takip ederek, bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ninja Popups sınıfının en iyi popup eklentilerinden bir diğeri. Özelliklerinden bahsettikçe eminim ki siz de bu konuda benimle hem fikir olacaksınızdır.

#Eklentinin tek dezavantajı sitenizin yavaşlatacak bir etkiye sahip olması. Çünkü işlevsel olarak çok fazla kod içeren bir yapısı var ve bu sadece sitenizi yavaşlatmakla kalmayıp aynı zamanda bir çok cache eklentisi ile birlikte düzgün çalışmasına engel olacaktır.

Ninja Popup eklentisinin özelliklerine gelince ise;

#Web siteye girer girmez açılan popup
#Sayfanın belirli bir yüzdesi aşağıya indirilince açılan popup
#Site açıldıktan … saniye sonra açılan popup
#Siteden çıkarken, yani kapat tuşuna basma girişiminde bulunurken açılan popup ( exit intent )

Ayrıca bunlara ek olarak; Sosyal Locker denilen, bir içeriğe ulaşmak için içeriği önce herhangi bir sosyal medya ağında paylaşmaya zorlama ve aynı şekilde bir içeriğe ulaşmak için önce e-mail abonesi olmaya zorlama özellikleri de mevcut.

#Tabii eklentinin bir de Wp Subscribe Pro açılır pencere eklentisinde ki gibi yazı sonlarına, yan panele ya da sitenizde istediğiniz bir yere ekleme gibi bir özelliği mevcut değil. Bunun için aynı üreticinin başka bir eklentisini almanız gerekecektir.

Ninja Popups wordpress açılır pencere eklentisi MailChimp, wysija, AWeber, Constant gibi e-mail pazarlama sektöründe olan neredeyse tüm firmalarla uyumlu olarak çalışır.

3. ConvertPlug WordPress Açılır Pencere Eklentisi

WordPress Açılır Pencere Eklentisi – Convert Plug

Detaylı Incele Canlı Demo

En iyi wordpress popup eklentileri listemde tanıtımını yapmak istediğim bir diğer muazzam açılır pencere eklentisi ise ConvertPlug.

#Yeni piyasaya çıkan bu popup eklentisi öylesine muazzam özelliklere sahip ki, toplamda 5 ayrı eklentinin yaptığı işi tek başına yapıyor.

Pop Up eklentisinin aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi toplamda 8 ekran yerlişimi mevcut. Bunların içerisine ekranın sağ ve sol alt kısımlarında çıkma ve full ekran popup özelliğide dahil.

#Tüm bu noktaların içerisine sosyal medya hesaplarınız için takip butonları, sosyal medya paylaş butonları, duyurular, promosyonlar ve butonlar yerleştirebilirsiniz.

Ve tabi tüm bu özellikler şu şekillerde kullanılabilinir;

#Web siteye girer girmez açılan popup
#Sayfanın belirli bir yüzdesi aşağıya indirilince açılan popup
#Site açıldıktan … saniye sonra açılan popup
#Siteden çıkarken, yani kapat tuşuna basma girişiminde bulunurken açılan popup
#Mouse’u aşağı indirdikçe ekranın sağ ve sol atlında açılan popup (pencere)
#Site açılınca sitenin üst ve alt kısımlarında açılan bar
#Siteye girer girmez full ekran açılan popup

Tüm bunlara ek olarak, mail abonelik formunuzu ister yazılarınızın altına, ister üstüne, ister yan panelinizi, isterseniz de kıda kod kullanarak sitenizin herhangi bir bölümüne rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.

Eklentinin sunduğu en güzel özelliklerden bir diğeri sitenizde bulunan yorum kutucuğunun hemen altına

Beni aynı zamanda wpmavi.com abonesi yap.

Diye bir seçenek koyması ve bu seçeneği ziyaretçinin karşısına otomatik işaretlenmiş olarak getirmesi. Böylece sitenize yorum yapan herkesi direkt mail aboneniz yapabiliyorsunuz.

Hız açısında yine Wp Subscribe Pro kadar iyi sonuçlara sahip olmasa da fonksiyonel açıdan sağladığı avantajlar adına kesinlikle sosyal medya paylaşımlarınızı, mail abonelik sayınızı en az %400 katlayacaktır.

Tüm samimiyetimle söylüroum ki, diğer blog projemde sosyal medya paylaşımlarımı ve mail aboneliğimi arttırmak adına kesinlikle bu eklentiyi kullanmayı düşünüyorum.

Eğer sizinde sosyal paylaşım potansiyeli yüksek içeriklerle dolu bir siteniz var ise bir dakika düşünmeyin derim.

Umarım 3 En İyi WordPress Açılır Pencere Eklentisi | Popup Eklentisi başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: