7 Avrupa Ülkesi Sinovac Yasaklarını Gevşetti: Sinovac Olanlar Seyyah Adına Ülkerlere Methal Yapabilecek

Sinovac aşısı, ülkemizde uygulanmaya başlanan önceki telkih ve berenarı gen bire bir şekilde uygulandı. Fakat aşının kullanıma sunulmasından itibaren alelhusus Avrupa ülkelerinde Sinovac aşısına yönelik olumsuz aynı bakış vardı. Aşı Avrupa ülkelerinde uygulanmıyor ve sonuç dönemde gündeme gelen ‘aşılama pasaportu’ uygulamasında dahi uygulanan aşılar listesinde saha almıyordu. Sinovac ile gelişigüzel geçersiz olan benzeri değişik telkih ise Rusya’nın Sputnik V aşısıydı.

Bu durumun sebebi ise Sinovac’ın ve Sputnik V’in daha Avrupa İlaç Ajansı (EMA) marifetiyle onaylanmış aşılar listesinde yer almamış olması. 27 Avrupa ülkesi, geçtiğimiz aylarda bu doğrultuda alınan tıpkı değişmeyen ile ABD’ye bilcümle yolculuk yasaklarını kaldırmıştı. ABD’de uygulanan kül aşılar, EMA onayı olan aşılar. Ancak uzanım farklı acun ülkeleri üzere böyle değil. Sinovac’ın uygulandığı metin çokça ülkenin vatandaşlarına yönelik SUTAŞ ülkeleri ‘zorunlu olmayan hallerde‘ giriş yasağı uyguluyor.

7 Avrupa ülkesi yasağı gevşetmeye başladı:

Ancak akıbet dönemde, hele Sinovac aşısı Acun Esenlik Örgütü’nden ivedili kullanma onayı aldıktan sonradan Avrupa’nın Sinovac’a bakışında tebeddülat yaşandı. Bu doğrultuda yedi Avrupa ülkesi Sinovac aşısı olanların bile gezgin adına ülkelerine girmelerine müsaade ödeme kararı aldı. 

İspanya, Hollanda, Avusturya, Yunanistan, Bulgaristan, Slovenya ve Finlandiya, telkih sürecinin tamamlandığının kanıtlanması ve gelinen ülkenin ‘yüksek riskli ülkeler’ ortada vadi almaması koşuluyla Sinovac olanlara dahi ülkelere giriş izni verecek.

Bu bağlamda ülkemizden Avrupa’daki bu yedi ülkeden birine seyahat etmek talip ve Sinovac aşısının seçkin iki dozunu da olmuş olan kişilerin seyahatlerinin uğrunda ayrımsız engel bulunmuyor.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: