Afiyet Bakanı, ‘Sinovac Sinovac’ Diye Niteleyerek Bağıran Sağlık Çalışanının Arkasında Durdu: Soruşturma Olmayacak

Geçmiş sizlerle paylaştığımız benzeri içeriğimizde, hafta sonu Türkiye’nin gündemine oturan Kütahya‘daki benzeri olaydan bahsetmiştik. Aynı esenlik çalışanı, Kütahya Otogarı’na kurulan hareketli aşı merkezinde esprili ayrımsız şekilde işini yapıyor, insanları ayrımsız otobüs şirketleri çalışanları kadar bağırarak aşıya çağırma ediyordu. Vatandaşları güldüren bu olay, yetkili mecraları erinçsiz etmişti. Çünkü Kütahya İl Afiyet Müdürlüğü, o esenlik çalışanı üzerine soruşturma açıldığını duyurmuştu.

söz konusu sağlık çalışanına açılan anket, vatandaşları dokunaklı anlamda erinçsiz etti. Zira milyonlarca kişi, bu soruşturmanın boş olduğunu, esenlik çalışanının eğlendirme seviyesinden dolayı soruşturulamayacağını savunuyordu. Olayın giderek büyüyüp Twitter trendleri arasına girmesi, Afiyet Bakanı Fahrettin Eş’nın de kulağına çalma kadar görünüyor. Konuyla ilgilendiren adına Twitter’dan tıpkı izah işleyen Insan, Bakanlığı bünyesinde çalışan vatandaşın arkasında durdu.

Soruşturulmasını mucip benzeri uzanım yok

Fahrettin Koca

Fahrettin Koca marifetiyle yapılan açıklamalarda, esenlik personelinin gülmeceli ayrımsız tavırla vatandaşları aşıya çağırma ettiği belirtildi. Bu esenlik çalışanının soruşturulmasına ister bire bir durum olmadığını anlatım eden Sağlık Bakanı Fahrettin Herif, yine bile aşının alçak benzeri bahis olduğunu ve aşının dizge marifetiyle ciddiye alınması gerektiğini belirtti.

Kütahya İl Keyif Müdürlüğü, yayınlamış olduğu tıpkı matbuat açıklaması ile soruşturma kararını açıklamıştı. Fahrettin Koca’nın açıklamalarından sonra ise müdürlüğün toplumsal medyada yaptığı paylaşımlar giderilmiş görünüyor. Fakat bu konuyla ilgilendiren resmi aynı izah yapılmamış durumda. Yani soruşturmanın bitmeme yazar etmediği şimdilik galiba değil

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: