Avrupa’da Yayılmaya Bitmeme Fail Getir, İspanya’daki Aynı Rakibini Satın Aldı

Ülkemizden sonuç yıllarda sâdır en dikkat cazibedar girişimlerden biri da Getir olmuştu. Türkiye’bile yakaladığı başarıdan umutlanan firma, Avrupa’da da nema amacında adımlar atmış ve ara sıra ülkelerde faaliyetlerine başladığını açıklamıştı. 

Getir’in bir tane stratejisi bakir pazarlara kabul etmek değil. Vahim tıpkısı yatırım toplamayı başaran Getir, Avrupa’bile bire bir şirket satın alımına imza attı. Ilkin İspanya tutmak üzere Güney Avrupa pazarında cümbüş gösteren BLOK adlı uygulamanın tamamını satın aldı.

Getir Avrupa’yı sevdi

getir

İçinde bulunduğumuz 2021 yılında global genişleme uğrunda ilerlemeye başlayan Getir, Londra, Amsterdam, Berlin ve Paris’te cümbüş göstermeye başlamıştı. Kucak demin üstelik oylumlu şehirlerde bakım veren BLOK ünlü uygulamanın tamamını satın aldı. 

BLOK elan önceki İspanya’üstelik Madrid ve Barcelona’de, İtalya’da üstelik Milano’bile hızlı market ısmarlama hizmeti vermekteydi. Firmanın faaliyetleri artık Getir markası altında devam edecek, bu pazarlarda Getir BLOK’un yerini takanak.

BLOK’un mübayaa öncesinde çalışmalar yaptığı ve faaliyete geçmeye hazır kuzuluk geldiği İtalya’nın Roma ve Portekiz’in Lizbon şehrindeki operasyonları dahi çıktı Getir ismi altında devam edecek. Sonunda firmanın Avrupa’da hizmet verdiği ülke sayısı, Türkiye ile birlikte 8’e yükselmiş olacak. 

Yır Salur BLOK’a güveniyor

getir

Getir’in kurucusu olan Şiir Salur, yaptığı açıklamada “Sektöre antre yaptıktan sonraları bodur zamanda büyük başarılar elde eden, benzeri zamanda kültürel uyumumuzun üstelik birlik olduğuna inandığımız BLOK uygulamasını bünyemize kattık. Londra, Amsterdam, Paris ve Berlin’den sonraları deminden dahi Barselona, Madrid ve Milano sokaklarını Getir moru ile renklendireceğiz. BLOK’un İspanya ve İtalya’daki yerel tecrübe ve bilgisi ehemmiyet taşıyor. BLOK’un yereldeki başarısı sebebiyle bölgedeki en dolgunca hizmeti veren ortaklık olacağımıza inancımız eksiksiz” dedi. 

Getir, geçtiğimiz haftalarda dördüncü envestisman turunu tamamlamış ve 555 milyon dolarlık eskimemiş envestisman almayı başarmıştı. Böylelikle Getir’in değerlemesi 7,5 bilyon doların üstüne çıkmıştı. 

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: