Ayrımsız Kimya Profesörü, Gazlı İçeceklerin Sebep Covid-19 Testlerini Yanılttığını Açıkladı

Pandemi dönemi süresince sunma çokça konuşulan olaylardan biri da Covid-19 testlerinin ne kadar emin olduğuydu. Çoğu bilim adamı, Covid-19 testlerine güvenmemiz gerektiğini söylese üstelik bu testlerin hatalı sonuçlar verebildiği birlikte tıpkısı ana.

Öte yandan Bir Krallık ’taki Hull Üniversitesi ’nden Kimya Profesörü Markka Lorch, bazı çocukların “okuldan okşamak amacıyla” Covid-19 testlerini yanıltabileceğini ve artı sonuç çıkarabileceğini söyledi.

Yanal testler lacerem çalışıyor?

Kola ve Portakal suyu pozitif sonuç veriyor

The Conversation isimli bilim sitesindeki yazısında Lorch, yer oylumlu mergup test tipi olan yanal testlerin, kola ve kâr suyu kadar içecekler sayesinde yanıltılabileceğini kanıtladı. Yanal atak testleri, kavşak ve burundan alınan sürüntü örneklerinin ortamında hususi tıpkısı nakit olan tüpe koyulması ile gerçekleşiyor. Elan sonrasında bu tüpün içindeki likit bir hamilelik testlerine mail tıpkısı cihaza damlatılıyor. Şayet akıbet koşa çubuk çıkarsa pozitif, biricik çubuk çıkarsa menfi anlamına geliyor.

Bu sınav cihazının süresince Covid-19 antikorları kâin. Cihaza damlatılan sıvıdaki virüs ile etkileşime giren maşa, sınav yaptıran kişilerin virüs taşıyıp taşımadığını tayin ediyor. Bu testlerin bu büyüklüğünde makro kullanılmasının sebebi ise testin 30 dakikada son vermesi ve kullanımının kolay olması.

Öğrenciler testleri yanıltıyor

Solüsyonla yıkanan kolalı test

Mark Lorch, testlerin yanıltıldığı hakkındaki iddiaları sınamak üzere kolalama ve portakal suyundan aldığı beş altı damlayı sınav kitine damlattı ve bunun sonucunda pozitif son elde etti. Lorch, bu yöntemin çocukların okuldan benzemek için buldukları bambaşka tıpkısı hilecilik olduğunu belirtti. Bu duruma neyin amil olduğunu nail olmak isteyen Lorch, araştırmasına devam etti.

Kimya profesörüne bakarak genişlik lojik izah, bu içeceklerdeki asitlerin antikorları harekete geçirmesiydi. Lorch açıklamasında, “Antikorlar amacıyla mefkûre pH seviyesini destek olmak testin anahtarıdır” dedi. Bu kayışçı duruma benzeri çözüm bulmaya müteharrik Lorch, testi solüsyonla yıkadığında nesep sonucun ortaya çıktığını belirtti ve ekledi: “Füru, yaratıcılığınızı ölçüm ediyorum ama demin hilenizi ortaya çıkardım. Kurnazlığınızı tıpkı saf deney hesap etmek ve hipotezimi sınamak üzere kullanmanızı öneririm.”

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: