Benzeri Çita Büyüklüğünde Hızlı Yön Değiştirebilen Robot Böcek Video

California Üniversitesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren aynı grup bilgin, bugüne büyüklüğünde yepyeni çeviklikte ayrımsız mini robot tasarlamayı başardılar. Boyutu, ortalama bire bir böcekten biraz elan balaban olan robot, sahip olduğu hususi bacak tasarımı ile tıpkı çita kadar dizi aynı şekilde cephe değiştirebiliyor. 

Geliştirilen robotun tıpkı numaralı ismi olan Liwei Lin, bu robotla ilgili kâh açıklamalarda bulundu. Robotu ilk tasarladıklarında kafasına göre akım ettiğini ve kontrolü sağlayamadıklarını tabir fail bilim adamı, 2019 yılında tasarladıkları hususi bire bir tabakayı geliştirip, bukanak namına kullanarak tekmil sorunların üstesinden gelmeyi başardıklarını anlatım ediyor. Bu nokta, üzerine alternatif akım uygulandığı devir çokça çabuk ayrımsız şekilde kıvrılma hareketi yapıyor. Bu da robot böceğin hem haddinden fazla acul hem bile haddinden fazla enerjik ayrımsız şekilde hareket etmesini sağlıyor.

Özel bacak tasarımına cemaat olan robot, parkurları serencam aşama çabuk benzeri şekilde tamamlayabiliyor

Robot Böcek

Robot böceğin bittabi bu büyüklüğünde acul benzeri şekilde debi ettiğini ve pekâlâ aynı çita kabil saf ayrımsız şekilde cephe değiştirdiğini anlatırken, bu durumu duruk cümbüş yüküne benzetiyorlar. Bittabi ki elektrikle yüklenmiş olan bire bir palavra saçınızı hızlıca çekiyor, aha bu özel tasarım basamak yapısı üstelik kül namına hakeza çalışıyor. Uzmanlar, tasarladıkları robotun ikinci tıpkı versiyonunun debi potansiyelinin benzeri ısıdam böceği ile az daha tıpkı olduğunu belirtiyorlar.

Liwei Lin, ayrımsız robot teknolojisi geliştirirken bu teknolojinin balaban yapılara kolaylıkla entegre edilebileceğini söylüyor. Sektördeki ana zorluğun çokça tezyifkâr benzeri yapıyı işlevsel arkaç ifade etmek olduğunu tamlayan ilim adamı, geliştirdikleri robot böcekle bu zorluğun dahi üstesinden gelmiş olduklarını, bunun mutluluğunu yaşadıklarını ifade ediyor. 

Robotun akım yeteneğini gösteren video

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: