‘Bilgisayarım Yavaşladı ’ Diyenlerin Yapması Müstelzim 12 Değer

Vazgeçilmezlerimiz olan bilgisayarlarımız kimi zaman çarkıt performanslarında olmayabilirler. Bu kullanıcıdan evet üstelik sistemden kaynaklı tıpkı iş gibi. Bilgisayarım yavaşladı diyerek keder edenlerin uygulayabilecekleri birkaç dümdüz yöntem var. Bu yöntemler yardımıyla bilgisayarım yavaşladı sorunundan zorlamasız kurtulabilirsiniz.

Bilgisayarım yavaşladı ya de eskisi gibi değil diyen kullanıcılar, anlatacağımız yöntemleri uygulamadan geçmiş bilgisayarım yavaşladı sorununa sebep olabilecek değişiklikleri ayn önünde bulundurmalı ve buna göre tıpkı el izlemeliler. Bilgisayarım yavaşladı diyen kullanıcıların bilgisayarlarını basit hızlandırabilecekleri ayrımlı yöntemleri anlattık.

Bilgisayarım yavaşladı diyorsanız yapmanız gerekenler: 

Bilgisayarınızı aymazlık moduna almayın, kapatın Görev Yöneticisi ’hangi danışın Arka planda etkin programları kapatın Mebde programlarını azaltın Antivirüs programlarını durdurun İnternet tarayıcınızı taharri edin Spontane senkronizasyonu durdurun Depolama alanını boşaltın Güncellemeleri arama edin Virüs taraması yapın Donanımlarınızı taharri edin Seçme şeyi silin ve yeniden başlayın

Bilgisayarınızı kapatın:

bilgisayarım yavaşladı

Eğer bilgisayarım yavaşladı diyorsanız geçmiş kendisine denemeniz gereken yöntem arz niteliksiz olanı, yani kapatıp baştan boşaltmak. Baştan başlatma seçeneği değme zaman işe yaramayabilir, bu nedenle bilgisayarı ağız ağıza kapatmalısınız.

Bilgisayarı kapattıktan sonradan ayrımsız müddet, eğer mümkünse biraz saat, bilgisayarı kullanmayın. Bu sürede bilgisayarın ısınması dolayısıyla oluşan benzeri yavaşlama varsa bilgisayar soğuyacaktır. Bire Bir zamanda bilgisayar yeniden açılırken kanı temizlemesi birlikte yapacağı amacıyla elan aceleci çalışacaktır.

Fariza Yöneticisi ’hangi danışın:

bilgisayarım yavaşladı

Görev Çubuğu üzerinde sağa tıklayarak zorlamasız ulaşabileceğiniz Görev Yöneticisi, bilgisayarınızda çalışmakta olan programları size gösterecektir. Açtıktan bilahare beş altı saniye durup durup elan makul sonuçlar alabilirsiniz.

Fariza Yöneticisi ’nde meşgul durumda gördüğünüz programların sayısı ne büyüklüğünde çoksa, bilgisayarım yavaşladı mersiye ihtimaliniz o kadar faziletli. Buradan boş olan ve gerekseme duymadığınız programları kapatarak bilgisayarınızın ağır çalışmasının önüne geçebilirsiniz.

Arka planda etkin programları kapatın:

bilgisayarım yavaşladı

Siz farketmeseniz ya de deli dolu adına kullanmasanız da üst planda müteharrik programlar olacaktır. Bu programların hangileri olduğuna Fariza Yöneticisi üzerinden ulaşabilirsiniz. Peş planda etkin programlar bilgisayarınızı yavaşlatmakla kalmaz, pil ömrünüzü üstelik tüketirler. 

Slack, Skype kabil bildirişim programları, bluetooth aygıtları, VPN programları, antivirüs programları gibi programlar benzeri defa açtıktan sonraları arka planda çalışmaya devam ederek bilgisayarın yavaşlamasına bozukluk olabilirler. 

Çıban programlarını azaltın:

bilgisayarım yavaşladı

Dal planda çalışan programların yanı sıra, bilgisayarınızda mütehammil çok ser programı da tür. Sarrafiye programları bilgisayarınızla bu arada açılır ve etken kendisine çalışmaya başlarlar. Bu aktif düzentileme durumu elbette bilgisayarım yavaşladı demenize bozukluk evet.

Baş programlarına benzeri geri plan programları kabilinden Fariza Yöneticisi üzerinden ulaşabilirsiniz. Burada hangi büyüklüğünde beş altı kelle programı olursa, bilgisayarınızın performansı o büyüklüğünde yükselecektir. Bu prosedür, bilgisayarım ciddi açılıyor sorununa üstelik hal olacaktır.

Antivirüs programlarını durdurun:

bilgisayarım yavaşladı

Antivirüs programları bilgisayarınızı truva atı yazılımlardan evet da virüslerden arkalamak üzere sürekli ense planda çalışmaktadırlar. Ancak bu durum bilgisayarım yavaşladı demenize sebep cins. Bu durumun önüne dökmek üzere tamamen olmasa birlikte ara sıra antivirüs programınızı durdurmalısınız. 

herhangi bir dosya ve program indirmediğinizde ya birlikte emin ayrımsız internet sitesinde gezdiğiniz sırada antivirüs programınızı durdurabilirsiniz. Benzeri şekilde enerjik kendisine kullanmadığınızda evet de bire bir video izlerken birlikte antivirüs programını tefevvuk etmek bilgisayarınızın yavaşlama sorununun önüne geçmenize apotr olacaktır.

İnternet tarayıcınızı arama edin:

bilgisayarım yavaşladı

İnternet tarayıcınızı kullanırken farkında olmadan güçlü haddinden fazla bakir sırça ve kullanılmamış sekme açabilirsiniz. Bu kapsam kesinlikle bilgisayarım gösterişli çalışıyor demenize sebep olacaktır. Görev Yöneticisi ’nde internet tarayıcınızı açarak bu durumu görebilirsiniz. 

Bilgisayarım yavaşladı pekâlâ hızlandırabilirim sorusuna bildirme aceleci yanıtlardan biri genel ağ tarayıcınızı kullanırken minimum sekme ve içki vira etmek olacaktır. Ayrımsız zamanda tarayıcı geçmişini ağır ezgi aralıklarla başlamak de hem bilgisayarınızı hızlandıracak hem bile internete bağlanırken daha acul sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Bizatihi senkronizasyonu durdurun:

bilgisayarım yavaşladı

Microsoft One, Google Drive, Yandex Disk kabilinden endişe ambarlama hizmetlerine ait programları kullanırken işinizi kolaylaştırmak üzere resen senkronizasyonu degaje bırakmış olabilirsiniz. Kendi Kendine bağlaşım bilgisayarım yavaşladı nedenleri beyninde bildirme öne çıkanlardan biridir.

Böyle tıpkısı yavaşlama sorununun önüne boşlamak üzere tabiatıyla senkronizasyonu kapatın. Düzenli aralıklarla, elle yedekleme işlemine devam edebilirsiniz. Tabiatıyla senkronizasyonları bloke etmek bilgisayarınızı hissedilir şekilde hızlandıracaktır.

Depolama alanını boşaltın:

bilgisayarım yavaşladı

Bilgisayarın sabit sürücüsünün evet birlikte SSD kartının ambarlama alanı sınırlıdır. Doluluk oranı bu sınıra yaklaştıkça bilgisayar yavaşlayabilir. Bu noktada yeni bir çakılı güdücü evet üstelik eskimemiş benzeri SSD iri ahzetmek kadar fiyatlı analizör uygulayabilirsiniz.

Eskimemiş depolama kartları satın almak yerine keder ambarlama hizmetlerini kullanabilirsiniz. Var olan dosyalarınızı endişe sistemlere aktardıktan sonraları bilgisayarınızdan silebilir ve ambarlama alanını boşaltabilirsiniz. Bu bildirme aktif bilgisayar tacil yöntemlerinden biridir.

Güncellemeleri taharri edin:

bilgisayarım yavaşladı

Windows işletim sisteminiz amacıyla ya dahi kullandığınız donanımlar amacıyla yıpranmamış tıpkı güncelleme olup olmadığını taharri edin. Eğer kullanılmamış ayrımsız güncelleme varsa ve sisteminize uygunsa mutlaka güncellemeyi gerçekleştirin.

Windows 7, Windows 8, Windows 10, macOS, Linux kabil işletim sistemlerine ve donanımlara gelen güncellemeler var olan sorunları çözecek ya da bakir iyileştirmeler sunacaktır. Windows 10 tacil yöntemleri amacıyla buraya bakabilirsiniz. 

Virüs taraması yapın:

bilgisayarım yavaşladı

Siz farkında olmadan bilgisayarınıza tıpkı virüs ya bile truva atı yazılımı girmiş kabil. Derinden ve gizlice çalışan dokunaklı amaçlı yazılımlar bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Ayrıntılı, yekpare aynı virüs taraması bilgisayarınızda var olan bu makule şiddetli amaçlı yazılımları ortadan kaldıracak ve bilgisayarınızı hızlandıracaktır.

Ince tıpkısı virüs taramasının birlikte cümle optimizasyon programlarını üstelik kullanabilirsiniz. Hep optimizasyon programları bilgisayarınızı tarayacak, hızlandırma yöntemleri sunacak, sistemi yavaşlatan çerezleri ve abes dosyaları ortaya çıkaracaktır. 

Donanımlarınızı taharri edin:

bilgisayarım yavaşladı

Bilgisayarım yavaşladı sorununa hastalık olan arz nazik etkenlerden biri birlikte bilgisayar donanımlarıdır. Özellikle son eklenen donanımlar bilgisayarda var olan donanımlarla çakışarak bilgisayarı yavaşlatabilir ve takat sınırı düşüşüne hastalık türlü.

Şayet bilgisayarınız yavaşlamadan evvel kurduğunuz yeni bire bir tesisat varsa bu donanımı bilgisayardan kaldırmayı deneyin. Var olan donanımları çizin çizin çalıştırarak yavaşlama sorununa neden olan donanımın hangisi olduğunu görebilirsiniz. Donanım sürücülerinin aktüel olduğundan de güvenli olun.

Değme şeyi silin ve baştan başlayın:

bilgisayarım yavaşladı

Ne yaparsanız yapın bilgisayarınız benzeri makule hızlanmıyorsa radikal tıpkısı değişmeyen alabilir ve Windows ’u silerek bilgisayarınızı yeniden kurabilirsiniz. Windows dahil bilgisayardaki rastgele şeyi silip yeniden yüklerken yavaşlama sorununa hastalık olan yazılımı da rüyet şansınız olacaktır.

Bilgisayarım yavaşladı diyen kullanıcıların kolay uygulayabilecekleri bazen anne yöntemleri anlattık. Anlattığımız birlik yöntemleri uygulamanıza rağmen bibi bilgisayarınız hızlanmıyorsa bakir tıpkısı SSD bilgili ahzetmek, RAM kabul etmek hassaten bakir tıpkısı elektronik beyin kabul etmek kadar fiyatlı yöntemleri düşünmelisiniz. 

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: