Bir Ahtapot Paul Olmasa da… Bir Süper Bilgisayar, EURO 2020 Şampiyonluk Tahminini Açıkladı

Aynı süper bilgisayar, sonuç tıpkı aydır futbolseverlerin bire bir numaralı gündemini oluşturan EURO 2020 ile ilişik tahminde bulundu. Mevcut tam koşulları algoritmalarla aktif süper bilgisayar, yarı finale kalmayı başaran 4 takımdan hangisinin şampiyon olacağını adisyon etti. Süper bilgisayarın yaptığı aritmetik, mütehammil üstelik şaşırtıcı değilmiş gibi görünüyor.

EURO 2020 turnuvasının nısıf finalinde, İtalya ile İspanya ve İngiltere ile dahi Danimarka beyninde karşılaşmalar düzenlenecek. Süper bilgisayara işlenen algoritma, bu dömifinal karşılaşmalarının kazananlarının İtalya ile İngiltere olacağını tahmin ediyor. Yani bugün İspanya, yarın birlikte Danimarka yenilecek. Tamam böke ki olacak?

Süper bilgisayara bakarak EURO 2020’nin şampiyonu İtalya olacak

İtalya

Süper bilgisayarın yaptığı tahminlere bakarak İtalya ile İngiltere arasında gerçekleştirilecek bitiş karşılaşmasının kazananı, yüzdelik 39,1’lik mehabet ile İtalya olacak. Süper bilgisayarın İngiltere’ye verdiği iktisap oranı ise yüzde 29,2. Buna bakarak 11 Temmuz‘da gerçekleştirilecek bitiş karşılaşmasından gülen yan, İtalyanlar olacak.

Şampiyonu oranlama fail süper elektronik beyin, İspanya ile Danimarka üzere da bökelik oranını tutum etti. Bu tahmine göre İspanya’nın EURO 2020’nin şampiyonu olma olasılığı, yüzde 23,1. Danimarka içinse bu anlayış, yüzde 8,6. Yani süper bilgisayara göre Danimarka’nın böke olma olasılığı bulunmayan denecek büyüklüğünde. Olur sizin EURO 2020 favoriniz ki? Size bakarak hangi takım şampiyon olacak?

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: