Bitcoin Madenciliğinde Tarihin Sunu Iri Ağırlık Düşüşü Gerçekleşti

Saklı Yazı mal madenciliği, hele geçtiğimiz haftalarda Çin’den gelen bir haberle nazik aynı çarpış almıştı. Çin Devlet Konseyi’ne kapalı Mali İstikrar ve Kalkınma Komitesi vasıtasıyla yapılan benzeri açıklama ile ülkede saklı yazı servet madencilik faaliyetlerinin yasaklandığı açıklandı. Ardından gelen haberler ise pek çokça madencilik şirketinin Çin’den kaçmaya başladığını; yönlerini ise Yıldız Amerika’evet çevirdiklerini ortaya koydu.

Bu gelişmelerin gölgesinde baskı zamanların yaşandığı kripto piyasasında Bitcoin ve yanı sıra takatli çok altcoin değer kaybetti ve düşüş bir süredir devam ediyor. Ayrıca madencilik yasakları sonrası Bitcoin uzaklaştırmak üzere geçer eksiksiz cihazların mecmu işlem gücünü anlatım eden hash akim oranlarında de şişman aynı düşüş yaşanmıştı.

Meşruhat öncesi Mayıs ayında 200 eksahash olarak ölçülen ayar, sonrasında nagehan ayrımsız çakılma yaşayarak 66 eksahash seviyesini görmüştü. Ağır Sıklet bile olsa aynı toparlanma gösteren hash akim oranları, sonunda 90 seviyelerine ulaşmayı başarmıştı. Fakat elbette ki bu biberli düşüş, çıkarılan blok sayısının birlikte çetin oranda azalmasına faktör oldu.

Tarihin en iri zahmet düşüşü:

Bitcoin

Bitcoin ağında bu türden şappadak ve kaba hash liyakatsiz düşüşlerini dengelemek için tıpkısı dara mekanizması mevcut; güçlük ayarlaması. Kestirmece olarak iki haftada tıpkı kabil bir süreye denk mevrut 2016 blokta tıpkı yapılan bu ayarlama sonrası hash muvaffakiyetsiz’deki değişimler Bitcoin madencilik zorluğunu artırıyor evet dahi azaltıyor. Yaşanan düşüler sonrası zaman gerçekleştirilen sonuç pürüz ayarlaması ise tarihin yeryüzü şişman zor düşüşüne meni ediyor.

Bugün yapılan meşakkat ayarlamasında 689472. blokta yüzde 28 oranında düşüş yaşandı ve değer 14 trilyon seviyesine çekildi. Bitcoin tarihinde bu oranda bire bir ağırlık düşüşü henüz önce on paralık yaşanmamıştı. Tıpkısı geçmiş nazik zor düşüşü ise 2011 yılında görülen yüzde 18’lik düşüştü.

Fakat bu düşüşün sonucu bağıl daha fazlalık benzeri manzara sunuyor. Zorluğun düşmesi, Bitcoin madenciliğinde kârlılığın artması anlamına geliyor. Bu birlikte yanında madenciliğe olan ilginin bile artacağına meni ediyor. Serencam kendisine da hash sıfır oranlarının baştan dengelenmesiyle piyasanın bu anlamda toparlanması bekleniyor.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: