BtcTurk Sızıntısında İkinci Orostopolluk: Kullanıcıların Sair Borsalardaki Hesapları dahi Ele Geçirilmek İsteniyor

HUSUSI MARIFET – 14 Mayıs 2021 tarihinde ayrımsız bilgisayar korsanı, 2018 ’da BtcTurk ’cilt sızdırdığını argüman ettiği kullanıcı bilgilerini Raidforums üzerinden satışa çıkarmış, bilgileri sızdırılan kullanıcılara ulaşılmış, bu iddialar 18 Mayıs tarihinde BtcTurk tarafından kabul edilmiş, sızıntıdan hep 516 bin 954 kullanıcının etkilendiği belirtilmişti. 

Sızdırılan kullanıcı bilgileri beyninde insan soyad, e-defa adresi, yıldızlı adres, doğum tarihi, çökertme telefon numarası, sızıntının yapıldığı tarih öncesi akıbet methal gün ve saati, akıbet giriş yapılan Iplik adresi, PBKDF2 algoritması ile masun şifreler ve sunma önemlisi birlikte etiket yöre ve üst yüzü ile üyelik üzere icap mahsus özçekim fotoğrafları düz alıyordu. BtcTurk ’un resmi açıklamasının peşi sıra Raidforums üzerindeki bahis bile kapatılmıştı.

BtcTurk ’ten sızdırılan veriler bibi korsanların elinde türlü: Kullanıcıların sair borsalardaki adresleri değiştiriliyor

btcturk kullanıcıları

Tarafımıza vasıl ve ismini vermek istemeyen tıpkısı kullanıcı, “Kullandığım ayrıksı iki borsadaki hesaplarımın andıran adresi ve şifrelerinin değiştiği bilgisini aldım ve borsa yetkililerine ulaşıp durumu bildirdim, bu bilgilerin farklı tıpkısı noktadan değiştirildiğini doğrulama ettiler. Bir adresimi BtcTurk hesabım için de kullanmıştım.” açıklamasında bulundu. 

Açıklamadan yola çıkarak tarafımıza ulaşan kullanıcının BtcTurk hesabının sızdırıldığı, resmi açıklamadan sonra Raidforums sayfası kaldırılsa dahi bu bilgilerin henüz keskin niyetli kişilerin elinde olduğunu hikâyelemek kabil. Korsanlar, ellerindeki bilgilerle gayrı yerli saklı yazı mal borsalarına methal yapmayı deneyip, e-kere eşleşmesini tayin ettiklerinde, ayrıksı eleştiri kullanıcı bilgilerini kullanarak bilgileri değiştirebilirler.

“Benzer durumu ateş parçası 15 ila 20 kullanıcı var, icraat devam ediyor, bu nüsha artabilir”

İlgili borsalara ulaştığında benzer sorunu hararetli 15 ile 20 kullanıcın birlikte olduğunu öğrenen takipçimiz, “BtcTurk hesapçı ile tıpkı e-yol adresini kullanıp sair borsalarda hesap açan sistem bu durumu yaşayabilir.” dedi.

Bu miftah ile bizde birlik okurlarımızı uyarmış olalım. Yalnız BtcTurk özelinde değil, verilerin sızdırıldığı kül platformlardaki e-kere adresleriniz ile apayrı ayrımsız borsa evet de platformdaki hesaplarınız ele geçirilebilir. Bu durumdan etkilendiğinizi düşünüyorsanız, e-defa ve şifre bilgilerinizi değiştirmenizi başvuru ediyoruz.

Konu üzerine BtcTurk vasıtasıyla daha tıpkı açıklama yapılmadı. Gelişmeleri anbean izleme yazar sizlere ulaştıracağız, takipte yüklülük.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: