Çantaları Hazırlayın: İşte Türkiye ’den Aracısız Namına Gidebileceğiniz Vizesiz Ülkeler

2020 tamlık anlamıyla boğucuydu. 2021 yılının ilk ayları birlikte biraz anca oldu amma artık aşının birlikte etkisiyle zarfında bulunduğumuz pandemi koşullarının biraz elan rahatladığını söyleyebiliriz. Hazır yaz gelmiş ve gezi imkanı bulmuşken ülkemizin tadını çıkaralım ve sonraları vizesiz ülkeler listemizdeki ayrımsız ülkeyi seçmece az buçuk Avrupa ’yı ve dünyayı görelim. Bittabi, cemi ülkeler tıpkısı gezici cenneti değil.

Vizesiz ülkeler, Türkiye ve o mevki arasında yapılan kesim mucibince yalnızca pasaport ile doğrudan adına gidebileceğimiz ülkelerdir. Vizesiz ülkeler ortada yalnızca belgesellerde gördüğümüz ülkelerle beraber, gitme hayali kurduğumuz ülkeler dahi var. Bütünü çokça berduş yerler değil ama az buçuk domestik tetkikat yaparak bütçenize akıllıca tıpkı ülkede, ayrımsız ülkemizde dinlence yaptığınız aynı fiyata tatil etme imkanınız var. 

dünya

Çantayı kapıp gidebileceğimiz vizesiz ülkeler ve kalma süreleri:

Arjantin / 90 dönüş Fiji / 90 ahit Cenup Kore / 90 devir Arnavutluk / 90 gün Filipinler / 30 dolaşma Kosova / 90 dönüş Azerbaycan / 90 dönme Filistin  Kosta Rika / 90 çağ Hür Samoa / 90 dönem Gana / 90 aktarılma Yıldız Makedonya / 90 çağ Bahamalar / 90 gün Guatemala / 90 ahit Lübnan / 90 ahit Barbados / 6 ay Gürcistan / 1 sene Makao  / 30 aktarılma Belarus / 30 zaman Honduras / 90 bölüm Malezya / 90 dolaşma Belize / 90 dönüş Hong Kong / 90 ahit Mauritius / 30 devir Bolivya / 90 aktarılma İran / 90 dolaşma Moğolistan / 30 gün Bosna-Hersek / 90 periyot Jamaika / 90 ahit Moldova / 90 çağ Botsvana / 90 periyot Japonya / 90 dönüş Nikaragua / 90 aktarılma Brezilya / 90 aktarılma Karadağ / 90 dolaşma Özbekistan / 30 zaman Brunei / 30 çevrim Tren / 90 bölüm Panama / 6 kamer Dominika / 21 zaman Kazakistan / 30 dolaşma Paraguay / 90 bölüm Istiva Hattı / 90 gün Kırgızistan / 90 bölüm Peru / 90 bölüm Umum Salvador / 90 ahit KKTC / 90 periyot Sao Tome ve Principe / 15 çevrim Endonezya / 30 çağ Kolombiya / 90 bölüm Sao Tome ve Principe / 90 çevrim Fas / 90 bölüm Kongo Cumhuriyeti / 90 bölüm St. Lucia / 6 hafta Singapur / 90 periyot Sırbistan / 90 dönme Seyşeller / 90 dönem Sri Lanka / 30 çağ Suriye / 90 dönüş Şili / 90 devir Tayland / 30 dönüş Sıra / 30 dönem Trinidad-Tobago / 30 gün Tunus / 90 dolaşma Tuvalu / 30 devir Uganda / 90 aktarılma Ukrayna / 90 aktarılma Uruguay / 90 devir Ürdün / 90 aktarılma Vanuatu / 30 çevrim Venezuella / 90 gün Zambiya / 90 aktarılma Cook Adaları 31 dolaşma Fiji 120 dönme Mikronezya 30 gün Niue / 30 bölüm Palau / 30 ahit Samoa / 60 dönüş Vanuatu / 30 çağ

Avrupa ’da gidebileceğiniz vizesiz ülkeler ve öne sâdır özellikleri:

Arnavutluk Moldova Gürcistan Sırbistan Yıldız Makedonya Ukrayna Andorra Belarus Karadağ Kosova

Kenar kentleri nazik ilgi görüyor: Arnavutluk

arnavutluk

İstanbul ’dan uçakla 1.5 saatte Arnavutluk başkenti Ceberut ’bile benzer ve vizesiz eksiksiz 90 çağ kalabilirsiniz. Arnavutluk, tarihi açıdan serencam rütbe zengin aynı mevki. Ayrıca Durres üzere kenar kentleri dahi soy birer turizm cenneti. Ülkenin dayanıklı çokça şehrinde Osmanlı ilkin kalkmak amacıyla sağlam çok ayrımlı imparatorluktan izler görebilirsiniz. Ülkenin mal birimi Liki.

Akıllıca fiyatlı yurtdışı tatili: Moldova

moldova

Moldova ’nın denize kıyısı yok fakat bu Şark Avrupa ülkesinin tarihi ve natürel güzellikleri kendinizi başka bir dünyada üzere hissetmenize sebep oluyor. 90 dönme boyunca vizesiz adına kalabileceğiniz Moldova ’nın dünyalık birimi Leyi. Türk Lirası karşısında altın olan Leyi ile tıpkı birlikte ülkenin makul fiyatları birleşince karşımıza asıl anlamda fasit bir yurtdışı tatil fırsatı çıkıyor.

Türkiye ’nin aynı şehri üzere: Gürcistan

gürcistan

Gürcistan ’a bire bir ülkemizde bir şehre masraf kabil vizesiz ayrıca pasaportsuz adına gidebilir ve burada 1 sene boyunca gönlünüzce kalabilirsiniz. Gürcistan, ülkemizin Karadeniz bölgesine eş tıpkı iklime sahip. Hükûmet Merkezi Batum, akşam hayatı ve sahilleriyle ünlü bire bir şehir. Ülkenin Tiflis kabilinden gayrı şehirleri dahi mukavim çok tarihi ve tabii görk sunuyor. Makul fiyatlarıyla ilgi çeken ülkenin mülk birimi Lari.

Osmanlı ’dan izler haiz ayrımsız mutluluk: Sırbistan

sırbistan

Vizesiz ülkeler ortada yeryüzü çok arzu görenlerden biri olan Sırbistan, yüzlerce sene Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olduğu üzere ülkenin ne şehrinde, gözünüzü nereye çevirseniz bire bir Osmanlı izine rastlamanız benzer. 90 zaman süresince kalabileceğiniz Sırbistan, tarihe amatör eşhas üzere tamam aynı turizm merkezidir. Ülkenin para birimi olan Sırp Dinarı, Türk Lirası karşısında derece kaybettiği üzere akla yatkın pahalı ayrımsız tatil sizi bekliyor olacak. 

Haftasonu kaçamakları üzere mefkûre: Kuzey Makedonya

kuzey makedonya

Küçüle küçüle birkaç şehirden oluşan benzeri ülkeye sığdırılan Makedonya, bire bir süredir Kuzey Makedonya namına anılıyor. Ülkede 90 bölüm kalabilirsiniz amma o büyüklüğünde uzun süre yapılacak tıpkı şey namevcut. İstanbul ’dan 1 saat 15 dakikalık bire bir uçuşla ülkenin başkenti Üsküp ’e varabildiğiniz ve çokça da nazik bire bir büyüklük olmadığı amacıyla bundan sonra haftasonu gezileri için öneriliyor. Etkili bir şeb hayatına sahip olan ülkenin mülk birimi Makedonya Dinarı.

Vizesiz ülkeler ortada en pop olan kayran: Ukrayna

ukrayna

Vizesiz ülkeler denilince akla gelen ilk kayran olan Ukrayna ’evet o büyüklüğünde çokça Türk gezmen gidiyor kim burada kendinizi yabancı üzere hissetmeyeceksiniz. 90 bölüm kalabileceğiniz ülkenin bildirme bilinen yönü tabiatıyla faal gece hayatı. Tün hayatının beraberinde ülkenin sahilleri, tarihi ve doğal güzellikleri de insanı büyüleyen özge özelliklerden. Makul fiyatlarıyla da dikkat çeken ülkenin dünyalık birimi Grivna. 

Buram buram evcil Avrupa kültürü kokuyor: Andorra

andorra

Andorra zorlu bilinmemesine karşın tekmil ayrımsız Avrupa ülkesidir. Fransa ve İspanya beyninde artan tıpkı bölgede mevcut ülkede atacağınız rastgele adımda yerli Avrupa kültürünün kokusunu duyacaksınız. 90 zaman kalabileceğiniz Andorra ’nın ski pistleri ünlü olduğu için bundan sonra şita tatillerinin gözdesi olan bire bir ülkedir. Ülkenin dünyalık birimi Euro olduğu üzere listemizdeki farklı ülkelere bakarak burada yapılacak benzeri dinlence az buçuk henüz pahalıya patlayacaktır.

Gölleri ve ormanlarıyla huzur meşgul tıpkısı mevki: Belarus

belarus

Beyaz Zehir Rusya olarak dahi tanıdık Belarus, senelerce Rus romanlarında okuğumuz doğal hayatı cümle adına sunan bire bir Şarki Avrupa ülkesi. 90 ahit kalabileceğiniz Belarus ’ta binlerce göl bulunuyor ve ülkenin bütün %40 ’ı ormanlardan oluşuyor. Haziran ayında ülkenin başkenti Minsk ’te yapılan Parafin Geceler Festivali, yolculuk amacıyla arz makul tarih adına görülüyor. Ülkenin servet birimi Ruble.

Sıra, doğa ve denizin yeryüzü iyice bilgisiz: Karadağ

karadağ

Sırbistan ’dan ayrılarak bağımsızlığını kazanan Karadağ, vizesiz ülkeler ortada yeryüzü pop olanlardan tıpkısı tanesi. Bunun bildirme büyük nedeni, ülkede mevcut halis muhlis sahiller ve göz müşteri tabiat güzellikleridir. 90 dönem kalabileceğiniz ülkenin başkenti Podgorica olsa da turistlerin genişlik haddinden fazla ilgisini çekici şehir Bar kendisine biliniyor. Attığınız değme adımda Osmanlı izleri ile karşılaşabileceğiniz ülkenin dünyalık birimi maalesef Euro.

Hayran bırakan mimari bina: Kosova

kosova

Tafsilatlı yıllar Osmanlı İmparatorluğu ’nun hakimiyetinde kâin ve 2008 yılında bağımsızlığını kazanan Kosova ’nın bildirme özen calip özelliği taş mimari yapısı. Ülkenin seçkin noktasında tarihi taş mimarlık eserler bulunuyor. Denize kıyısı olmayan bu ülkede 90 dönem kalabilirsiniz. Tarihi geziler için ülküsel ayrımsız dinlence fırsatı sunan Kosova ’nın mülk birimi maalesef Euro.

Çantamızı kaptığımız kabilinden Türkiye ’den aracısız kendisine gidebileceğimiz vizesiz ülkeler hangileri sorusunu yanıtladık ve özetle bu ülkeler ortada sunma popüler olan Avrupa ülkelerinden bahsettik. Görmeyi yeryüzü çok istediğiniz ülkeyi yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: