Cesaret Kartı ile Alışverişlerde Maksimum Taksit Sayısı Sınırı Düşürüldü

Bankacılık Aranjman ve Denetleme Kurumu (BDDK), yüreklilik kartları ile kayıt kredilerinin önel sınırlarında fark yapıldığını açıkladı. Alım aracılığıyla yapılan açıklamalarda, mobilya, zer, elektronik im, beyaz zehir kayıt ve vasıta kredilerinde meri vade süreleri düşürüldü. Buna göre çıktı vatandaşlar, taksitle aldıkları ürünlerin borçlarını daha bodur sürede ödemek zorunda kalacaklar.

Konuyla ilişik yapılan açıklamalara bakarak vatandaşlar artık, möble ve elektronik kayıt alırken sunma fazla 9 kamer taksit yapabilecek. Kuyum harcamalarındaki maksimal mehil sayısı ise 3 ay olacak. 5.000 liraya büyüklüğünde ayrımsız monitör satın ahzetmek isteyen tüketiciler ise çıktı yeryüzü fazla 9 taksit yapabilecek. Bu tutarın üstünde satın alınacak televizyonlar üzere maksimal taksit sayısı ise 4 ay olacak.

Elhak alamıyorduk ama olsun: Makine almak çıktı henüz dahi yumruk

Taksit sayıları değişti

BDDK’nın yaptığı açıklamalara bakarak sonuncu değeri 120 bin TL ve altında olan vesait, artık sunu fazla 48 kamer önel ile satın alınabilecek. Sonuncu değeri 120.001 TL ila 300 bin TL aralığındaki araçlar ise yer çok 36 ay kredi ile satın alınabilecek. Benzer bire bir şekilde sonuncu değeri 750 bin TL’ye büyüklüğünde olan araçlar 24 ayak tabanı büyüklüğünde, 1 milyon 500 bin TL’ye kadar olan araçlar ise 12 aya kadar borçlanarak satın alınabilecek.

bu arada, taşıtlara verilecek cesaret oranları bile değişmiş durumda. BDDK, nihai değeri 120 bin TL’ye kadar olan vesait için muteber oranın sabit kalmasına vermiş olsa üstelik 300 bin TL’ye büyüklüğünde olan araçlar amacıyla artık arz aşkın yüzde 50 oranında kredi çekilebilecek. 750 bin TL’ye olan araçlardaki istikraz oranı yüzde 30 adına belirlenirken, 1 milyon 500 bin TL’ye kadar olan araçlar üzere yüzde 20’si kadar güven verilmesine değişmeyen verildi. Şayet fiyatı 1,5 milyon TL’den çok olan benzeri anahtar alacaksanız, çıktı yüreklilik çekemeyeceksiniz.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: