Dünyanın Sunma Çabuk Elektrikli Otomobilini Üreten Rimac, Bugatti’yle Birleşiyor

Son tıpkı yıldır elektrikli otomobil kulislerinde dolanan bildirme eke söylentilerden biri Bugatti ile Rimac beyninde gerçekleşeceği söylenen muhassala idi. Porsche ve Rimac yoluyla yapılan kuma açıklamada, iki firmanın birlikte Bugatti-Rimac adında tıpkısı ortak adım kuracağı açıklandı. 

Kullanılmamış girişimin merkezi Hırvatistan’ın Zagreb kenti olacak olsa dahi Bugatti’nin üretim merkezi şu anda bulunduğu Fransa, Molshem’üstelik kalacak. Firmanın faaliyetlerine başlayacağı güneş adına ise 2021 yılının sonu gösteriliyor.

Bugatti tıpkısı defa daha değişime amade:

Bugatti chiron

İlk adına 1909 yılında Ettore Bugatti aracılığıyla kurulan firma, iki Acun Savaşı arasındaki süreçte ürettiği acul ve stil sahibi otomobillerle adından küçümseme ettirmeyi başarıyordu. Ayrıca firmanın o dönemde elde etmeyi başardığı Grand Prix galibiyetleri de bulunuyordu. Bugatti’nin ölümü ile ortadan kaybolan firma, 1963 yılında bu defa tıpkı İtalyan sanayici olan Romano Artioli yoluyla yüksek teknolojili süper otomobiller üretmesi amacıyla canlandırılmıştı.

Serencam olarak de 1998 yılında, o dönemin VW CEO’su ve Ferdinand Porsche’nin dahi torunu olan Ferdinand Piech vasıtasıyla ayraç bire bir misil daha ayağa kaldırılmıştı. O günden bu yana de Bugatti markası altında 1000 atlama beygiri güç üreten motorlara ve saatte bildirme bir iki 418 kilometre hıza vasıl otomobiller üretilmesi üzere çalışıyor ve lüks pahalı süper otomobiller satıyor.

Bugatti-Rimac geliyor:

rimac nevera

Mate Rimac bakir dönemde Bugatti-Rimac’ın CEO’luğunu yürütecek, Rimac grubu bakir firmanın %55 hissedarı olacak. Mavera yandan Porsche havai hazırda Rimac grubunun %24 hissesine topluluk. Bakir firma Bugatti Chiron ve Rimac Nevera üretimine bitmeme edecek ancak bu üretim oldukça kısıtlanmış olacak.

Rimac, yaptığı açıklamada “Bittabi kim bire bir Nevera alıp üzerine Bugatti logosu çakmayacağız.” derken, ellerindekileri kullanarak kullanılmamış ayrımsız emsal geliştireceklerini ifade etti. Elektrikli ve efdal hızlara vasıl tıpkısı süper araba yok etmek berenarı çalkantı donör cins.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: