EA’den Rahatlatan Izah: Baziçe İçi Reklam Planımız Namevcut

Geçtiğimiz günlerde playerWON adlı tıpkısı vasat aracılığıyla oyunlarda televizyon reklamlarının gösterilmesi ve bu reklamlar sayesinde oyunculara ufak ödüllerin verilecek olması gündemdeydi. Simulmedia ’nın eş olduğu platform, içtimai medyada oyunculardan oldukça balaban tepkilerin gelmesine etmen oldu.

Simulmedia ile aralarında anlaşmaların bulunduğu söylenen Electronic Arts, geçmişten bugüne sunduğu ücretli içeriklere katma kendisine tıpkı da bu konuyla medyada kendine vadi bulunca yoğun tepkilerin hedefi haline gelmişti. Neyse kim Electronic Arts, bu haberleri yalanladı. İşte detaylar:

Ne Olmuştu?

Konsol

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberimizde Simulmedia ’nın playerWON platformu üzerinden oynaması ücretsiz oyunlarda televizyon reklamları gösterileceğini söylemiştik. Bu haberdeki reklamlar, izleyip izlememenin tamamen kullanıcıya bırakıldığı ancak izlendiğinde oyuncuya âdeta ödüller verecek olan reklamlardı.

Endişeler adım adım ortaya çıkarken bir üstelik Simulmedia ’nın şişman şirketlerle anlaşmaları olduğunu öğrenmiştik ve bu şirketlerin arasında Electronic Arts üstelik bulunuyordu. Ancak deminden Electronic Arts, buna dair bir anlaşmanın bulunmadığını ve baziçe içi reklamlara şu an çok bile yunak bakmadığını açıkladı.

“Bunun konusunda değme anlaşmamız bulunmuyor”

ea

Yaptığı açıklamalarda Electronic Arts, konsol oyunlarında göstergeç reklamları göstermenin şu dakika planlarının ortada olmadığını belirtti. Buna melfuf olarak şeriklik, bu bahis konusunda mamul olan seçkin anlaşmanın bulunmadığını belirtiyor.

Sonuç namına ise ortaklık, olabilecek arz ferah oyun deneyimini ortaya koymanın hala evvel mihrak noktası olduğunu söylüyor. Ayrımsız canip beyninde inikat olduğunu söylerken farklı tarafın bunu yalanlamasının az çok somurtkan olduğunu söyleyebiliriz. Laf üzerine eskimemiş detaylar ortaya çıktıkça sizlere aktarıyor olacağız.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: