El Salvador, Vatandaşlarına Benzetmek İçin 140 Milyon Dolarlık Bitcoin Matlup

Geçtiğimiz günlerde El Salvador, ülkenin resmi mülk birimi yerine Bitcoin’i kabul ettiğini açıklamıştı. Ülkenin aldığı değişmeyen şişman sansasyon yaratmıştı. El Salvador, bu kararını tavlandırmak ve halkın Bitcoin kullanımı yükseltmek için muhtelif hamleler gerçekleştirecek.

Bu hamlelerden biri dahi ülkedeki kül muhteşem nüfusa 30 dolarlık BTC dağıtılması olacak. Statista verilerine bakarak ülkede 15 yaşın üzerindeki vatandaşların sayısı 4,72 milyon. Yani ülkenin kestirmece 140 milyon dolarlık BTC alması gerekiyor. 

BTC kullanıcı sayısı artacak

el salvador

İstatistik uzmanı Willy Woo, attığı tıpkısı Tweet ile Halk Salvador halkının, dünya genelinde Bitcoin kullanıcısı sayısını gösterişli şekilde arttıracağını söyledi. Woo, 25 Haziran’dahi paylaştığı gönderide “Halk Salvador’daki 4,5 milyon yetişkinin tümünün ücretsiz BTC teklifini akseptans edeceğini varsayarsak, Bitcoin’in dünya genelindeki kullanıcı sayısı ayrımsız günde yaklaşık yüzdelik 2,5 artacak.” ifadelerini kullandı.

Ahali Salvador vatandaşları, fehamet vasıtasıyla verilen kripto çarık uygulamasını indirdikten sonradan ücretsiz Bitcoin dağıtımı yapılacağı belirtiliyor. Mevki nüfusunun tamamının bu emeksiz BTC teklifini akseptans etmesi durumunda El Salvador yönetimine onlarca milyon dolarlık Bitcoin gerekiyor.

el salvador

Ülkenin yapacağı bu türden ayrımsız alımın, kripto paranın üzerindeki satın alma baskısını arttırması ve fiyata da yukarı yönlü namına güçlük etmesi bekleniyor. Bittabi geleneksel kurumlar ise bu durumdan stabil de kıvançlı değil. JP Morgan’a bakarak bu cereyan ile El Salvador, IMF kredisini riske atmış tür. Acun Bankası üstelik Ahali Salvador’dan mevrut BTC’yi yasal mal birimi kendisine kullanmaya intikal sürecine müzaheret etmeyi reddetmişti. 

Son dönemde saklı yazı nukut sık sık tartışmaların odağında meydan alıyor. Özellikle arka arkaya mevrut saklı yazı mal piyasalarına düzenleme ya de kısıtlılık haberleri zımnında piyasalarda pahal hareketler söz konusu olabiliyor. Saklı Yazı paraların geleceği karşı siz ne düşünüyorsunuz?

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: