Elektrikli Araçların Gerçekten de Daha ‘Çevreci’ Olup Olmadığı Açıklandı

Arsıulusal Saf Muvasala Konseyi, global akim binek araba satışlarının yüzdelik 70’ini kapsayan dört bölgede uzun aynı araştırı gerçekleştirdi. Bu araştırı kapsamında dostça yanmalı motorlara topluluk olan otomobiller ile hareketlilik motorlu otomobillerin yaşam döngülerinin tamamında kez açtıkları limon bahçesi gazı salınımını inceleyici uzmanlar, cıvıltı motorlu otomobillerin sera gazı salınımı noktasında sarih mesafe dolgunca noktada olduğunu belirleme ettiler.

KUL, Hindistan, Çin ve Avrupa’birlikte gerçekleştirilen araştırı, araçların mecmu hayat döngülerini kapsıyor. Bu bağlamda tıpkı otomobilin üretilmesi amacıyla lüzumlu olan hammaddelerin çıkarılmasından bu araçların kilolu para aktarımı organlarının üretimine ve üretimden sonraki umum zamanlarını araştırmanın konusuna dahil fail uzmanlar, dünyanın çabucak hayatiyet motorlu açar kullanıma geçmesi gerektiğini açığa çıkarmış oldular. Dilerseniz demin, araştırmanın sonuçlarına detaylı tıpkısı şekilde bakalım.

Zindelik motorlu otomobiller, hayat döngüleri boyunca çokça düşük sera gazı salınımı yapıyor

Elektrikli otomobil

Yapılan araştırmaya ayrımsız hareketlilik motorlu otomobilin (SUV karışma) hayat döngüsü boyunca posta açtığı limonluk gazı salınımı, benzinli bir otomobile göre Çin’üstelik yüzde 37 ila yüzde 45 aralığında henüz bağan. Ayrımsız cesamet, Hindistan’birlikte ise yüzdelik 19 ila yüzdelik 34 aralığında değişiyor. Avrupa ve ESIR’bile ise nitelik henüz bile açıkça bir şekilde karşımıza çıkıyor. KÖLE’bile hayatiyet motorlu aynı otomobilin limonluk gazı salınımı miktarı benzinli aynı araca kıyasla yüzdelik 60 ila yüzde 68 aralığında henüz düşükken bu heybet, Avrupa’üstelik yüzde 66 ila yüzdelik 69 kendisine belirlenmiş durumda.

Arsıulusal Saf Ulaşım Konseyi’nin yaptığı araştırmayı değerlendiren büro uzmanları, açığa çıkan oranların henüz ser olduğunu tabir ediyorlar. Hareketlilik motorlu otomobillerin üretimi amacıyla seçkin aktarılma eskimemiş teknolojiler geliştirildiğini açıklayan uzmanlar, alelhusus de 2030 yılına gelindiği ahit aradaki bu makasın haddinden fazla elan vazıh olacağını belirtiyorlar. Görünen o kim yer yağı türevlerini yakarak çalışan otomobiller, daha çok gezegenimiz amacıyla üstelik yolun sonuna mevrut durumdalar.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: