Elon Musk Esasen Bayındır Durmuyor: Bire Bir Tweetle ‘Bebek Doge’nin Fiyatını Uçurdu

Ünlü müteşebbis Elon Musk’ın attığı tweetler arada sırada kripto para piyasalarında nazik hareketlenmelere kez açabiliyor. Akıbet adına üstelik “Süt Kuzusu Doge” ile ilişik bire bir gönderi paylaşan Musk, bu saklı yazı paranın mesabesinde kırıcı oynamalara illet oldu.

Tesla CEO’su sabahleyin saatlerinde Dogecoin ile ait kendisine birkaç twitter gönderisi paylaştı. Bu gönderilerden biri dolayısıyla Baby Doge Coin (BABYDOGE) ünlü saklı yazı paranın değeri tıpkısı günde yüzde 100 arttı.

Bebek şarkısıyla tweet attı

babydoge

Özellikle bebeklerin ve alelade çocukların favorisi olan Baby Shark adlı şarkının sözlerini değiştirerek tweet atan Elon Musk, “Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge” ifadelerini kullandı.

Bu sözlerin ardından BABYDOGE adıyla muamele gören token adeta roket gibi yükselmeye başladı. Baby Doge Coin’in fiyat artışı %100’ü gördü. BSC ağında muamelat gören kripto paranın fiyatı $0,000000002026 doları buldu.

Coingecko’daki bilgilere göre BABYDOGE’un azami arzı 420.000.000.000.000.000 fakat bu kripto parayı ahzetmek stabil dahi olağan değil, işlem gördüğü borsalar az çok kısıtlanmış. 

Elon Musk 3 misil altcoinden bahsetti

new baby coin

Elon Musk’ın gönderilerinde bahsettiği tek saklı yazı dünyalık Baby Doge Coin değildi. Musk antrparantez şakak kripto servet birimi olan Dogecoin üzerine bir uğurlama bile paylaştı. Bu gönderide Dogecoin kodu için tıpkı mizah vadi alıyordu. Bu uğurlama de doge fiyatını yükseltti. 

Musk elan önce Tesla’nın süper bilgisayarının DOGE madenciliği için kullanılamayacağını söylemişti. Bu boyut toplulukta benzeri manzara kırıklığı yaratmıştı. Öte yandan gâh yorumcular, Musk’ın “Dojo 4 Doge” (Doge üzere Dojo) tweetini elbette açıklayacağının bile zül konusu olduğunu belirtiyor.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: