Elon Musk’tan Bilcümle Windows Kullanıcılarının Doğruluk Vereceği Komik ‘Skype’ Paylaşımı

BENDE merkezli teknoloji devi Microsoft’un kullanılmamış işletim sistemi Windows 11, bazen kullanıcıları çokça kıvançlı fail bire bir yenilikle geldi. Şirket eliyle yapılan açıklamalarda, Windows 10’daki bazı özelliklerin Windows 11’da ilkin aylı olarak bulunmayacağı anlatım edildi. Bu özelliklerden tıpkı tanesi birlikte eskisi büyüklüğünde koskocaman olmasa dahi bibi kullanılmaya bitmeme edilen Skype‘tı.

Microsoft’un görüntülü görüşmelere imkan tanıyan uygulaması, Windows 10’üstelik önceden iki canlı namına geliyordu. Milyonlarca kullanıcı, bu uygulamayı tek kullanmıyor olsalar üstelik bu yazılımın bilgisayarlarında yer kaplamasına ses çıkaramıyorlardı. İşte Windows 11, bu durumu değiştirecek ve yalnızca dileyen kullanıcılar, “Microsoft Store” aracılığıyla Skype’ı indirecekler. Microsoft’un aldığı bu değişmeyen deminden, Elon Musk marifetiyle da cümbüş konusu oldu. Konuyla ilgili tıpkı tweet atan Musk, takipçilerini güldürdü.

Elon Musk’ın Skype’la ilgili tweeti

Elon Musk Twitter

Elon Musk’ın Twitter’birlikte yaptığı paylaşımda, ayrımsız çizgi diziden münfail sahneleri görüyoruz. Bu sahnelerde düz kayran karakterler, bire bir PC kullanıcısı ile Skype adına gösteriliyor. Bilgisayarını açan kullanıcı, henüz bilahare Skype uygulamasını siliyor, Skype yerine gösterilen ıra da lüp kapısını çekip çıkıyor. Skype’tan kurtulduğu amacıyla sevinen kullanıcı, arkasına döndüğünde ise Skype’ın baştan yanına gelmiş olduğunu görüyor ve gördüğü karşısında yepyeni oluyor.

Elon Musk’ın attığı tweeti ilk kez gören kullanıcılar, bunun eğlenceli olduğunu söylediler. Birtakım kullanıcılarsa Microsoft’un aldığı kararı, Musk’ın saklı yazı paralarla ilgili açıklamalarına benzettiler. Ancak delicesine gözlü ara sıra kullanıcılar, Elon Musk’ın bu tweetinden mukavemetli birlikte hoşlanmamışlardı. Çünkü Musk, bu tweeti haziran ayının başında bile paylaşmıştı…

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: