En İyi 10 WordPress Sosyal Medya Teması – Viral Temalar

WordPress Sosyal Medya Teması

WordPress sosyal medya teması ya da viral tema arayan, arayıpta bir türlü istediği tarzda bir sosyal medya teması bulamayan siz wordpress kullanıcıları için bu yazımda en iyi wordspress sosyal medya temaları hangileri listeledim.

En iyi wordpress sosyal medya teması listesini oluştururken öncelikli olarak SEO uyumluluk ve hızı göz önünde bulundurdum.

#200’ün üzerinde google sıralama kriteri arasında hız o kadar önemlidir ki ilk 3’te yer alır. Bu yüzden tema seçiminde öncelikli olarak hızı baz almalı daha sonrasında en hızlı temalar arasından tasarımını beğendiğiniz bir temayı seçmelisiniz.

#Hele ki bir sosyal medya sitesi kuracak ve bunun için bir wordpress sosyal medya teması arıyorsannız, yani hedef trafik kitleniz sosyal medya üzerinden gelecekse, trafik 24 saate yayılmak yerine genelde anlık olacaktır.

#Anlık binlerce kişilik trafiği kaldırmak içinse sitenin kesinlikle çok hızlı olması gerekecektir. Bu nedenle kullanacağınız wordpress sosyal medya temasının hızlı bir tema olması başarınız için gereksinimden ziyade bir zorunluluk olmalı…

WordPress Temaları İle İlgili Yararlı Kaynaklar

 1. Mythemeshop’tan Tema Nasıl Satın Alınır
 2. Themeforest’tan Tema Nasıl Satın Alınır
 3. Tema Türkçeleştirme Nasıl Yapılır
 4. Güvenlik Bir Şekilde Tema Değiştirme
 5. WordPress Tema Yükleme
 6. En Hızlı ve SEO Uyumlu WordPress Temaları

Socially Viral – WordPress Sosyal Medya Teması

WordPress Sosyal Ağ Teması – SociallyViral

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 92Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 87% )Yslow B (84%)

En iyi wordpress sosyal medya teması listesinde ilk sırasında yer vermek istediğim ve en sosyal tema olmayı kesinlikle sonuna kadar hak eden viral wordpress teması SociallyViral.

Bir temayı en iyi yapan öncelikli olarak sahip olduğu hız, daha sonrasında SEO uyumu ve son olarak istediğiniz özelliklere sahip oluşudur.

İnanın bana ki siz de araştırabilirsiniz, hız ve SEO uyumluluk konusunda SociallyViral üzerine piyasada kodlanmış daha iyi bir wordpress paylaşım teması mevcut değil. Tamamı ile hız, SEO uyumluluk ve sosyal paylaşım odaklı kodlanmış bir tema.

#ViralNova’yı eminim ki bir çoğunuz biliyordur. Eğer bilmeyenler varsa hemen anlatıyorum; ViralNova 100 milyon dolar değerinde, viral içerik yayımlayan bir web sitesi. Peki konumuzla ne alakası var ?

Alakayı ViralNova sitesini ve SociallyViral wordpress sosyal ağ temasını inceledikten hemen sonra anlayacaksınızdır ancak ben yine de söyleyeyim; ViralNova’nın kullandığı wordpress sosyal medya teması SociallyViral’ın direkt olarak özelleştirilmiş hali.

Eğer onedio tarzı ya da sosyalmedyaco tarzında bir sosyal paylaşım sitesi kurmak istiyor, ve bunu wordpress altyapısı kullanarak hayata geçirmek istiyorsanız, SociallyViral wordpress sosyal medya teması adına kesinlikle en iyi seçeneklerden bir tanesi.

Doberman – WordPress Sosyal Medya Teması

WordPress sosyal medya teması – Doberman

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 80Mobil 72
Pingdom Website Speed Skoru: 90
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )Yslow C (72%)

En iyi wordpress sosyal medya teması listesinde yer vermek istediğim bir diğer sosyal paylaşım teması ise Doberman.

Tamamen viral içerik sunmaya yönelik olarak hazırlanmış bu wordpress sosyal medya teması sadece tasarımı ile değil, aynı zamanda hızı ve seo uyumlu olması ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Buzzfeed tarzı viral wordpress teması arayanlar için gerçekten oldukça ideal bir tema. Temanın demosunu incelediğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır.

SocialMe – WordPress Sosyal Paylaşım Teması

WordPress Sosyal Paylaşım Teması – SocialMe

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 89Mobil 73
Pingdom Website Speed Skoru: 76
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A (90% )Yslow B (86%)

En iyi wordpress sosyal medya teması yazımda sizlerle özellikle paylaşmak istediğim diğer bir muazzam sosyal medya teması ise MyThemeShop’un en son ürünü SocialMe.

#SocialMe sosyal paylaşım teması SEO uyumluluk ve hız konusunda gerçek anlamda kayda değer sonuçlara sahip en iyi wordpress sosyal içerik teması.

SocialMe toplamda 4 farklı tasarıma sahip. Tasarımlar ise sırası ile; sosyal blog teması, yemek tarifi, arkadaşlık ve sosyal wordpress teması şeklinde.

#Aynı zamanda wordpress üyelik eklentileri ile tamamen uyumlu şekilde kodlanmış ve her yazarın kendine ait bir yazar kutusu varken, ziyaretçileri sevdikleri yazarları takip edebiliyor.

#Tamamen responsive, 16 temaya özel bileşen, sosyal medya butonları, mobil uyumu, lazy loading resim dolumu, hız arttırıcı ayarlar, woocommerce uyumu, adsense optimizasyonu, scheme desteği, buddypress uyumu, ajax dolum, retina ready, kolay türkçeleştirme seçeneği gibi onlarca özelliğe sahip bir wordpress paylaşım sitesi teması.

Eğer bir wordpress sosyal paylaşım sitesi kurmak istiyor ve bunun için sosyal medya ile ilgili bir wordpress teması arıyorsanız, SocialMe demosuna mutlaka bir göz atın derim.

NewsPaper – WordPress Sosyal Ağ Teması

WordPress Sosyal Ağ Teması – NewsPaper

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91| Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )| Yslow B (86%)

En iyi wordpress sosyal medya teması listesinde en çok beğendiğim ve şahsi fikrim olarak en iyi viral wordpress teması olduğunu düşündüğüm, verdiği hız sonuçları ile de gerçekten en iyilerden bir tanesi olduğunu kanıtlayan sosyal medya teması NewsPaper.

#Onedio tarzı wordpress teması ya da daha çok sosyalmedyaco tarzında bir sosyal medya teması arıyorsanız, NewsPaper kesinlikle bulabileceğiniz en iyi seçeneklerden bir tanesi.

İçeriğin üst kısmında, yan panelinde ve hemen altında diğer içeriklerin bulunması, temayı tıklanma oranı yüksek bir wordpress sosyal ağ teması yapıyor.

Sade, düzenli ve bir o kadar dikkat çekici tasarımına bir de kayan sosyal medya butonları eşlik edince, sosyal etkileşim oranı oldukça yüksek bir sosyal medya teması ortaya çıkmış.

#Hem google, yani organik hem de sosyal medya trafiğini hedefleyen bir sosyal paylaşım sitesi kurmak istiyorsanız, kesinlikle ve kesinlikle başka bir sosyal tema düşünmeyin bile…

#Lifehack.org gibi gerçek anlamda sektörüne domine eden, günde yüzbinlerce ziyaretçisi olan bir site bile bu wordpress sosyal medya temasını kullanıyor.

Cool Viral – WordPress Paylaşım Sitesi Teması

WordPress Paylaşım Sitesi Teması – Cool Viral

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 89% )Yslow B (87%)

En iyi wordpress sosyal medya temaları listesinde yer vermek istediğim diğer bir sosyal medya teması ise yine MyThemeShop üretimi olan CooL.

#Her fırsatta üzerine basa basa söylüyorum ki tema seçiminde en önemli kriterimiz hız ve SEO uyumluluk. MyThemeShop’un ise, en hızlı wordpress temaları üretiyor olması ister istemez yazılarımda çok fazla bahislerinin geçmesine sebep oluyor ki Cool da onlardan bir tanesi.

Günümüz sosyal medya içerikli site tasarımlarına uygun, içeriği ön planda tutan ve paylaşım oranı yüksek, onedio tarzından bir blog teması olan Cool başarılı olmanıza kesinlikle katkı sağlayacak bir wordpress sosyal medya teması.

#Amacınız sosyal medya üzerinden sitenize trafik sağlamak ve gelen ziyaretçinin uzun süre sitenizde gezinmesini sağlamak ise, Cool wordpress sosyal medya temarı arasında kesinlikle iyi bir seçenek olacaktır.

Blogging Viral – WordPress Paylaşım Teması

WordPress Sosyal Paylaşım Teması – Blogging Viral

Detaylı Incele Canlı Demo

Google PageSpeed Insights skoru:  Masaüstü 91| Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )| Yslow B (83%)

En iyi wordpress sosyal medya teması listesinde mutlaka yer alaması gerektiğine inandığım diğer bir tema ise Blogging.

Hız konusunda standartların çok üzerinde sonuçlara sahip ve SEO uyumluluk konusunda ise özel olarak kodlanmış oldukça başarılı bir wordpress paylaşım sitesi teması.

#Bir çok içeriği ziyaretçinize aynı anda sunabileceğiniz, adsense optimizasyonlu, tıklanma oranı yüksek ve gelir sağlama oranı oldukça yüksek bir sosyal blog teması.

Ziyaretçilerinizin içeriklerinize kolay erişim sağlamasına olanak veren, sade, şık ve modern tasarımı ile oldukça dikkat çeken Blogging wordpress sosyal medya blog teması başarınıza kesinlikle olumlu etki edecektir.

#İçeriklerinizin okunma oranının yüksek ve sitenizin hemen çıkma oranının düşük olmasını istiyorsanız, hem google hem de sosyal medya trafiğine yönelik bir site projesinde kesinlikle kullanılmaya değer en iyi wordpress sosyal medya temalarının en başarılılarından Blogging Viral.

Bimber – WordPress Viral Tema

WordPress Viral Tema – Bimber

Detaylı Incele Canlı Demo

En iyi wordpress sosyal medya teması listemden yerini alan bir diğer wordpress sosyal ağ teması ise BİMBER. 

Yalnızca 24 saat içinde bütün işlevleriyle başlatabileceğiniz, kurulumu kolay ve hızlı bir wordpress sosyal medya temasıdır. Bimber güçlü paylaşım etkisinin yanı sıra seo uyumluluğu bulunan bir viral temadır.

Ayrıca reklam kazançları göz önünde bulundurularak oluşturulmuş. Themeforestda bugüne kadar yaptığı 3.000 üzeri satış ile, açık ara en çok satılan sosyal medya temasıdır.

Bu sosyal medya temasının özellikleri arasında ise şunlar yer alıyor:

 1. Visual Composer eklentisini içinde barındırıyor ve tut sürükle yöntemi ile sayfalar oluşturmanıza olanak sağlıyor.
 2. Google AMP desteği
 3. 4 Farklı dizayn seçeneği ( Yukarıda bulunan DEMO butonuna tıkladığınız da bu tasarımları göreceksiniz. )
 4. 13 farklı içerik alanı tasarımı
 5. Üst seviye kategori oluşturma seçenekleri
 6. 3 farklı üst kısım tasarımı
 7. Mega menü
 8. Kişilik testleri özelliği
 9. Soru cevap ve quiz özelliği
 10. Yazı tipi değiştirme için içerisinde mythemeshop temalarında olduğu gibi font ayarlama özelliği
 11. Sosyal yorumlar ( facebook üzerinden gibi )
 12. Woocommerce, bbPress ve WPML entegrasyonuna hazır
 13. Gelişmiş site içi arama motoru

Ve daha nice özellik ile öne çıkan Bimber, özelliklerinin yanı sıra görselliği ile de öne çıkan bir tema. Zaten siz de temanın demosunu incelediğinizde neden en çok satan wordpress sosyal medya temaları arasında yer aldığına hak verekceksinizdir.

Bunchy WordPress Sosyal Medya Teması

Bunchy WordPress Sosyal Medya Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress sosyal medya temaları listesinde diğerlerinden farklı olarak yer alan bir diğer wp sosyal medya teması ise Bunchy.

Bu temanın diğerlerinden temel farkı ziyaretçilerin siteye içerik ekleyebilmesi. Siz de temanın demosunu incelediğinizde sağ kısımda ya da üst kısımda + Create butonu göreceksiniz.

Bu buton aracılığı ile ziyaretçileriniz sitenizde;

 1. Açık liste yazılar
 2. Numaralı liste yazıları
 3. Oylama ile sıralaması belirlenen yazılar
 4. Hikaye yazıları

Gibi yazı türleri olutşrabilecek. Aynı onedio’da ya da listelist gibi sitelerde oluşturuna yazılar gibi. Ayrıca bu yazılar içeersinde ziyaretçiler .gif tarzı resimler kullabilirken, bir çok resimden oluşan galeri de oluşturabilecekler.

Ziyaretçi etkileşimi ile yürüyen bir sosyal medya sitesi oluştrmak istiyor ve bunun için bir wordpress sosyal medya teması bakıyorsanız, Bunchy sizin için biçilmiş kaftan.

Boombox – WordPress Sosyal Ağ Teması

Boombox WordPress Sosyal Ağ Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

En iyi wordpress sosyal medya teması listemdeki  başarılı bir viral tema olmasıyla öne çıkan bir başka wordpress sosyal tema ise Boombox.

İçeriğinizin viral hale gelmesine yardımcı olmak için gerekli olan tüm gerekli malzemeleri içerir. İster içerikleri siz üretin, isterseniz de ziyaretçilerininiz üretmesine izin verin.

Evet, Boombox’da yine ziyaretçinin içerik ekleyebileceği bir diğer sosyal medya teması. Ziyaretçileriniz sosyal medya platfromları aracılığı ile üye olup, liste yazılar oluşturabilir. Bu yazılara .gif – mp4/mp3 formatında dosyalar bile ekleyebilirler.

Keza Türkiye’nin en iyi blogları listesi yazımda ilk sırada bulunan, aylık milyonlarca ziyaretçisi olan en büyük viral sitelerden olan patiliyo’da bu temayı kullanıyor.

Sitenizin amacınıza uygun en doğru görünüme sahip olması için altı farklı demo ile sizi karşılıyor. Bu demolar ün kazanmış viral içerikli sitelerde kendini bulmuş olduğu size tanıdık gelecek yüze sahipler fakat;oldukça fazla özelleştirme seçeneğine sahip olmasıyla özgün bir  wordpress sosyal medya tema oluşturma şansı da veriyor aynı zamanda.

WordPress sosyal medya temaları arasında özelleştirilmeye açık olması açısından ve bu kriterde en iyi viral wordpress teması diyebilirim boombox için.

Buzzy – WordPress Sosyal Medya Teması

Buzzy – WordPress Sosyal Medya Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

En iyi wordpress viral temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer wordpress sosyal medya teması ise Buzzy.

Onedio tarzı wordpress teması arıyorsanız, bırakın tarzını bu tema onedio tasarımının direkt aynısına sahip. Eğer aklınızda bu şekilde bir proje varsa aradığınız tema buzzy diyebilirim.

Ziyaretçilerin üye olup, içerik gönderebileceği, oylama – quiz gibi sistemleri de içinde bulunduran bir sisteme sahip, çok BuzzFeed tarzında bir tema. Bir de tema kodlayısıcı türk bir firma.

Boom News – WordPress Sosyal Medya Teması

Viral WordPress Teması – BoomNews

Detaylı Incele Canlı Demo

En iyi wordpress sosyal medya temaları yazımda yer vermek istediğim bir diğer viral wordpress teması ise Boombox.

Boom News, makaleleri ve blog yayınlarını kolaylıkla yazmanıza olanak tanıyan bir viral WordPress temasıdır. Tamamen responsive’dir. Retinaya hazırdır ve birçok güçlü özelliği vardır.

Boom News teması sosyal yönü güçlü bir haber, el sanatları, spor, teknoloji, düğün, yemek, seyahat, gazete, dergi gibi siteler için oldukça uygun bir wordpress sosyal medya temasıdır.

Diğer Viral WordPress Temaları

Tüm bu wordpress sosyal medya temalarına alternatif olarak ise buraya tıklayarak bir çok viral wordpress temasına ulaşmanız mümkün.

Ayrıca ek olarak temalar ile ilgili şu yazılarıma da göz atabilirsiniz;

#Themeforest Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Themeforest’tan tema almak başlıklı yazımı takip ederek, themeforest’a dair herşeyi öğrenebilirsiniz.

#MyThemeShop Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Mythemeshop’tan tema satın almak başlıklı yazı ile, Mythemeshop üzerinden nasıl ücretli wordpress teması satın alınır, nasıl yüklenir, nasıl demodaki gibi yapılır gibi soruların cevabını detaylı olarak bulabilirsiniz.

#Ücretli Temalar Nereden Alınır?: Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler başlıklı yazımda yer alan firmalardan tema satın alabilirsiniz.

#Tema Dilini Nasıl Değiştiririm?: Tema Türkçeleştirme başlıklı yazıyı takip ederek, temanızın dilini değiştirebilir ve çevirisini kolaylıkla yapabilirsiniz.

#Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?: Güvenli bir şekilde hiç bir veri kaynına uğramadan tema değiştirmek istiyorsanız, Tema Değiştirme başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

#Tema Nasıl Yüklenir?: WordPress Tema Yükleme başıklı yazımı takip ederek kolaylıkla temalarınızı kurabilirsiniz.

Umarım En İyi 10 Wordpress Sosyal Medya Teması – Viral Temalar başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

#WordpressDizayn #WordpressTasarım #WordpressTema

%d blogcu bunu beğendi: