Esenlik Bakanı, Ne Şehrin Yüzdelik Birçok Aşılandığını Açıkladı: Doğu’da Nitelik Kırıcı

Afiyet Bakanı Fahrettin Kayırıcı, geçtiğimiz yıldan beri hayatımızın ayrımsız parçası olan turkuaz tablonun güncellendiğini açıkladı. Konuyla ilgilendiren açıklamalarını Twitter üzerinden gerçekleştiren Vekil Âdem, şehirlerin artık telkih üzerine yarışacakları bire bir döneme girildiğini belirtti. Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre firuze tablo çıktı, günce hadise sayısına eklenmiş adına, kentlerin aşılama oranlarını üstelik gösterecek.

Firuze tablonun bugüne büyüklüğünde mergup manasız, o çağ yapılan sınav sayısını, artı vaka sayısını, ölüm sayısını, iyileşenleri ve bugüne kadarki olan toplam verileri gösteriyordu. Ancak bundan sonra yayımlanacak olan resim, sınav sayısını, hadise sayısını, ahiret yolculuğu sayısını ve iyileşen tutkun sayısını gösterecek. Tablonun balaban ayrımsız bölümü ise aşılamayla ilgilendiren verilere ayrılacak.

4 Temmuz Pazar günü ülke ülke telkih oranını gösteren tabela

COVID-19 tablosu

Sağlık Bakanlığı’nın eskimemiş COVID-19 tablosunda, Türkiye geneli aşılama oranları ile ilişkin hikmet verilecek. Buna bakarak 18 yaş ve üst vatandaşların hangi kadarının 1. düze, ne kadarının 2. doz aşılama vurulduğu görülebilecek. Antrparantez bugüne büyüklüğünde uygulanmış olan bütün düze sayısı da vekillik eliyle günlük olarak gösterilecek.

Vatandaşlar ayrıca, renklendirilmiş bir Türkiye haritası görecekler. Al, turuncu, sarı ve mavi renklerle görülecek bu haritada, bire bir kentte yapılan aşılamanın durumu gösterilecek. Bu bağlamda, nüfusa kıyasla telkih yaptırmış kişilerin oranının bir iki olması al, haddinden fazla olması ise mavi renkle gösterilecek. Vekillik, bu konudaki rakamları de bahis konusu harita üstünde paylaşacak.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: