Ferrari ile İlgili ‘Ferrari Benden Sorulur’ Diyenlerin Üstelik Ayn Atması Müstelzim 10 Vukuf

Araba ve Formula 1 denildiği zaman akla önceki gelen isimlerden birisi olan Ferrari, 74 almanak güzel tıpkısı geçmişe cemaat. Scuderia Ferrari adı altında Formula 1 ’üstelik kamu 238 yarışma kazanan ve 15 şampiyonluk elde fail İtalyan devi, Enzo Ferrari ’nin Maranello ’da basit aynı üretimlik kurmasıyla başladı. 

Ferrari ’nin ikonik tıpkısı sima haline gelmesi anca dümdüz olmadı elbette. Hayallerinin ardı sıra koşan Enzo ’nun önüne İspanyol Gribi ve İkinci Dünya Savaşı kabilinden serencam evre kırıcı zorluklar daha çok çıkmasına fakat Enzo ’nun azmi, onu dünyanın sunma dolgunca makine markalarından birini yaratmasına imkân sağladı. Hem Enzo ’nun hem dahi elan bilahare Fiat Chrysler ’a satılan Ferrari ’nin 74 almanak serüveninde herkesin bilmediği bazen gerçekleri listeledik. 

Ferrari ’nin parçalanmamış modelleri al renkte değil 

sarı ferrari

Ferrari denildiği anda önceki Ferrari kırmızısı sağlık ancak İtalyan araba devinin istihsal bandından çıkardığı bilcümle araçları bu renkte değildir. Rosso Scuderia adı verilen kırmızı rengin yanında Grigio Alley (madensel boz), Giallo Modena (bariz solgun) ve Blu Roma gibi 30 ’a mail ulam seçeneği bulunuyor.

Enzo Ferrari ’nin 4 yıl süresince Ferrari adı altına otomobil üretmesi yasaktı

enzo ferrari

Enzo Ferrari ’nin detaylı yıllar süresince çalıştığı Alfa Romeo ’dan ayrılması oldukça sıkıntılı geçti. Uzun görüşmeler sonunda Alfa Romeo Enzo ’nun ayrılmasına tek aynı şartla izin verdi. Bu yiyecek, Enzo ’nun tamlık 4 yıl boyunca yarışlarda ve konkur arabalarında tek şekilde Ferrari adını kullanmamasını kapsıyordu. 

İlk Ferrari üretimi İkinci Acun Savaşı yüzünden ertelendi

ferrari

Enzo Ferrari, Ferrari ’nin bugünlere kadar gelebilmesi amacıyla bunaltıcı çabalar ve azim gösterdi. Alfa Romeo ’dan ayrıldıktan sonra ilk iş kendisine geçmiş Ferrari otomobilini atmak istedi ancak uğrunda İkinci Dünya Savaşı üzere büyük aynı engel bulunuyordu. 

Enzo, 1940 yılında 2 sayı 815 Auto Vivo üretti fakat hem araçlar Alfa Romeo’nun şartı yüzünden Ferrari adını taşıyamıyordu, hem üstelik Enzo’nun İtalya Maranello ’da bulunan fabrikası müttefikler vasıtasıyla bombalanmıştı. Ferrari adı altında üretilen evvel araba olan Ferrari V12 125S, 1947 yılının Mart ayında tanıtıldı. 

Tailor Made seçeneği sayesinde bütün Ferrari ’ler kişiselleştirilebilir

ferrari

Ferrari ’nin bu kadar prestijli ve başarılı bir marka olmasının ardında yatan yer iri sebeplerden biri, değme müşteriye hususi yerine kişiselleştirme yapabildikleri Tailor Made programı. Bu program yardımıyla Ferrari kullanıcıları, araçları üzerinde istediği kişiselleştirmeleri yapabiliyor, parçaları kişi isteğine bakarak değiştirebiliyorlar.

Ferrari ’nin umum geliri otomobillerden elde edilmiyor

ferrari lego

Ferrari değme hangi büyüklüğünde çivi başına benzeri otomobil markası olsa da elde ettiği yegâne gelir otomobillerden gelmiyor. İtalyan otomobil devi bire bir zamanda kişi oyunlarını, Lego serilerini, ayrımsız oyuncak markası olan Mattel ’i ve alarga kumandalı RC makine markası Kyosho ’yu üstelik Ferrari adı altında lisanslatmış durumda.  

Ferrari ’nin önceki ve tek tema parkı İtalya ’üstelik değil, Abu Dhabi ’üstelik bulunuyor

ferrari wold abu dhabi

Ferrari ’ye ait benzeri ana konu parkının ilk yerine İtalya ’da açılması beklenirdi fakat Ferrari, 2010 yılında evvel ana konu parkı olan Ferrari World ’u Abu Dhabi ’dahi açtı. Dünyanın sunma büyük sınırlı tema parkı kendisine nitelendirilen bu parkta, saatte 250 kilometre hıza ulaşabilen dünyanın sunu çabuk roller coaster’ı bulunuyor. Aileler amacıyla birbirinden tınlamalı seçenekler sunan Ferrari World ’e giriş fayrap etmek az buçuk tuzlu bittabi. Tema parkında düz alan seçme şeyi deneyimlemek isterseniz, kestirmece 885 dirhemi (240 dolar) gözden çıkarmanız gerekiyor. 

Ferrari ailesi satılan araçlardan hoşur birkaç dirimlik elde ediyor

ferrari fabrika

Bildiğiniz üzere 1947 yılında Maranello ’da temelleri atılmış Ferrari bire bir ev şirketiydi ancak durum seçme zaman hakeza olmadı. 1969 yılında Enzo Ferrari, Ferrari hisselerinin %50 ’sini şimdilerde Fiat Chrysler Automobiles adına bilinen otomotiv grubuna satmıştı. 

Enzo Ferrari 1988 yılından ölmeden tezelden ilk da Ferrari ailesinin elindeki hisselerin değeri, şirketin vakit kaybetmeden %10 ’luk kısmını oluşturuyordu. Bu yüzden Ferrari ailesi, almanak koca rakamları milyarlarca dolara ulaşan Ferrari ’den görece çok bir iki tıpkı dirimsel elde edebiliyor.

Dünyanın sunma hızlı Ferrari ’si: 812 Superfast

ferrari 812 superfast

Ferrari ’yi Ferrari özne tıpkı gayrı özelliği dahi sonuç paye hızlı olmalarıdır ancak 812 Superfast, markanın bugüne büyüklüğünde ürettiği sunu çabuk otomobil olma niteliğine topluluk. 0 ’dan 100 km/s hıza hoppadak 2,9 saniyede çıkabilen 812 Superfast, 789 beygir güce sahip olmakla alay malay aracın maksimal hızı de 340 km.

Ferrari ’nin logosu hakkında 2 farklı tez bulunuyor

ferrari logo

Ferrari ’nin ikonik logosunu görmeyen yoktur. Solgun bire bir arkaplanda şahlanan atın haddizatında iki değişik hikayesi bulunuyor. İlk hikayeye bakarak oğlunu savaşta kaybeden aynı İtalyan Kontesi olan Francesco Baracca, Enzo Ferrari ’ye murat getirmesi için ayrımsız beygir maskotu bergüzar kıymet ve Enzo Ferrari adı altında üretilecek otomobillerine zarfında at barındıran tıpkısı logo tasarlamaya değişmeyen verir.

İkinci hikayeye bakarak ise Enzo Ferrari, İtalyanca’birlikte yarışma atı anlamına gelen Scuderia adını yarış takımlarına vermeye değişmeyen verdikten bilahare hem takımla neva içerisinde atılmak hem dahi kırmızı ve zerrin renklerle İtalya ’ya olan aşkını göstermek üzere otomobillerinde hakeza bire bir logo kullanmaya karar vermiş.

Lamborghini markasını güçlendiren beniâdem Ferrari’ydi 

lamborghini ferrari

Ferrari’nin rakipleri beyninde Aston Martin, Porsche ve Audi gibi markalar bulunuyor fakat hiçbiri Ferrari ve Lamborghini arasında yaşanan tiksinme yoğun cenk kadar tehlikeli değil. Ferrari’den yaklaşık 20 sene sonradan kurulan ve otomobil üretimine daha de geç başlayan başka aynı İtalyan devi Lamborghini, gücük tıpkı sürede Ferrari’ye dişli bire bir rakip olmayı nail bire bir isim. Bittabi bu başarısının ardında birlikte Enzo Ferrari’nin yattığını söyleyebiliriz.

Aslına bakarsanız Lamborghini önceki kurulduğu devir benzeri traktör fabrikasından öte tıpkı düzlük değildi. Markanın sahibi Ferrucio Lamborghini, Ferrari’den fazla satın aldığı zaman uzlaştırıcı beğenmemiş ve şikayetlerini Enzo Ferrari’ye benzeri betik araclılığıyla iletmiş. Enzo’bile Lamborghini’yi takatli dikkate almayarak az buçuk sert sabah yeli konuşmuş ve henüz sonraları Ferrucio, Enzo’evet karşı nazik bire bir garaz ve nefret besleyerek özlük otomobillerini üretmeye başlamış.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: