Formula 1’de Avusturya GP’nin Kazananı Anlaşılan Oldu

Formula 1 Acun Şampiyonası ’nda sezonun dokuzuncu yarışına esasen Avusturya ev sahipliği etti. Sekizinci yarışın de gerçekleştirilmiş olduğu pistte kazanan, Red Bull pilotu Max Verstappen oldu.

Hollandalı tayyareci Verstappen, bu mevsim içre toplamda beşinci zaferini kazandı. Mercedes ’deri Valtteri Bottas ve McLaren ’den Lando Norris podyuma sırasıyla ikinci ve üçüncü adına çıkarken Lewis Hamilton, yarışı dördüncü kendisine tamamladı.

Verstappen ve Hamilton ’ın fakül farkı 32 oldu

f1 avusturya gp

2021 Formula 1 sezonunun dokuzuncu yarışı olan Avusturya GP ’sinde muhtemel baran gelmedi ve konkur, tamamen cılız bir pistte gerçekleşti. Yer öndeki 7 kişilik vakit geçmiş tur süresince süresince korundu. Max Verstappen bu tam yeryüzü önde bulunuyordu. Alpine pilotu Esteban Ocon ise aracının sıhhatli dolay süspansiyonunun kırılması nedeniyle yarışa önce turdan veda etti.

Yarışın devamında çakıl taşı havuzuna giren Perez onuncu sıraya büyüklüğünde düştü. Yöre bölümde yarışa bitmeme fail esame bu olayla birlikte Verstappen, Norris, Hamilton ve Bottas oldu. Yirminci turda Norris, Perez ’i pist dışına ittiği gerekçesiyle 5 saniyelik antlaşma cezası aldı. Norris ’i hangi kadar kovalasa dahi ayrımsız tür geçemeyen Hamilton, bu olayla ikinciliğe yükseldi.

Yarışın devamında Verstappen  ve Hamilton ’ın arasındaki ayırt 20 saniyeyi buldu. Aracının altındaki hasardan çevre yavaş yavaş çabukluk kaybeden Hamilton, tıpkısı müddet sonra Bottas ve Norris ’in gerisinde kaldı. Aradaki farkı 28 saniyeye çıkaran Verstappen, son 10 tura girerken pite alındı ve lastik sorunları düzeltildi. Sorunsuz pit stopun arkası sıra yarışa dönüp farkı açmaya bitmeme fail Hollandalı tayyareci, damalı bayrağa vasıl ilk kişi olarak yarışı 26 puanla bitirdi. Verstappen ve Hamilton arasındaki nokta farkı, sonunda 32 ’ye daha çok.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: