Gerçek Bir CS:GO Ustası Olmanızı Sağlayacak 9 Taktik

Counter-Strike serisi, 2000’li yılların başından itibaren oyun dünyasında herhangi bir antlaşma adını en üst sıralara yazdırmayı başardı ve ayrımsız söylence oldu. Serinin son oyunu CS:GO birlikte yıllardır yer haddinden fazla oynanan FPS oyunları ortada kayran alıyor. Oyunu CSGO Live, CSGO skin ve case siteleri üzerinden dünyalık kısaltmak üzere oynayanlar de var, aynı esporcu olup ismini sahnelere atmak isteyenler birlikte… Tabiatıyla oyuncuların nazik bir kısmı işin yemeden içmeden eğlencesinde.

Bu içeriğimizde ise bakir başlayanlar ve oyunda dirayetli kalkmak isteyenler için kesinlikle uymaları ve uygulamaları müstelzim CSGO taktikleri derledik. Taktiklerin ortada arzulu CS: GO oyuncularının önerileri ve onlardan örnekler üstelik var. Bu nedenle çokça tetik okumanızda yarar var.

Misyon kabul etme (Aim) üstüne kendinizi elbette geliştirebilirsiniz?

cs:go aim çalışma

CS:GO’da eğin seviyelere geçmek istiyorsanız kategorik amma pekâlâ hedef ahiz yani “aim” üzerine mebzul bir noktada olmanız gerekiyor. Bunun üzere uygulayabileceğiniz birçok yöntem var. Örneğin hevesli CS:GO oyuncularının Twitch yayınlarını izleyebilirsiniz. Bu yayınları izlerken esporcuların tararken, yegâne bir tane sıkarken veya benzeri yere “prefire” çıktıklarında hedef kabul etme alışkanlıklarını ongun analiz edebilirsiniz.

“Prefire” aslında rakibin basamak sesine veya baziçe bilginizden bilistifade, rakip oyuncunun yerini hesap pusulası ederek kazanç sokak (körlemeden) çığlık etmeye deniliyor.  Bu özellikleri anlamak için DeathMatch (Ölüm Maçı) oynamanızı tavsiye mektubu ederiz. Bugün Türkiye’nin yeryüzü gani CS:GO oyuncularından birisi adına görülen XANTARES da günde en bir iki 1.5 saatini DM iğfal etmek amacıyla ayırıyor. Yani değme online FPS oyununda olduğu kabil işin kilit noktası, duygu alanı DM ile başlıyor.

Ölüm maçına ve alışılagelen pik girmeden önce kanıksamak üzere hususi Atölye Haritaları ile deneme oyunları yapabilirsiniz. Bu haritalarda duran yahut hareket fail botları vurmaya çalışıyorsunuz. Bu şu dakika size yalınç kabil gelse birlikte elinizi ısındırmak yahut oyuna uymak üzere gelişigüzel oyuncunun yaptığı benzeri şey. Hatta birçok esporcu turnuvalardan evvel bu haritalarda istinas turları atıyor, bizden söylemesi 🙂

Soğuk kanlı tutmak için anif çatışmalara girmeden ilk yapmanız gerekenler var:

cs:go oyun bilgisi

CS:GO’da asıl düzeydeki baziçe bilgisi aslında genel adına şunları içeriyor; bomba istimal, harita bilgisi, deneme. Bomba kullanımınızı geliştirerek, çatışmalardan geçmiş rakiplerinize kötülük vermeyi deneyin. Aynı şekilde sis ve flash bombaları sayesinde iş dozu erdemli anlarda rakiplerinizi kendiniz yönlendirebilirsiniz.

Harita bilgisine gelecek olursak, bunun amacıyla biraz antlaşma ve hakimiyet gerektiğini söyleyebiliriz. Nerede pozisyon alabileceğinizi, nerelere bombalar atabileceğinizi ilkin kestirmeniz amacıyla harita bilginizi geliştirin. Bunun üzere gene bileşimli anlak botlarıyla idmanlar yapabilirsiniz. Tabii cemi bunların bileşimi bir tane tıpkı kapıya çıkıyor kim o üstelik sınama… Bereketli artağan hevesli maçları izlemeli ve o maçlardaki kritik anları oyun içerisinde bozmak için çalışmanız icap. 

Mızıka içerisindeki rolünüzü akla yatkın seçin: Support, Entry Fragger, IGL, AWPer, Lurker…

csgo takım rolleri

Daha Çok bildiğiniz kabilinden sakat CS oyunlarından kalma alışkanlıklar çağ oldu. Benzeri oyunda ve takımda herkesin makul görevleri var. Şayet oyun eksiltmek amacıyla işinizi şansa tasarruf etmek istemiyorsanız, ayrımsız futbolda olduğu kabilinden sizin için bildirme mefkûre rolü seçmeniz gerekiyor. 

Entry Fragger oyuncusu maçlarda de gördüğünüz kabilinden sürekli önden giden ve ölmeden bildirme birkaç benzeri oyuncuyu öldüren oyuncuya deniliyor. Bu arkadaşlar takımın aynı nevi takımın cengaveri oluyor. Bindi yani Support ise bu oyuncunun sürekli yanı sıra oynayan ve onun için bomba markajcı gayrı oyuncuya deniliyor.  IGL (Oyun İçi Şef) ise takımı yönlendiren elhasıl “Rush B!” diyen aktör. AWP’ler adından de anlaşılacağı kadar dağ muahede. Lurker ise takımın sunu gerideki jandarma ve canlı oyuncusu.

Aim konusunda âdeta haddinden fazla iyiyseniz, Entry Fragger sizin amacıyla akıllıca nümayiş gibi. Bomba kullanmada iyiyseniz, tıpkı oyuncunun ardı sıra girip derhâl tıpkı rakip öldürebilirim diyorsanız Support; tecrübem var, oyun içi bilgim üstelik dip düzeyde diyorsanız IGL; AWP’üstelik çokça iyiyim, attığımı kaçırmam diyenler amacıyla AWP’ ve son olarak, “Ego bu oyunu yılan kadar oynarım” diyenler amacıyla birlikte Lurker arz ferah tercihler olacaktır.

Kendinize akıllıca bire bir mızıka bulun ya birlikte kurun:

csgo takım kurma

CS:GO en temelinde benzeri topluluk oyunu. Bu nedenle tıpkısı takımla bittabi oynanır sorusunun cevabını katiyen biliyor olmalısınız. Zira kayırıcı düzey bire bir aktör olduğunuzda, henüz evvel hiç oynadığınız kişilerle adeta ayrımsız mızıka kabil oynamalısınız. Kendinize bando ararken, sizinle bire bir seviyedeki oyunculardan artış elan ferah oyuncuların olduğu takımları tercih etmelisiniz. O oyunculardan öğreneceğiniz çokça şey benzer.

Takımla oynamanın tıpkı eksantrik iyice avantajı ise FACEIT üzere platformlarda haddinden fazla aceleci bir şekilde yükselebilirsiniz. Bunun dışında takım olarak taktikler uygulamanız gerektiği üzere baziçe içi bilginiz de artacaktır. Unutmayın, dip dozaj benzeri oyuncu olduğunuzda bunların hepsinin sizde olduğunu varsayacaklar ve antrparantez olması gerekiyor. Bu nedenle oyuna yıpranmamış başladığınız anda mızıka arkadaşları bulmaya çalışın.

İyi bildirişim size galibiyeti getirebilir:

csgo iletişim

CS:GO’bile bildirişim çokça makro. Kullanılmamış başlayanların haddinden fazla çok dikkate almadığı bu bahis bir nice öğün size round ve ayrıca karşılaşma kazandırabilir. Söz Gelişi dust2 haritasında oynuyorsunuz ve rakibinizin bacak seslerini B tarafında duydunuz. Bunu derhâl mızıka arkadaşlarınıza söylerseniz, B tarafında elan aşkın ilaç alabilirsiniz. Bir Nice profesyonel aktör bile bol iletişimin haddinden fazla muhteşem olduğunu söylüyor.

İletişim konusunun üzerinde aşağılık durmak gerekiyor. Eğer hevesli oyuncuların maçlarını izlediyseniz, sonsuz birbirleriyle konuştuklarını görebilirsiniz. Buralarda esasta rakiplerin silahları, nerede oldukları ve antrparantez nereye ne bombayı attıkları üzerine da birbirlerine bilgi veriyorlar. Bu nedenle haritalardaki bölgelerin isimlerini güzel öğrenmeniz da gerekiyor.

Baziçe içi paranızı bittabi hile edebilirsiniz?

csgo ekonomi

Maç sırasında arz mehabetli konulardan biri da tutum. Ekonomiyi karşılaşma süresince haddinden fazla idare etmelisiniz. Söz Gelişi silahlı aynı roundu kaybettikten bilahare paranız yoksa hiçbir madde almamak bildirme iyisi mümkün. İşi az buçuk henüz arka seviyeye götürerek, bire bir sonraki round sonrası ne kadar mülk geleceğini hesaplayıp, makul olursa yalnız tabanca bile alabilirsiniz. Sunma önemlisi dahi takımınızda servet yokken kesinlikle silah almayın.

Aylarca üstüne çalışılan profesyonel taktikleri öğrenin:

CS:GO amacıyla alavere dalavere niteliğindeki taktikler ortada belki birlikte sunma sıkıcısı bu kabil benzer. Fakat tıpkısı zamanda bildirme çok etkiyi sağlayanlardan biri bile tıpkısı zamanda profesyonelleri başvuru almaktır. Arzulu oyuncuların ve takımların maçlarını izleyerek nerede ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Karşılaşma sırasında yaptığınız hataları da keşfederek, aynı elan yapmamaya çalışırsınız. Yer önemlisi da oyuncuların nerede nasıl gidişat aldığına bakabilirsiniz.

CS:GO espor maçlarında takımlar ve oyuncular bir nice yeni taktik uyguluyorlar. Bu taktikleri uygulamak için kimi zaman belki da aylarca çalışıyorlar. Siz bu maçları izleyerek bu taktikleri bir çırpıda öğrenebilirsiniz. Bir Nice profesyonel oyuncu hâlâ bütün maçları izlem ettiklerini ve kendilerinden gani olduğunu düşündükleri oyuncuların maçlarını ve yayınlarını izlem ettiklerini belirtiyorlar.

Rakiplerinizi şaşırtmayı deneyin:

csgo pozisyonlar

Yukarıdaki eksiksiz taktikleri uyguladıktan sonraları imdi sizin için gani bir CS:GO oyuncusu diyebiliriz. Arka dozaj aynı oyuncu tevessül etmek istiyorsanız birlikte bundan sonra baziçe içerisinde kişi taktiklerinizi geliştirebiliyor olmanız gerekiyor. Bunu tıpkı örnekle belirtmek haddinden fazla daha gani olacaktır; gelişigüzel haritada birçok keyfiyet yeri bulunuyor. Bu kalıp yerleri bile çıktı az daha kamu heveskâr oyuncular marifetiyle ezberlenmiş durumdadır

Söz Gelişi Mirage haritasında A tarafına örtmek istediğiniz ant, CT oyuncularının durabileceği yerler çokça sınırlıdır. Siz bunun yerine eve çıkarak, rampa yakınına anbean, yani kısacası rakibinizin sizi hiç beklemeyeceği bire bir yerde durarak onu şaşırtabilirsiniz. Oyuncular genellikle pozisyonlara bakarak Aim alarak çıktıkları üzere çabucak sizi görünce refleks göstermeleri çok pres olacaktır.

Turnuvalara katılın ve kendinizi daha çok zorlayın:

csgo astralis

CS:GO’üstelik gani aynı aktör koyulmak üzere ya çok çok tecrübeye, oyun bilgisine ya de haddinden fazla bereketli benzeri nişan yeteneğine eş olmanız gerekiyor. Ancak bunların hiçbiri yegâne başına tam değil. Üst düzem benzeri aktör koyulmak, esporcuların seviyesinde ibnelik etmek üzere kendinizi zorlamanız gerekiyor. Bunun üzere temas devir en bir iki 3-4 sunum karşılaşma yapmalısınız. Bunun dışında bile turnuvalara katılın.

Turnuvalarda sizden haddinden fazla elan ongun olan rakipler olacaktır. Bu hem kendinizi hem de takımınızı teşebbüs etmek amacıyla çokça ongun ayrımsız misil. Bireysel veya bando yerine yaptığınız hataları görebilir yahut kazandığınız maçlarda neyi çok bereketli yaptığınızı öğrenebilirsiniz. Sonunda kendinizi ne konularda geliştirmeniz gerektiğini bulursunuz. Çokça çalışırsanız yukarıdaki görsel sizin amacıyla temsili olmayabilir.

BONUS: CS:GO’üstelik yapmamanız müstelzim şeyler:

Yere veya rakibinizin ayaklarına akıllıca belgi almayın. Tıpkı bomba kurma sesi duyduğunuzda süratle ilerlemeyin. Ilk 3 saniye bekleyin, bu bir “fake” gibi. İlk 10 mermide rakibiniz ölmezse daha çok taramayın. Tıpkı anlığına duraksayıp nişangah oturduktan sonradan gine deneyin. Bir yeri tutarken rakibiniz sizi duyduysa veya nerede olduğunuzu biliyorsa elan çok SHIFT’e basmanın tıpkısı anlamı yok, sakin. Dokunaklı çabucak veya pozisyonda 4-5 merminiz kalsa üstelik şarjör değiştirmeyin. Tehlikesiz benzeri alana geçin ve felaket olmadığından sakıncasız olun. Şarjör tahrif animasyonu bitmeden rakibinize gözükmeyin (peek’lemeyin). CT oynarken eğer rakibiniz “full buy” yani DOĞRU-47 ve AWP’ye sahipse saksı zırhı almanıza lüzum namevcut, paranızı koruyun. Paranız 3500 yahut 4000 dolar civarındayken “eco” yapmanıza ister namevcut. Tabanca ve ahşa zırhı alabilirsiniz. Bire Bir sonraki umum silah alabilecekseniz banko tıpkı molekül satın almayın. Mail benzeri açıdan bakan takım arkadaşınızın yanında durmayın. Atışlarını kaçırırlarsa balaban ihtimalle andırmak isteyeceklerdir ve onlara bariyer olursunuz. Bomba dayamak üzere kesinlikle çabuk etmeyin. Önce bomba alanının emniyetli olduğundan güvenli olun. W ile yani istikbal gitme tuşuna basarak banko rakibinizi peek’lemeyin. Tıpkı yere girerken veya ayrımsız pozisyonu peek’lerken taraf taraf tuşlarını kullanın. Elinizde bomba yahut bıçak varken ağırbaşlı yerlerde dolaşmayın. Bombayı bir lahzada atmadan önce çekin. Unutmayın bomba kullanmak hem ses yapıyor hem de silaha geçme süresini uzatıyor.

BONUS 2: CS:GO’de gözünüz kapalı yapabileceğiniz şeyler:

Rakibinizin kafasına veya gövdesine nişan alın. Bombayı çözmeden evvel E’ye basarak bire bir fake atın ve rakibinizin size gözükmesini bekleyin. Bomba nakız fake’i verdikten bilahare bombanın etrafında SHIFT ile dolaşın. Böylecene rakibinizin beklemediği benzeri yerde olacaksınız. CT tarafında benzeri bölgeyi tutarken rakibiniz üstünüze akla yatkın koşuyorsa, sis bombası adına hızlı hızlı flash bombası atın. Zira sis bombasının patlaması ant alıyor. Bire Bir flash bombası kullanmadan önceki topluluk arkadaşlarınızı pekâlâ uyarın. Rakibin bomba çektiğini duyarsanız üstelik arkadaşlarınıza bir anda bildirin. Bombayı emin aynı alana kurmanız gerekiyor. Bu nedenle değişik bomba ihdas yerlerini öğrenin. Özellikle T tarafı için her haritada çok özel sis bombası kullanma yerleri var. YouTube’dan bu yerleri öğrenin ve maçlarda kullanın. AWP kabul etmek üzerine ısrarcı olmayın. Belki da takım arkadaşlarınız sizden henüz gani kullanabilir. Değme devir dost canlısı ve müspet olun. Geriye düştüğünüz maçlarda izansız dolaşım şansınız çok artacak.

CS:GO, PUBG ve Fortnite çıktıktan sonraları şişman oyuncu kaybı yaşamıştı. Yani oyun için şu sıralar çokça popüler diyebiliriz. Doğrusu Twitch ve YouTube izlenme rakamlarından birlikte bunu anlayabiliriz. Bu nedenle şayet oyuna buyurmak istiyorsanız ve tıpkı aç olacaksanız, bu taktikler işinize haddinden fazla yarayabilir.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: