GTA 6 ile İlgili İddialar Güçleniyor: Sunu Bir Iki 3 Sene Daha Bekleyeceğiz

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız ayrımsız içeriğimizde, GTA 6 ile ilgilendiren gürültülü getiren birtakım iddialardan bahsetmiştik. Bu iddiaların kaynağı, çıktı Battlefield ve Call of Duty kabilinden oyunlarla ilgilendiren sızıntılar eden Tom Hendersen‘dı. Hendersen marifetiyle yapılan açıklamalara bakarak GTA 6; 2024 ya da 2025 yılı üzere piyasaya sürülecek, eş ayrımsız ıra içerecek ve günümüz Vice City’sinde geçecekti.

Şimdiyse Tom Hendersen tarafından ortaya atılmış iddialarla ilişik yıpranmamış tıpkı gelişme yaşandı. Bloomberg’den Jason Schreier, Twitter’dahi yaptığı tıpkısı açıklamada Hendersen’ın iddialarını doğruladı. Schreier, Hendersen’ın ortaya attığı iddialarla öz duyduklarının örtüştüğünü söyledi. Hangi efsus ki bu gelişme, GTA 6’yla tıpkısı dakika evvel ülfet etmek talip baziçe tutkunlarının canını sıkacak kadar görünüyor.

İddialar gerçekse, GTA 6’dan hala birkaç yıl uzaktayız

GTA 6

Rockstar Games, GTA serisindeki akıbet baziçe olan GTA 5’i 2013 yılında piyasaya sürmüştü. Şirketin GTA oyunları arasındaki devir döngüsüne baktığımızda, GTA 6’nın 2020 evet üstelik 2021 yılı kadar çıkmasını bekliyorduk. Fakat hem Hendersen hem de Schreier yoluyla yapılan izahat, GTA 6’nın 2024 ya bile 2025’e kalabileceğini gözler önüne seriyor. Bu üstelik Rockstar’ın, tarihinde ilk defa GTA serisinin ant döngüsü içine Red Dead Redemption 2’yi da karışma etmiş olabileceği anlamına geliyor.

beraber, Jason Schreier’in iddiaları bu kadarla vabeste değil. Bloomberg yazarına bakarak oyun, henüz geliştirilme aşamasında. Ayrıca GTA 6’nın haritası, aynı Hendersen’ın dediği kabil ahit ortamında genişleyecek tıpkı yapıya cemaat olacak. Bu gelişmeler pir olsa de 30’una merdiven dayamış benim kabilinden GTA hayranlarının bu oyun çıktığında nispetle yaşlanmış ve oyunlara olan ilgisini yitirmiş olması, sağlam çokça kişinin canını sıkacak kabilinden görünüyor…

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: