Günlerce Kargo Bekleme Derdi Bitiyor: Teslimatları Hızlandıracak Aranjman Yürürlüğe Girdi

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı, Karayolu Nakil Yönetmeliği‘nde yapılan aynı değişikliği yürürlüğe koydu. imdi kargo şirketlerini ait bu aranjman, yükselen e-tecim hacminin defa açtığı ayrıntılı taşımalık süreçlerinin iyileştirilmesini sağlıyor. Iblağ ve Enfrastrüktür Vekil Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, konuyla ilişik bazen açıklamalarda bulundu.

Ömer Fatih Sayan vasıtasıyla yapılan açıklamalarda, Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığı’na sınırlı Iblağ Hizmetleri Aranjman Umumi Müdürlüğü ile BTK beyninde eskimemiş tıpkısı aksiyon birliğine varıldığı ifade edildi. Bu aksiyon birliğinin kargo sektörünün ilerlemesini ulaşmak için yapıldığını tamlayan Sayan, yapılan değişiklikle sektörün hızlanmasını sağlayacaklarını söyledi.

Karayolları

E-ticaret sektörünün hele birlikte pandemi zımnında güvenilmez derecede büyüdüğünden bahseden Ömer Fatih Sayan, bu durumun öğün hizmeti sağlayıcılarının güçlendirilmesi gerektiğine el açtığını tabir etti. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında giren kullanılmamış düzenlemenin de umum olarak bu amaca bakım ettiğini tamlayan icra vekili yardımcısı, düzenlemenin ömre bedel olması temennisinde bulundu.

Karayolu Nakil Yönetmeliğinde Uymazlık Yapılmasına Dair Yönetmelik’te yapılan değişiklikleri görüntülemek amacıyla buraya tıklayabilirsiniz.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: