Hacker Grubu REvil, Saldırdığı Yüzlerce MEMLUK ’li Şirketten 70 Milyon Dolarlık Bitcoin İstedi

Rusya ile bağlantılı olduğu öngörülen bire bir hacker grubu, geçtiğimiz hafta sonu KÖLE ’li şirketlere saldırdı. Bilgisayarları erişime kapanan yüzlerce şirketten milyonlarca dolarlık kripto para talep edildi.

REvil adlı hacker grubu, erişime kapattığı bilgisayarları tekrar erişime yapmak için fidyeinecat yerine 70 milyon dolar değerinde Bitcoin istedi. Rusya ’dan yetkililer ise takım ve faaliyetleri hakkında bir bilgileri olmadığını söyledi.

1 milyondan fazla elektronik beyin etkilendi:

revil

Cumartesi günü Amerikalı yazılım şirketi Kaseya ’yı kasıt alan REvil, şirketin müşterilerinin bilgisayarlarını ayrımsız fidye yazılımıyla erişime kapattı. Grup, 1 milyondan fazla bilgisayarın bu saldırılardan etkilendiği iddiasında bulundu. Kaseya, saldırıdan arz bir iki 40 müşterinin etkilendiğini ve saldırının domino etkisi yapabileceğini söyledi. Siber asayiş şirketi Huntress Labs ise bildirme az bin şirketin sistemlerinin kadro tarafından kilitlendiğini açıkladı.

bahis konusu saldırıyı yaptığını bildiren REvil, VSA yazılımının kullanıldığı bilgisayarlara gönderdiği güncellemeyle sistemleri ele geçirdiğini duyurdu. Dark web üstünde tıpkısı blogdan taleplerini belirten kadro, bilgisayarları gine erişime beğenmek amacıyla mağdurlardan 70 milyon dolar; yani yaklaşık 607 milyon teklik Bitcoin istedi. 70 milyon dolar şu anda 2 bin 89 Bitcoin ’e mukabele ediyor. 

Almanya ’de ayrımsız yazılım hizmet sağlayıcısının üstelik etkilendiği öğrenilen saldırının arkası sıra ESIR Başkanı Joe Biden, “İlk izlenimimiz bu saldırının arkasında Moskof hükümetinin olmadığı yönünde fakat daha güvenli değiliz.” açıklamalarında bulundu. Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov ise BENDE ’nin kendilerine laf hakkında marifet sağlamadığını ve kendileriyle iletişime geçmediğini anlatım etti.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: