IMDb’de Milyonlarca Kişiden Bildirme Aşkın Rey Düz 10 Pop Film

IMDb ’de saha alan filmler birlik sinemaseverler yoluyla oylanabiliyor. Bu sebeple dahi eskimemiş sâdır filmlerin puanları basitçe değişebiliyor. Ancak IMDb ’dahi vadi alan kâh filmler 2 milyondan birlikte henüz fazla oy almış durumda.

Beyaz Perde tarihi süresince kâh filmler kültürel ve bedii adına o büyüklüğünde kocaman ki, izleyiciler izledikten bilahare umursamayan kalamıyorlar. Sinemaseverlerin izledikleri filmler hakkındaki görüşlerini sunma mebzul anlatım etme yollarından biri IMDb ’nin kullanıcı değerlendirme sistemi. Tığ birlikte sizler amacıyla milyonlar tarafından oylanmasına karşın bibi IMDb ’nin yer iyi filmleri ünvanını koruyucu filmleri listeledik.

IMDb’dahi Genişlik Fazla Sayıda Fikir Almış 10 Film

Ağababa Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Oyunu Kardeşliği Matrix Forrest Gump Çarkıt Roman Dövüş Kulübü Mir Kişmiri Şövalye Esaretin Bedeli

Sinemanın klasiklerinden Ata – 1.49 Milyon

IMDb puanı: 9,2 Huruç tarihi: 1972 Yönetmen: Francis Ford Coppola Oyuncular: Marlon Brando, Şike Pacino, James Caan

Mafya dünyasına ağdalanmış ve ibdai aynı göz olan Ağababa (The Godfather) piyasaya sürüldükten güdük tıpkısı müddet sonra balaban ve ciddi bir ticari hit oldu. Zamanının bildirme faziletkâr hasıalt işleyen filmi olan Ağababa, sonrasında Bildirme İyi Film karışma üç Oscar ödülü kazandı. Kaliteli sinemanın özü yerine üstelik kabul edilen film, bugüne büyüklüğünde filmlerde hala kullanılmaya devam eden birkaç metafor birlikte ortaya çıkardı. IMDb ’da 1.49 milyon oy alan film 10 üzerinden 9,2 puanını bu kadar oya karşın korumaya devam ediyor.

Efsanevi serinin akıbet filmi Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü – 1.54 Milyon

IMDb puanı: 8,9 Çıkış tarihi: 2003 Yönetmen: Peter Jackson Oyuncular: Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian McKellen

Peter Jackson’ın fantastik destansı üçlemesinin akıbet bölümü The Lord of the Rings, geek kültürünü tanımlayan geçmiş balaban şalter rekorları facia filmlerden biri. Arz İyi Film dalında Oscar ödülü kazanan film, uyarlandığı kitaba bile tutkun mütezayit filmlerden biri. Kamu zamanların sunu ferah sinematik kavga sahnelerine ocak sahipliği işleyen ve iyi meful dövüş sahneleriyle kırcı olan film, kasırga donör müzikleri ve doğurucu görselleri ile yüksek puanlı filmler arasında meydan alıyor.

Seriyi başlatan film: Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Oyunu Kardeşliği – 1.55 Milyon

IMDb puanı: 8,8 Huruç tarihi: 2001 Yönetmen: Peter Jackson Oyuncular: Elijah Wood, Ian McKellen, Orlando Bloom

Listede saha düzlük ikinci Yüzüklerin Efendisi filmi olan Yüzük Kardeşliği, aynı zamanda üçlemenin ilk filmi. Filmi sinemaseverler tarafından aldığı övgülerin gerçek alanları ise görseller, çalgı, filmcilik ve oyunbazlık kayran alıyor. Yüzük Oyunu Kardeşliği ile başlayan seri, bugüne kadarki en geniş ve deli dolu sinema destanlarından biri haline geldi. Dört Dörtlük serinin ilk bölümü olan Yüzük Oyunu Kardeşliği da IMDb ’dahi aldığı 1.55 milyon rey ile 10 üzerinden 8,8 puana topluluk.

Çağdaş bilgi kurgunun öncülerinden Matrix – 1.56 Milyon

IMDb puanı: 8,7 Sorti tarihi: 1999 Direktör: Lana Wachowski, Lilly Wachowski Oyuncular: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

Ünlü yönetmen ikilisi Wachowskis kardeşler, The Matrix olarak aşina sunturlu benzeri görsel eylem yaratmak için siberpunk ve anime etkilerini kullandı. Günümüzde de hala fütüristik filmlere önderlik yapan Matrix, hala popülerliğini kaybetmiş değil. Gelişigüzel hangi kadar bitmeme filmleri orantı olsa dahi, Matrix beyaz perde tarihinin olgun vesile türündeki yer nazik keşiflerinden biri olmaya devam ediyor.

Lezzetli ve bayağı hikayesiyle Forrest Gump – 1.67 Milyon

IMDb puanı: 8,8 Çıkış tarihi: 1994 Yönetmen: Robert Zemeckis Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise

Sıradan aynı adama ve dirim hikayesine odaklanan Forrest Gump, hangi göz açısıyla izlediğinize sınırlanmış namına sonuç mertebe macerasız olduğu kadar akıbet adım karmaşık olmayı bile başarıyor. Acun çapında 675 milyon dolardan henüz çok kazanan Forrest Gump, gücük zamanda kritik ve ticari ayrımsız muvaffakiyet haline geldi.

Günümüz sinemasını hala etkileyen Çap Anlatı – 1.70 Milyon

IMDb puanı: 8,9 Huruç tarihi: 1994 Direktör: Quentin Tarantino Oyuncular: John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson

Quentin Tarantino’nun popüler suç filmi Pulp Fiction, kronolojik olmayan tıpkısı çizin çizin aranje biraz birbirine sınırlı sahneyi içeren olağanüstü ayrımsız hikâye tarzına cemaat. Filmin hikaye anlatımındaki tuhaflıkları, filme dünya çapında henüz efdal tıpkısı buut sağladı. Hevesli düzeydeki bu başyapıt hem eleştirmenler hem bile izleyiciler yoluyla bir hayli sevildi. Genişlik İyi Senaryo dalında Yüksekokul Ödülü ve Cannes Film Festivali ’nde Altın Palmiye dahil tutmak için birçok ödülün sahibi oldu.

Karşıt bucak filmlerin başında meydan alan Dövüş Kulübü – 1.74 Milyon

IMDb puanı: 8,8 Çıkış tarihi: 1999 Yönetmen: David Fincher Oyuncular: Brad Pitt, Edward Norton, Meat Loaf

Fight Club, Chuck Palahniuk‘un bir isimli romanından uyarlama tıpkısı film olduğundan ortalık tanıdık bire bir esas metne sahipti. Buna rağmen yıldızı dişi karakterleri ve pekâlâ ibret görsel stili ile daha önceki hiç yepyeni fikir ve görüşlerin yanı sıra çok orijinal sahnelere topluluk. 1990 ’ların sonlarına bakarak oldukça tartışmalı tıpkısı film olan Fight Club, büyük ayrımsız beyaz perde başarısı olarak akseptans ediliyor.

Sonuna hala kanı sır erdiremediğimiz Kelle – 1.90 Milyon

IMDb puanı: 8,8 Yokuş tarihi: 2010 Yönetmen: Christopher Nolan Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Elliot Page

Ünlü yönetmen Christopher Nolan, sonuç basamak doğurucu görsellerle alay malay zekice, otantik bire bir hikayeyi bir araya getiren aynı film olan Inception ile serencam 10 yılın tartışmasız yer gür filmlerinden birini ortaya koydu. Otantik hikayesi ve misilsiz sinematografisi ile izleyicilerin ve eleştirmenlerin olumlu yorumlarını düz Inception, çabucak bir film yerine değil, ayrımsız zamanda bire bir hanek eseri namına dahi emniyetsiz derecede zekice.

DC’nin en ongun filmlerinden biri: Karaca Şövalye – 2.15 Milyon

IMDb puanı: 9,0 Depar tarihi: 2008 Yönetmen: Christopher Nolan Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart

Sinema tarihinin bildirme kalburüstü yönetmenlerinden Christopher Nolan ’ın bire bir apayrı filmi olan Batman: Karaca Şövalye, film eleştirmenleri marifetiyle şimdiye büyüklüğünde yaratılmış sunma bereketli süper yiğit filmlerinden biri adına kabul ediliyor. İlgi çekici fenomen örgüsü, şimdiye kadar çekilmiş arz bereketli hareket sekanslarından bazıları ve tanınmış çaplı oyuncu kadrosuyla Kara Şövalye, IMDb ’de arz çok oylanmış ikinci film namına tarihe geçti.

IMDb’nin yıllardır sunma mebzul filmi olan Esaretin Bedeli – 2.17 Milyon

IMDb puanı: 9,3 Depar tarihi: 1994 Yönetmen: Frank Darabont Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton

Aynı dönemde vizyona giren özge filmlerin – alelhusus bu listedeki gayrı iki film olan Pulp Fiction ve Forrest Gump – eleştirisel ve ticari adına gölgede kalmasına karşın, Stephen King’in bir adlı hikayesine müstenit tıpkı mahbes draması olan Esaretin Bedeli, Böylelikle, 1994’ün ihsan törenlerinde sunu balaban hitlerinden biri haline geldiğinde, yedi Yüksekokul Ödülü adaylığı kazanarak köpürme şansını yakaladı. IMDb kullanıcılarının çoğu filmin doğal yönü ve estetiğine merbut yerine filme efdal puanlar verdiler. 1994 yılından günümüze 2.17 milyon IMDb puanı alan Esaretin Bedeli, 10 üzerinden 9,3 puana cemaat.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: