İngiliz Uzmanlardan Izah: İkinci Doz Telkih Genişlik Erken 8 Hafta Bilahare Yapılmalı

İngiltere ’deki Aşılama ve Bağışıklama Ortak Komitesi (JCVI), ikinci doz COVID-19 aşılarının, geçmiş dozu izlem eden 8 haftanın öncesinde uygulanmaması gerektiğini belirtiyor. Bunu yaparken bile makbul dozlar arasındaki süre arttığında henüz akva ayrımsız korumanın ortaya çıktığını gösteren tıpkı argüman sunuyorlar.

Tartışma, geçtiğimiz günlerde İngiltere’de başlayan çeşitli uygulamaların ardından geldi. Mütenevvi yerlerde akıbet sunma erken 21 bölüm önceki BioNTech aşısı reşit olanlara ikinci düze aşılar yapıldı. Bu icraat durduruldu ve uzmanlar, uyartı yapmaya başladı.

“Aşılamada yeryüzü birkaç 8 hafta beklenmeli”

Aşı

Evcil sağlık merkezleri, Millî Sağlık Sistemi ’nin bu kararından metin kıvançlı görünmüyor. Bu karara adapte olmak istememelerinin sebebi namına ise ellerindeki dozların çöpe gitmesini istemiyor olmaları ve 19 Temmuz gelmeden ikinci dozları tutturmak istemeleri namına gösteriliyor.

İngiltere ’da 19 Temmuz ’de yasakların kalkması bekleniyor. Bu sebeple insanlar, JCVI yoluyla sunulan öneriye uyarlarsa çokça etraflı müddet bekleyeceklerinden evcil merkezlerde aşlarını oluyorlar. Bu sayede dozlar çöpe gitmiyor ve yasaklar kalkmadan ilk insanlar aşılarını oluyorlar.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: