Instagram, Hikayeler İçin Çeviri Özelliğini Kullanıma Sundu

Başka bir nice içtimai iletişim araçları uygulaması kabilinden Instagram dahi platformuna yenilikler getiriyor ve üzerinde çalıştığı özellikler için kullanıcıları sürekli bilgilendiriyor. Bu özelliklere andıran zamanda tanıtılan içerik filtreleme sistemini, hesaplar arasındaki geçişleri hızlandıracak olan widget özelliğini ve güvenlik odaklı Security Checkup özelliğini gösterebiliriz.

Şimdiyse içtimai iletişim araçları devi, hikayeler bölümüne getirdiği bire bir yenilikle karşımızda. Bu hele alay malay kullanıcılar, yabancı dildeki yazıların çevirilerini hikâyeden çıkmadan görebilecek. İşte detaylar:

Türkçe dahi dahil kalkışmak üzere desteklenen 90’dan çok açacak var:

Hikayeler

Bu çeşni hudayinabit olarak çalışıyor. Hikayelerde gezinirken dizge, yabancı dildeki yazıları algılıyor ve peş taraftaki kullanıcı adının altına “Çevirisine Bak” seçeneği ekleniyor. Bu seçeneğe basıldığında ise alt taraftan çıkan ufak kadeh hem özgün yazıyı hem üstelik yazının çevrilmiş halini gösteriyor.

Türkçe dahi karışma tutmak amacıyla 90’dan çok dili destekleyen ve dünyanın temas yerinde kullanıma sunulan bu özelliğin, uluslararası kitleyle mazruf paylaşmayı kolaylaştırması hedefleniyor. Instagram gerçekte 2016 yılından beri yapılan paylaşımlarda, öz geçmiş kısmında ve yorumlarda tercüme özelliğini kullanıyordu. Yenilikle gelişigüzel bu çeşni, hikayeler kısmına birlikte gelerek platformu dizge için aynı adım elan beliğ kuzuluk getirecek kadar görünüyor.

Instagram, hikayelerdeki ecnebi içerikleri çeviren ve oldukça beğenilen bu özelliğin sesleri çeviren versiyonunun şimdilik olanaklı olmadığını söylüyor. Instagram dışında, getirdiği yeniliklerle öne sâdır benzeri ayrıksı sosyal medya uygulaması birlikte Twitter’dı. Çevirme özelliği hakkındaki düşüncelerinizi ve özelliği denediyseniz deneyimlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: