iPhone 13, Android Kullanıcılarının Yine Güleceği Bir Özellikle Gelebilir

Apple, geçen yıl iPhone 12 ile yakaladığı başarıyı iPhone 13 ile artırmayı hedefine almış üzere görünüyor. iPhone 13 ailesiyle ati özelliklere dayalı iddialara temas periyot yenisi ekleniyor. Ancak geleceği yeni argüman edilen tıpkı özellik, Apple sevenlerini ikiye ayıracak kabilinden görünüyor.

İddiaya bakarak iPhone 13, Always on Display (Seçme Zaman Berrak Görüntülük) bire bir panelle ati. Yani kilit kapalıyken de saat ve bildirimler, telefon ekranında gözükecek. Ayrımsız iddiaya göre bu özelliğin harcadığı gücü diremek üzere batarya boyutlarında da değişikliğe gidilecek. 

iPhone 13’lerde seçkin devir açık ekran olacak

iphone 13

Bloomberg’den Markka Gurman, mail zamanda bu senenin iPhone’larına dayalı ilginç benzeri argüman ortaya attı. Geçtiğimiz günlerde doğrusu batarya kapasitesinin artacağı kanıt edilmişti. Bu de aslında iPhone kullanıcılarının teferruatlı zamandır istediği bire bir şeydi. Hatta yıpranmamış pil kapasitesi dahi kimileri marifetiyle beğenilmedi. Derken Gurman, pil kapasitesinin birlikte batarya boyutunun dahi değişeceğini kanıt etti. Bunun nedeni ise bakir cihazların arayüzünde yapılacak benzeri değişiklikti.

Markka Gurman, iPhone 13’te görüntülük kilitliyken bile celi olan “always-on” bir emare olacağını söyledi. İddiaya göre Apple, bu özellikte Apple Watch’ların arayüzünü anne takanak. Yeni Apple Watch’larda bu daim koku değişik cila ve yenileme hızı seviyeleriyle kullanılabilmekteydi. Böylecene kullanıcıların cihazı giydiği giderek bildirimleri ve saati görebilmesi sağlandı. 2021 iPhone’larında bile bir şekilde saat, gün, mesajlar ve diğer bildirimler arama edilebilecek.

Bu umulur özellik, tekrar iddiaya göre OLED LTPO ekranlarla sağlanacak. Daim münhal göstergenin çalışması bu ekranlar sebebiyle telefonun enerjisinden balaban ayrımsız nasip almayacak. Belli bire bir parlaklıkta müteharrik always-on ekran, benzeri yükleme canavarı olmayacak. Ama gine de batarya boyutlarında hem bu özelliği bloke etmek hem da yıllardır mevrut talebi köylü çevirmemek yerine ayrımsız artma yaşanacak. Yeniden daha önceki bir iddiaya bakarak bu ekranlar, ProMotion teknolojisine ve 120 Hz yenileme hızına erbap olacak. 

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: