iPhone 13’lerin Tersine Kablosuz Şarjı Destekleyeceği İddia Edildi

Apple ’ın bu sene tanıtmasını muhtemel bakir iPhone ’lar için daim adına kullanılmamış bilgiler ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz bölüm görmüş geçirmiş Apple analisti Ming-Chi Kou ’nun iPhone 13 hakkındaki açıklamasını sizlere aktarmıştık.

Yeni tohum iPhone’lar üzerine ortaya atık kullanılmamış iddialara bakarak iPhone 13 cihazlarda kullanılacak olan kablosuz yükleme bobini henüz nazik türlü ve tersine şarj destekleyebilir. Ayrıca bu sistemin yükleme dışında ayrımlı faydaları bile kabil.

Aksine yükleme iPhone ailesine gelebilir

Kablosuz Şarj teknolojisi

Bu iddiayı ortaya atan dirilik ise EverythingApplePro isimli YouTube kanalının sahibi Max Weinbach. Max ’mağara iddialarına bakarak iPhone 13 cihazlarda elan büyük tıpkısı şarj bobini kullanılabilir ve bu şarj bobini aksine şarj destekleyebilir. Tersine yükleme teknolojisi, bir telefonu kullanarak bambaşka bir telefonu şarj etmenize imkân sağlayıcı tıpkısı uygulayım bilimi.

iPhone 12 ’nin kablosuz yükleme bobini 15 W şarj destekliyor. Şayet Apple, kullanılmamış seride elan balaban aynı şarj bobini kullanırsa 15 W’ın üstüne çıkılabilir ve kablosu şarj sürelerinde ağır sıklet bir tenakus cins. Bunun beraberinde daha şişman yükleme bobini ile ısı dahi daha stabil bire bir şekilde telefona dağıtılabilir ve cihazların şarj olurken ısınmasının önüne geçilebilir.

iPad cihazlara kablosuz yükleme gelebilir

Kablosuz Şarj iPhone 12

Geçtiğimiz haziran ayında Bloomberg ’ün kaynakları, Apple ’ın eskimemiş iPad cihazlarına kablosuz şarj özelliğini ilam etmek istediğini belirtti. iPad cihazlara eklenmesi hedeflenen bu kablosuz şarj teknolojisi ise iki taraflı kendisine kullanılabilecek. Yani cihazın hem ense hem birlikte ön vasıtasıyla kablosuz şarj kullanılabilecek. Şayet bu teknoloji iPhone 13 ’lere ekleneceği aritmetik edilen kablosuz şarj teknolojisi gibi bilakis şarj desteklerse, iPad cihazlar kablosuz powerbank kabilinden kullanılabilir.

Apple, 2017 yılından beri faziletkâr güçte kablosuz yükleme üzere denemeler yapıyor. Bu kapsamda müşareket, 2017 yılında PowerbyProxi markasını satın almıştı. Bu işaret 100 W ’a büyüklüğünde kablosuz şarj destekleyen teknolojiler geliştirmişti. Ortaya atılan son iddialara göre Apple, bu teknolojiyi yıpranmamış cihazlarına dosdoğru tıpkısı şekilde aktarmış benzer.

Eskimemiş iPhone 13 ’lerden beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: