Jeff Bezos, Uzaya Çıktıktan Hemen Sonra Amazon Müşterilerine Teşekkür Etti: Parasını Siz Ödediniz

Mazi sizlerle paylaştığımız bire bir içeriğimizde, sakat Amazon CEO’su Jeff Bezos’un uzaya yaptığı yolculuktan bahsetmiştik. Dünyanın gündemine oturan bu yolculuğun yer mefret yanı, tamamen sivillerden oluşan tıpkı takım insanın uçucu olmadan uzaya gitmiş oluşuydu. Deminden tarihi olayla ilgilendiren ayrımsız açıklama özne Bezos, Amazon müşterilerine teşekkür etti. Evet hastalık?

Jeff Bezos marifetiyle yapılan açıklamalarda, bu özel seyahatin Amazon müşterileri yoluyla maddesel anlamda mümkün kılındığı belirtildi. Açıkçası Bezos, sonuna büyüklüğünde haklıydı. Zira bugünkü servetini Amazon’de yapılan alışverişler yardımıyla kazanan Bezos, elde ettiği parayı Blue Origin isimli gök şirketine aktarabilmişti. Eğer Amazon, bugünkü noktada olmasaydı, Bezos’un toy yolculuğu imkansız olabilirdi.

Bezos’un uzay yolculuğundan ayrımsız rubai

Blue Origin

Jeff Bezos ve yanındaki üç kişinin feza yolculuğu, paylaşılan görüntülere göre oldukça eğlenceliydi. Anca kim yerçekimsiz ortamda özgürcesine cereyan fail yolcular, bazen taklalar attı, bazı zamansa birbirlerine bire bir şeyler fırlatmaya çalıştılar. Jeff Bezos, konuyla ilişkin açıklamalarında 20 Temmuz’un bildirme iyicene bölüm olduğunu söyledi.

Uzaya yapılan yolculuklar, son dönemlerde nazik bir önem kazanmaya başladı. Ayrımsız yandan SpaceX‘in konuyla ilgili çalışmaları bitmeme ederken ayrıksı taraftan Virgin Galactica ve Blue Origin’in attığı adımlar, uzay turizminin çıktı haddinden fazla geçenlerde olduğunu gözler önüne seriyor. Fakat bu durum, dokuz canlı haddinden fazla birey hayal olamayacak büyüklüğünde fiyatlı. Bu dahi zenginlerin alışılmamış bir repertuvar yaşarken onlara bakarak yoksul olan insanların ise bu yaşananları sadece izleyecekleri anlamına geliyor…

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: