Kıldan İnceyi Unutun: Bili İnsanları, Fiziğin Sınırlarını Zorlayıcı Dünyanın Arz İnce Cihazını Üretti

Teknoloji geliştikçe bili depolamanın ve saklamanın elan dahi koca ayla geldiğini biliyoruz. Teknolojinin bu gelişmesi aynı yandan depolamaya olan ihtiyacı artırırken mavera yandan ambarlama alanında makbul cihazların nitelik kendisine küçülmesini sağlıyor. Söz Gelimi zamanın diskleri, bugün yerini fındık tanesinden siktirici kartlara bırakmış durumda.

Teknolojinin elan işlek cihazlarla daha artağan sonuçlar elde etmemizi sağladığını söyledik fakat haberimizin konusu olan cihazın burada çıtayı çok yukarılara taşıdığını belirtebiliriz. Hareketlilik bilgilerini ambarlamak üzere makbul bu alet, yalnız 2 atom kalınlığında.

Tek özelliği boyutu değil:

Cihaz

Hayatiyet bilgilerini ambarlamak amacıyla geliştirilen bu maşa yardımıyla elektronik aletler, henüz düşük yoğun tüketirken elan verimli çalışacak. Normalde bildiğimiz yahut duyduğumuz nano ambarlama cihazları sunu az 100 atom kalınlığında karşımıza çıkıyor. Fakat bu alet yardımıyla bu teknolojinin 2 atom kalınlığına kadar indirilebildiğini görmüş olduk.

Yapısı, yine fail altıgenler şeklinde aranje tıpkı atom kalınlığındaki nitrojen ve bor tabakalarından oluşan teknoloji karşı araştırmacılar, bu teknolojiyi kullanacak olan ameliye cihazların elan hızlı olacaklarını, elan beş altı vadi kaplayacaklarını ve elan az enerji tüketeceklerini belirtiyor.

Tel Aviv Üniversitesinden Dr. Moshe Ben Shalom, teknolojinin yapısını şu şekilde anlatıyor:

“Tabii üç buutlu durumunda, bu malzeme birbirinin konusunda yerleştirilmiş çokça sayıda katmandan oluşur ve herhangi bir yamaç, komşusu olduğu farklı katmanlara bakarak 180 aşama döndürülür (anti koşut yapılandırma).”

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: