Kişisel Bloglar Listesi: 25+ En İyi Kişisel Bloglar | En Hitler

En İyi Kişisel Bloglar Listesi

Türkiye’nin en iyi kişisel bloglar hangileri ? Siz de şahsınıza özel bir blog açmak istiyor ve bu iş başarı adına hangi noktalara gidebilir diye görmek adına fenomen kişisel blog örnekleri mi görmek istiyorsunuz ?

Ya da daha önce belki de hiç adını duymadığınız ancak en iyi kişisel bloglar arasında yer alan blogları mı tanımak istiyorsunuz ?

İşte size Türkiye’nin en iyi kişisel bloglar listesi;

İstatistikler

#En iyi kişisel bloglar listemde yer alan 27 kişisel blogun 12 tanesinin hosting hizmeti için Turhost‘u tercih etmiş olması bir tesadüf değil diye düşünüyorum.

Daha önce Türkiye’nin en iyi hosting firmaları başlıklı yazımda yayımladığım verilere dayalı çalışmada da Turhost en iyi performansı gösteren hosting firması olmuştu.

#En iyi kişisel bloglar listesinde yer alan 27 kişisel blogun 22’sinin bir blog alt yapısı olan wordpress’i tercih etmiş olması da

Daha önce yayımladığım wordpress mi blogger mı ? yazımda dile getirdiğim; ücretsiz blog platformları ile başarılı olmanın, para kazanmanın, en iyiler ile rekabet etmenin çok zor olduğunu kanıtlamış oldu.

#Ayrıca ilgi alanlarınıza sadece kişisel bloglar girmiyor ise, aynı zamanda makyaj bloglarıyemek bloglarıgezi blogları ve hatta en iyilerin bir arada bulunduğu en iyi bloglar yazımı inceleyebilirsiniz.

Peki Ya Siz ? Hala Bir Blogunuz Yok Mu ?

#Eğer siz de bir blog açmak istiyorsanız ve bu işlere 0’dan nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,

#Blog nasıl açılır başlıklı yazımı takip ederek, aşağıda listelediğim tüm gezi blogları sahipleri gibi hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan, kolaylıkla siz de blogunuzu açabilirsiniz.

#İnanın bana blog açmak düşündüğünüzden çok çok daha kolay. Bunu ben yapıyorsam, aşağıda listelediğim tüm kişisel blog sahipleri yapabiliyorsa, siz de kolaylıkla yapabilirsiniz !

En İyi Kişisel Bloglar

#Bloghocam.blogspot.com: Ücretsiz bir blog açma platformu olan blogger’ı kullanan tüm blogçuların mutlaka göz atması gereken bir kaynak.

Sadece blogger değil, blog ipuçları kategorisinde de yazıları olan Serdar Kara’nın muazzam kaliteli yazıları sizlere de pek çok konuda fayda sağlayacaktır.

Odaklandığı niş üzerine Türkiye’de rakipsiz bir blog olması,  bloghocam’ı en iyi kişisel bloglar arasında göstermeye fazlasıyla yetiyor.

Serdar Kara

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 70K+

Alexa TR Sıralaması: 1600
Domain Yaşı: 5
Hosting: Google
Altyapı: Blogger

#Hizliadam.com: Eğer satış ortaklığı yapıyor ya da bir ürün satıyorsanız, işinizi, pazarlama stratejilerinizi ve gelirinizi arttırmak adına pazarlama blogu denilince ilk akla gelen hızlıadam’a kesinlikle bir göz atmalısınız.

Blogunda satış stratejileri, pazarlama ve iletişim üzerine gerçek anlamda eşi benzeri olmayan kalitede hipnotik içeriker sunması, blogunu Türkiye’de satış / pazarlama ile uğraşan nerede ise herkesin en az bir kere ziyaret ettiği benzersiz bir kaynak haline getiriyor.

Ben Büyanmin’in en iyi kişisel bloglar arasında yer almasını sağlayan bu başarının daha bir başlangıç olduğunu ve ileride çok daha büyük işlere imza atacağına eminim.

Hızlı Adam

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 80K+

Alexa TR Sıralaması: 3700
Domain Yaşı: 3
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Canvas

#Wpmavi.com: Şu an okuduğunuz blogumda blog ipuçları, SEO, wordpress gibi konularda kaliteli olduğuna inandığım içerikler üretiyorum.

Hedefim ise Türkiye sıralamasında şu an ilk 1000’de yer alan blogumu, Türkiye’nin en iyi 100 sitesi arasına sokmak.

Bu sürecin muazzam bir emek, sabır ve gayret gerektirdiğinin farkındayım ancak kendimi çok iyi tanıdığım için bunu başarana kadar asla vazgeçmeyeceğimi de çok iyi biliyorum.

Hedefimin sadece en iyi kişisel bloglar arasında yer almak değil, başlı başına bir marka ve bilinirlik oluşturmak

Burak Oran

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 90K+

Alexa TR Sıralaması: 1000
Domain Yaşı: 2
Hosting: Veridyen
Altyapı: WordPress

Tema: FlyingNews

#Oguzveliyavas.com:  En iyi kişisel blog siteleri listemde yer vermek istediğim bir diğer isim de sosyal medya, pazarlama ve blog ipuçları üzerne yazan Oğuz Veli Yavaş.

Kendisi hem freelance olarak sosyal medya danışmanlığı yaparken, hem de sosyal medya yönetimi konusunda bildiği herşeyi blogunda okuyucularına sunuyor.

İşinin tam anlamıyla hakını veren özel isimlerden biri olan Oğuz’un neden en iyi kişisel bloglar arasında yer aldığı ise blogunu ziyaret ettikten sonra daha iyi anlayacaksınızdır.

Oğuz Veli Yavaş

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 30K+

Alexa TR Sıralaması: 3800
Domain Yaşı: 1
Hosting: Alastyr
Altyapı: WordPress

Tema: Özel

#Netvent.com: Aslında Netvent, SEO, içerik pazarlama, sosyal medya yönetimi gibi bir çok alanda profesyonel hizmetler sunan bir firma.

Ve Inbound pazarlama yönetimini verdikleri hizmetlerin yanında yazdıkları blog içerikleri ile Türkiye’de en iyi uygulayan firmalardan bir tanesi.

Uyguladıkları stratejide bu denli başarılı olmasında blog içeriklerinin çok büyük payı olduğu kesin. Firmanın blog kısmındaki içerikler öylesine kaliteli ki, Dijital pazarlama blogu kısmını en iyi bloglar arasında göstermemek mümkün değil.

Netvent

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 50K+

Alexa TR Sıralaması: 4000
Domain Yaşı: 20
Hosting: Linode
Altyapı: WordPress

Tema: Özel

#Seosozluk.com: Emre Tonguç freelance olarak SEO danışmanlığı veriyor. Verdiği hizmetin yanında aynı zamanda SEO ile alakalı içerikler üretiyor.

SEO Sözlük Blog adresinde SEO’ya dair profesyonel blog içerikleri bulabilirsiniz.  Kendini bu işe adamış, öğrenmeyi, araştırmayı ve öğretmeyi amaç edinmiş biri tabii ki kaliteli üretimler yapmaya her zaman mahkumdur.

İşte Emre Tonguç’ta yaptığı bu kaliteli üretimler ile kesinlikle en iyi kişisel bloglar listesinde olması gereken isimlerden bir diğeri.

Emre Tonguç

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 30k+

Alexa TR Sıralaması: 2400
Domain Yaşı: 3
Hosting: Natro
Altyapı: WordPress

Tema: SEO WP

#Seoamk.com: Atamyrat Hangeldiyev ise SEO konusunda bir diğer freelance. Sitesinde SEO danışmanlık hizmeti verirken, aynı zamanda sitesinin blog kısmında SEO ile ilgili aktif olarak içerikler üretiyor.

Kedisinin SEO Amk Blog adresinde SEO ile akalı makalelerini bulabilirsiniz. Kendisinin neden en iyi kişisel bloglar listesinde yer aldığını içeriklerine göz attıktan sonra daha iyi anlayacaksınızdır diye düşünüyorum.

SEOamk

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 30k+

Alexa TR Sıralaması: 2000
Domain Yaşı: 3
Hosting: Netinternet
Altyapı: WordPress

Tema: Optimize

#Kelimelerbenim.com: Normalde bir blog açtığınızda yapacağınız en büyük hatalardan biri her konuda, her şey ile ilgili yazılar yazmak olur.

Herhangi bir niş üzerine odaklanmamanız başarıya ulaşmanızı nerede ise imkansız kılar. Fakat bunu başaran insanlar yok mu ? İşte Sezer İltekin o neredeyse imkansız olan başarıyı yakalamış yazarlardan.

Bir çok kişi tarafından en iyi kişisel bloglar arasında gösterilen kelimelerbenim.com aldığı ödüllerle de neden en iyi kişisel bloglar arasında olduğunun direkt kanıtı.

Sezer İltekin

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 40k+

Alexa TR Sıralaması: 3700
Domain Yaşı: 7
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Voice

#Egonomik.comEn iyi kişisel bloglar kategorisinde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen bir diğer blog ise Egonomik.com

Tek bir niş üzerine odaklanan blogların bile başarılı olmak adına çok fazla zaman ve çaba sarf etmesi gerekirken, Caner Öncel kesinlikle zoru başarmış ve Web tasarımından eğlenceye, teknolojiden yaşama birbirinden çok ayrı kategoride yayımladığı yazılarla zirvede kalmayı hep başarmış bir blogger.

Egonomik

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 100k+

Alexa TR Sıralaması: 1900
Domain Yaşı: 7
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Özel

#Teakolik.com: Türkiye’nin en köklü ve en iyi kişisel blogları arasında yer alan bir diğer blog ise teakolik.

10 yıldan beri aktif olarak kişisel blog yazan Hamza Şamlıoğlu gerçek anlamda bu işin piri. Yer aldığı bir çok proje, yazdığı 3000+ içerik ve ayda 500K+’dan fazla okuyucu kitlesinin olması neden en iyi kişisel bloglar listesinde olduğunu fazlası ile açıklıyor.

Teakolik

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 500k+

Alexa TR Sıralaması: 2500
Domain Yaşı: 10
Hosting: Global Hosting
Altyapı: WordPress

Tema: Özel

#Burakisci.com: WordPress adına Türkiye’nin en değerli isimlerinden biri Burak İşçi.

Öylesine değerli ki, 5 milyondan fazla web sayfası bu adamın ürettiği wordpress temalarını kullanıyor. Bu genç yaşına rağmen böyle güzel noktalara gelmiş biri tabii ki muazzam bir gelecek vaat ediyor.

Hem yaptığı kaliteli üretimler, hem yazdığı kaliteli içeriklerle ne denli bilgili olduğunu, neden en iyi kişisel bloglar listesinde olduğunu ortaya koyuyor. Eğer kendisini tanımıyorsanız, kişisel blogu ile tanıştığınızda daha iyi anlayacaksınızdır.

Burak İşçi

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 100k+

Alexa TR Sıralaması: 2500
Domain Yaşı: 4
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Bislog

#Furkangokcol.com: Furkan’ın kişisel blogu ise SEO hakkında bakmanız gereken en önemli diğer bir kaynak.

Furkan çok sık blog içerikleri üretmese de, ürettiği zaman tam anlamıyla hakkını veren sayılı yazarlardan ve bu da blogunu en iyi kişisel bloglar arasında göstermeye yetiyor da artıyor bile.

Furkan Gökçöl

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 10k+

Alexa TR Sıralaması: 7000
Domain Yaşı: 3
Hosting: Netinternet
Altyapı: WordPress

Tema: Sahifa

#Ugurugurcan.com: Dijital pazarlama alanında kurumsal ve  freelance olarak profesyonel hizmet sunan Uğur aynı zamanda bilgi birikimini kişisel blogunda ziyaretçileri ile de paylaşıyor.

Bugüne kadar onlarca marka ile çalışan, üretim yapmayı odak noktası haline getirmiş değerli insanlardan biri Uğur. Böyle değerli birinin yazdığı içerikler de tabii ki muazzam değeri oluyor ve blogunu en iyi kişisel bloglar arasında gösterilmesine fazlası ile yetiyor.

Uğur Uğurcan

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 10k+

Alexa TR Sıralaması: 9000
Domain Yaşı: 4
Hosting: Hosting
Altyapı: WordPress

Tema: Sahifa

#Ugureskici.com: N11.com’un SEO Manager’ı kişisel blog yazarda o blog en iyi kişisel blog listesine girmez olur mu hiç ?

Sektöründe SEO adına muazzam bir kariyere sahip olan Uğur’un kişisel blogu kesinlikle takip edilmesi gereken en önemli kişisel bloglar listenizde mutlaka olmalı diye düşünüyorum.

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 20k+

Alexa TR Sıralaması: 17000
Domain Yaşı: 10
Hosting: Radore
Altyapı: Özel

Tema: Özel

#Mehmetcabar.com: Kendisini bir mutluluk satıcısı olarak tanımlayan Mehmet blogunda mutluluk, kitap, aşk ve kadınlar üzerine içerikler yayımlıyor.

Google üzerinden ziyaretçi çekmesi böylesine zor bir nişte yazıp,  binlerce kişi tarafından okunmak, takip edilmek ne denli kaliteli bir yazar olduğunu ve neden en iyi kişisel bloglar arasında olduğunun direkt kanıtı diye düşünüyorum.

Mehmet Cabar

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 10k+

Alexa TR Sıralaması: 34000
Domain Yaşı: 5
Hosting: Netinternet
Altyapı: Özel

Tema: Özel

#Ahmetcetintas.com: Ahmet 5 Yılı aşkın bir süredir kişisel blog kategorisinde profesyonel bir şekilde blog yazıyor.

Teknoloji, tasarım, mizah ve oyunlar konusunda içerikler üreten Ahmet,  Türkiye’nin en iyi kişisel blogları içerisinde yer alan bir bloga sahip.

Bir insan işini 5 yıl boyunca azimle, sabrla, büyük bir emek ve sevgi ile sürdürürse kesinlikle emeğinin karşılığını alır. İşte o tür insanlardan Ahmet. Ve işte bu yüzden her zaman en iyi kişisel bloglar arasında gösterilecek bir isim.

Ahmet Çetintaş

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 20k+

Alexa TR Sıralaması: 33000
Domain Yaşı: 5
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Flex Mag

#Ehliblog.com: Muazzam bir kitleye hitap eden bu kişisel blog Poyraz Şahin’in bir eseri.

Şu anda el değiştirmiş olan Ehliblog hala en iyi kişisel bloglar arasında gösteriliyor ise, bunu tamamı ile Poyraz Şahin’in muazzam başarısına borçlu.

Şu anda teknojest.com üzerinden kişisel blog yazmaya devam eden Poyraz, eminim ki bu blogunu da yine en iyi kişisel bloglar arasına sokmayı başaracaktır. Tek ihitiyacı olan ise zaman.

Poyraz Şahin

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 100k+

Alexa TR Sıralaması: 2000
Domain Yaşı: 5
Hosting: Google
Altyapı: Blogger

#Evrengunlugu.net: Evren benim de şahsen en sevdiğim kişisel blog yazarlarından birisi.

Kendisi üretim yapmayı seven, hayat dolu, heyecanını her zaman korumayı başarabilen çok değerli yazarlardan biri.

Bazı blog içerikleri var ki tam bir rehber niteliğinde. Özellikle internet günlükleri adı altında topladığı yazılar ziyaret edeni saatlerce gezitiye çıkarabilecek nitelikte.

Hayatı boyunca bir çok projede yer almış, yaptığı üretimlerle bir çok insana ilham kaynağı olmuş ve geleceğinin çok parlak olduğuna inandığım insanlardan Evren. Böyle bir kişi blog yazınca da en iyi kişisel bloglar arasıda otomatikman yer almayı başarıyor zaten.

EvrenGünlüğü

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 30k+

Alexa TR Sıralaması: 10.000
Domain Yaşı: 10
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Florence

#Bloggokhantekin.com: Blogculuğa gönül vermiş bir diğer kişisel blog yazarı ise Gökhan Tekin.

Blogger ve blog ipuçları hakkında yazılar yazan Gökhan, etkileşimi oldukça yüksek üretimler yapıyor. Tabii içeriklerinin bu denli etkileşimi yüksek olması, ne denli kaliteli içerikler ürettiğini ve neden en iyi kişisel bloglar arasında yer aldığını fazlası ile açıklıyor.

Gökhan Tekin

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 60k+

Alexa TR Sıralaması: 5500
Domain Yaşı: 3
Hosting: Turhost
Altyapı: Wordpress

#Ayhankorkmaz.net: Webmaster, bloglama, sosyal medya, teknoloji, oyun gibi bir çok konuda yazan oldukça başarılı bulduğum bir diğer kişisel blog.

Girişimci ruhu yüksek olan Ayhan’ın tecrübelerini ve kaliteli içerik üretimi anlayışını devam ettirdiği sürecede her zaman için en iyi kişisel bloglar arasında yer alacağına inancım tam.

Ayhan Korkmaz

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 15k+

Alexa TR Sıralaması: 5700
Domain Yaşı: 3
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Ultra Blog

#isa-sari.com: Gerçek anlamda başarılı bulduğum diğer bir kişisel blog ise isa-sari.com.

Peki İsa’yı bu denli başarılı kılan nedir ? Kişisel blogunda yer alan özellikle inceleme yazılarına göz attığınızda her yazının en az 200 yorum aldığını göreceksiniz.

Peki etkileşim neden bu kadar yüksek ? İsa’nın kişisel blogunu bu denli özel kılan ne ? Sebebi ise inceleme konularının genellikle oldukça niş konuları kapsıyor oluşu ve kendisinin üzerine yazdığı inceleme yazılarında nerede ise tek bir rakibinin bile olmaması.

Tabii bu durum kendisine muazzam bir organik trafik kazandırken, eminim ki aynı zamanda muazzam bir satış ortaklığı geliri de katmıştır. İşte kendisi tam olarak bu yüzden en iyi kişisel bloglar listesinde yer alıyor. Böyle sivri zekalı insanlara bayılıyorum.

İsa Sarı

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 150k+

Alexa TR Sıralaması: 6700
Domain Yaşı: 9
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Suppose

#Spaksu.com: Sabri Safa Paksu bu işi çok uzun yıllardır yapan profesyonel bir kişisel blog yazarı. Kendisi nerede ise 10 yıldır bu işi yapıyor.

Özellikle tasarım konusuna derinlemesine inceleme yazıları bulunan Sabri’nin bunca yıllık birikimi, uzmanlığı ve başarısı neden en iyi kişisel bloglar arasında olduğunun somut bir göstergesi.

Safa Paksu

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 20k+

Alexa TR Sıralaması: 12000
Domain Yaşı: 9
Hosting: Netinternet
Altyapı: WordPress

Tema: Bliss

#Timurdemir.com.tr: En iyi kişisel bloglar listesi hazırlayıpta o listede Timur Demir’den bahsetmemek olur mu ?

Kesinlikle olmaz ! Kendisini bu kadar değerli bir kişisel blog yazarı yapan ise, inanılmaz derecede detaycı ve kaliteli içerik üretme odaklı oluşu. Eğer blog ipuçları, SEO, içerik ve sosyal medya pazarlama gibi konular ilginizi çekiyor ise, blogunu kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Timur Demir

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 60k+

Alexa TR Sıralaması: 3000
Domain Yaşı: 3
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: TrendyBlog

#Aorhan.com: Kişisel blog denilince Türkiye’de ilk akla gelen isimlerden bir diğeride aorhan

Kişisel blogunda bir çok konu üzerine profesyonel içerikler üreten Ahmet Orhan bu işi uzun yılladır sürdürüyor. Tabii bunca yılın emeği, tecrübesi katlanarak bugün kişisel blogunu muazzam bir noktaya getirmiş.

Bir çok konu üzerine yazan blogların organik yönlü başarılı olma olasılığı genel olarak çok düşüktür. Aorhan ise bunu başarmış ender kişisel bloglar arasında

Tabii böyle bir şeyi başarabilmekte muazzam bir emek, zaman, maddiyat gerektiriyor. İşte tam olarak bu yüzden Ahmet Orhan Türkiye’nin en iyi kişisel blogları listesinde yer alıyor ve  eminim ki her zamanda yer alacaktır.

Ahmet Orhan

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 100k+

Alexa TR Sıralaması: 3000
Domain Yaşı: 7
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Voice

#Fozdemir.com: Bir kişisel blog için 6 yıldır güncel içerikleri ile yayımda olmak, kesinlikle başarının ve neden en iyi kişisel bloglar arasında yer aldığının somut bir göstergesi diye düşünüyorum.

Fatih Özdemir kişisel blogunda seheyahat, kültür-sanat, pazarlama, sosyal medya gibi bir çok konu üzerine kaliteli üretimler yapan çok değerli bir yazar. Henüz kendisinin kişisel blogu ile tanışmadıysanız, mutlaka ziyaret edin derim.

Fatih Özdemir

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 50k+

Alexa TR Sıralaması: 31000
Domain Yaşı: 6
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Voice

#Bolkafein.com: Bu işe yıllarını vermiş bir diğer değerli kişisel blog yazarı ise Tahsin.

Blogunu ziyaret ettiğinizde içerik etkileşiminin ne denli üst seviyelerde olduğunu tecrübe edeceksinizdir. Tabii ki buda ne denli kaliteli bir yazar olduğunun ve neden en iyi kişisel bloglar listesinde olduğunun ve her zaman olacağının doğrudan sebebi.

Tahsin Sungur

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 20k+

Alexa TR Sıralaması: 13000
Domain Yaşı: 1
Hosting: Alastyr
Altyapı: WordPress

Tema: Newsmag

#Usluer.net: Kişisel blog denilince Türkiye’de akla gelen ilk bloglardan bir diğeri de Usluer. Hatta direkt ilk akla gelen blog desek abartılı olmayacaktır diye düşünüyorum.

Tam 7 yıldır profesyonel bir şekilde kişisel blog yazan İsmail Usluer bu işin duayenlerinden. Yazıları her zaman fayda odaklı olmuş, binlerce kişiye yön vermiş, rehber olmuş, en değerli kişisel bloglardan.

Tecrübesi, kalitesi ve blogunun etkileşimi, istatistikleri ne denli kaliteli üretimler yaptığının ve neden en iyi kişisel bloglar arasında olduğunun hatta başları çektiğinin direkt bir kanıtı.

İsmail Usluer

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 70k+

Alexa TR Sıralaması: 2800
Domain Yaşı: 7
Hosting: Turhost
Altyapı: WordPress

Tema: Logger

Dip Not

#En iyi kişisel bloglar listesi hazılanırken, seçimler ziyaretçi sayısı, takipçi sayısı, yayın kalitesi, blog bilinirliği, marka değeri, etkileşim oranı, yazım kalitesi gibi faktörler doğrultusunda yapılmıştır.

#Liste zamanla değişebilir veya silinebilir. Oluşturulan en iyi kişisel bloglar listesi tamamı ile kendi gözlem ve incelemelerin sonucunda oluşturulmuştur.

#Listede bulunan kişisel blogların aylık trafik rakamları tamamı ile genel sayılardır. Gerçek sayıları birebir yansıtmasa da yakın sayılardır.

Umarım Gezi Blogları Listesi: 20+ En İyi Gezi Blogları | Fenomen Bloglar başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: