Koronavirüs İçin ‘Türklere İşlemez’ Diyen Doç. Dr. Oytun Erbaş: ‘Türkiye’nin Elon Musk’ıyım’

Hele pandemi döneminde yaptığı açıklamalarla birçok öğün gündeme mevrut Doç. Dr. Oytun Erbaş, enteresan açıklamalarına bir yenisini ekledi. ‘Mekanın Sahibine Geldik ’ programında konuşan Erbaş, “Ego akla yatkın işler yaparsam Türkiye ’nin Elon Musk ’ıyım” dedi.

Kağan Bilimci ’in sunduğu “Mekanın Sahibine Geldik” programına konuk olan Oytun Erbaş, hem öz kariyeri hem birlikte milliyetçilikle ilgili enteresan açıklamalarda bulundu. Erbaş, Türkiye ’nin İngilizcede ‘Turkey ’ olmasına bile tepki gösterdi.

“80 yaşındaki bilgelik adamının yaptığını 40 yaşımda bitirdim”

Programda hedeflerinden ve kariyerinden bahseden Doç. Dr. Oytun Erbaş, Türkiye ’ye şişman benzeri ‘neuroscience kültü ’ bıraktığını ve oksitosin için haddinden fazla çok bilgi verdiğini ifade etti. Literatüre bu yaşına büyüklüğünde çokça şey kazandırdığını söyleyen Erbaş, “80 yaşındaki benzeri Türk bili adamının yapacağını ben 40 yaşımda bitirdim” dedi.

Oytun Erbaş, pandemi dönemi süresince yaptığı “Türklere virüs saf dışı” ve “virüs baharda sıcakla etkisini yitirir” aynı açıklamalarla haddinden fazla gündeme mevrut ve eleştirilmişti. Bu açıklamalarıyla bile şimdiden ruzname olan Erbaş, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Benim önümde 40 yıl henüz var. Eğer ego akıllıcasına işlemler yaparsam Türkiye ’nin Elon Musk ’ıyım. Bak bunda mütevazı değilim. Çünkü şu dakika bir Oytun yetişmeye kalksa kırk yıl sürer. Ödüle üstelik doydum. Benim nazik bir laboratuvar kurmak amacıyla 3-5 milyon euroya ihtiyacım var. Neden ego BioNTech kadar olmayayım? Bu ülkede oldu, oldu. Olmadı apayrı yerde yapmalıyım amma ego bunu yapmalıyım.”

“Turkey diyenlere dahi gıcık oluyorum”

oytun erbaş

Açıklamalarına devam fail Erbaş, ulusçuluk ve Türkiye ’nin uluslararası alandaki itibarı hakkındaki düşüncelerini birlikte şu şekilde ekledi: “Ego Türklüğün Türklük olduğuna inanıyorum. Ben Türk çocuğuyum. Ego milliyetçiyim. Ben milliyetçiliğin bıyık olmadığına inanıyorum. Nasyonalizm, bilimsel eserin yanı sıra Türkiye yazmasıdır. Türkiye ’ye tırı vırı demeye birlikte gıcık oluyorum. ‘E ’ harfini da koyarak hamur ulusçuluk yapalım. Ihtimal üstelik bizim dünyaya aynı deklarasyon yapmamız geçişsiz.”

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: