Leonardo Da Vinci’nin Soyundan Geldiği Düşünülen 14 Kişi Keşfedildi

Filozofluk, mimarlık, mühendislik, heykelcilik, ressamlık, yazarlık ve elan niceleriyle Rönesans Dönemi’ne adını kızıl harflerle kazımış olan Leonardo Da Vinci, tenevvür çağında o büyüklüğünde şişman bire bir kurum oynadı ki aktüel zamanda önde mevrut araştırmacılar bibi onun dehasını hissetmek için icraat gerçekleştiriyor.

Son zamanlarda yürütülmüş olan bir araştırma kapsamında Vitruvius Adamı, Serencam Akşam Ezanı Yemeği ve Mona Lisa eserleriyle kendisini tek tanımayanlara bile başarmış olan Da Vinci’nin soyundan mevrut ve hala yaşamakta olan 14 kişinin olduğu ortaya imdi. Beş Altı sene önce de eş tıpkı araştırı yapılmıştı. Elkızı aradaki farklara ve Birlikte Vinci’nin soyundan geldiği öne sürülen kişilerin kuşkusuz yaşadıklarına bakalım.

Birlikte Vinci soyundan gelen kişilerin bildirme genci 1 yaşındayken yeryüzü yaşlısı 85 yaşında

Vitruvius Adamı

Bu araştırma, sanat tarihçileri adına tanınan Alessandro Vezzosi ve Agnese Sabato yoluyla gerçekleştirildi. Yaşamı süresince evlenmemiş ve seçme çocuğu üstelik ham olan Bile Vinci’nin bildirme beş altı 22 üvey ayvaz kardeşi bulunuyordu. Araştırmacılar de bu ailede babalardan oğullara aktarılan Y kromozomunu izleyerek Üstelik Vinci’nin üs profilini baştan oluşturmayı hedefliyordu.

Vezzosi, babalardan oğullara geçen bu kromozomun 25 yıl süresince az daha tek değişmemiş olduğunu söyledi. Buna eklenmiş adına Birlikte Vinci’nin soyundan gelen 14 kişinin yaşlarının 1 ile 85 beyninde olduğunu ve eksiksiz yerine Vinci’üstelik değil, çıktı çevredeki ayrıksı yerlerde yaşadıklarını belirtti. Akıbet adına Vezzosi’nin söylediğine göre bu şahıslar; zanaatkarlık, mimari ve kâtiplik gibi sıradan işlerle ilgileniyorlar.

Son Akşam Yemeği

2016 yılında Birlikte Vinci’nin soyundan mevrut 35 kişinin olduğu ayrımsız araştırma paylaşılmıştı fakat buradakinden ayrımlı yerine, o 35 emanet doğrudan değil dolaylı yoldan Birlikte Vinci’nin soyundan geliyordu. Bu sebeple DNA’ları tam bilgiyi sunacak durumda değildi.

Araştırmanın devamında bu kişilerin DNA’ları incelenecek ve taşıdıkları Y kromozomu, atalarınınkiyle karşılaştırılacak.Bakalım araştırı tamamlandığında Leonardo Dahi Vinci üzerine yeni bilgiler elde edebilecek miyiz. Konu hakkındaki yorumlarınızı, kıymetlendirme kısmında paylaşabilirsiniz.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: