MEB’e Bakarak Kız Öğrenciler, LGS’de Az Daha Umum Alanlarda Erkeklerden Daha Başarılıydı

Milli Terbiye Bakanlığı’nın düzenlediği Liselere Geçiş Sınavı (LGS), 6 Haziran’da gerçekleşmişti ve sınavın sonuçları da 30 Haziran’de açıklanmıştı. Sonuçların arkası sıra sınava ilgilendiren bire bir istimara raporu yayınlayan Milli Yetişek Bakanı, cinsiyete göre testlerdeki akıllıcasına cevap sayısı ortalamaları karşı ilginç bire bir detayı ortaya çıkardı.

MEB’in yayınlamış olduğu raporda, kız öğrencilerin hesap dışındaki tamam testlerde erkek öğrencilere bakarak elan efdal sayı farkı yaptığı ortaya imdi. Bire Bir zamanda 1 milyon 38 bin 492 öğrencinin girdiği bu sınavda arz çok sükse elde edilen testin Türki olduğu belirtildi.

Eş terbiye düzeyi öğrencinin başarısını etkiliyor

meb

Yukarıda vermiş olduğumuz MEB’in grafiğinden dahi anlayacağınız üzere sınava giren kız öğrenciler, hemen hesap testinde koca öğrencilerden geri eskimiş durumda. Türki, Marifet Bilimleri, İnkılap Tarihi, Ilmek Kültürü ve Yabancı Kurgu kabil farklı konularda ise birkaç tıpkısı farkla eş öğrencileri eski durumdalar. 

MEB’in yayınlamış olduğu raporda aynı başka özen çekici incelik ise eş terbiye düzeyinin öğrencinin başarısına direkt baskı etmesiydi. Yapılan açıklamaya bakarak ana eğitim bilimi düzeyi ilkokul olan öğrencilerin nokta ortalaması 242,98 iken lisans olan öğrencilerin 340,45 ve lisansüstü öğrencilerin ortalaması ise 362,98 nokta çıktı.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: