Mercedes-Benz, Tamamen Elektrikli Araç Üretimine Geçeceği Tarihi Açıkladı

Her ne büyüklüğünde ülkemizde çok yaygınlaşmamış olsa bile elektrikli araçlar tamlık dünyada büyük bağlam görüyor. Trafikteki elektrikli araçların artışı, şarj istasyonlarının artışını birlikte yanı sıra getiriyor. Domino taşı misali yaşanan bu gelişimin oldukça çok aynı noktaya gelmesi içinse galiba bildirme az 10 sene gerekiyor.

Trendin gerisinde kalmayan Alman araba devi Mercedes-Daimler üstelik 2022-2030 yılları beyninde elektrikli araba araştırma ve ihya (Ar-Ge) çalışmalarına 40 bilyon euro envestisman yapacağını duyurdu. Belirtilen sürenin sonunda yetiştirici, elektrikli araba endüstrisine tekmil geçiş yapacak. Mercedes, taşıl yakıtlı çevirici satışının bitişine ait ise her zaman vermiş değil.

2025’te bütün Mercedes’ler elektrikli yahut melez olacak

mercedes benz eqc

Ortaklık yönetiminin perşembe günü yaptığı açıklamada, iş birliği yapılan gayrı firmalarla alay malay bu kapsamda 8 ayrımlı pil istihsal tesisi kurulacağı ve 2025 yılı itibarıyla Mercedes üretimi tekmil araçların yüzde 100 elektrikli evet birlikte hibrit olacağı açıklandı.

Mercedes İcra Yerleşmiş Başkanı (CEO) Ola Kallenius, yüzde 100 elektrikli açar üretimine ne devir geçileceğine yönelik tartışmaların abes olduğunu tabir ederek “Temel mesele, elektrikli araçların üretimiyle ilgilendiren süreçtir. Şu anda bu süreci hızlandırmaya odaklanmış durumdayız” dedi.

Avrupa Birliği (DENIZ) Komisyonu, geçtiğimiz haftalarda kıta sınırları içerisinde 2035 yılına kadar dizel ve benzinli araçların kullanımını yasaklayacağını açıklamıştı. Mercedes-Daimler’in duyurusunun da bu açıklamanın konusunda gelmesi ilgi çekti.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: