Milli Eğitim Bilimi Bakanı’ndan ‘Telafi Eğitim Bilimi’ Açıklaması: Yaz Süresince Sürecek

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi Bilgisizlik Kampı’na bire bir müzakere gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziyalı Selçuk, gündeme ilişik bazen açıklamalarda bulundu. 1,5 sene boyunca sürecek olan Ulusal Sübvansiyon Programı‘nın başlatıldığını açıklayan Vekil Selçuk, bu program ile öğrencilerin koronavirüs pandemisi dolayısıyla yaşadıkları mağduriyetlerin giderileceğini duyurdu.

Ulusal Terviç Programı’nın tıpkısı parçasının dahi telafi eğitimler olduğunu ifade fail Vazıh Selçuk, eğitim bilimi programlarının başladığını ve parçalanmamış öğrencilerin bu hizmetten faydalanabileceklerini söyledi. Devletin, telafi eğitimini ücretsiz namına vereceğini açıklanan Selçuk, velilerin değme eğitimle ilişkin kendisine evvel kendilerine başvurması gerektiğini, gençlik kamplarında sayımsız yetişek olduğunu belirtti.

‘Telafide ego üstelik varım’ hizmete açıldı

telafidebendevarım

Fer Selçuk, öğrencilerin kendilerini geliştirmesi üzere oluşturulan “telafidebendevarim.meb.gov.tr“nin hizmet vermeye başladığını, dileyen öğrencilerin bu izlence kapsamında düzlük alan eğitimlere katılabileceğini açıkladı. İnternet sitesine girip açılan yetişek programlarına baktığımızda, Milli Eğitim Bakanlığı’nın onlarca alanda eğitim bilimi programı açtığını görebiliyoruz.

Temiz Selçuk’a göre ülke genelindeki öğrenciler, Telafide Ben üstelik Varım etkinlikleri ile derslerden artım kültürel, sportif, fert ve içtimai faaliyetlere katılabilecekler. Dersler üzerine ise zaten telafi yetişek programlarının yapıldığını ve yapılmaya birlikte bitmeme edeceğini belirten Milli Yetişek Bakanı Selçuk, önümüzdeki yıla çokça daha dipdiri tıpkısı biçimde terhis etmek istediklerini rapor etti.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: