Modern İnternetin Anahtarı ‘www’nin Töz Kodu, 5,4 Milyon Dolara NFT Olarak Satıldı

Kripto dünyalık dünyasının temellerini atan Blockchain teknolojisinin sayısal imzalama özelliği “NFT’ler“, bugün genel ağ kullanan herkesin bildiği tıpkı meseleye tavassut etti. World Wide Web’in, yani www’nin yalınlık mahiyet kodunu Blockchain ile imzalayan Tim Berners-Lee, bu dijital düz eserini müzayede yoluyla sattı. 

Sotheby’s tarafından gerçekleştirilen tıpkı müzayede de satışa çıkarılan www’nin degaje soy kodlarının NFT manasız, umum 5,4 milyon dolara müşteri buldu. Sotheby’s, NFT’yi satın alan kişinin kim olduğunu açıklamadı. Vazıh artırmayla ait açıklamada kâin şeriklik, bunun maddi anlamda bildirme değerli NFT’lerden tıpkı tanesi olduğunu rapor ediyor. 

İşte www’nin bariz asıl kodu

www code

www’nin kök kodunun NFT halini satın kayran dirilik, kodun yazıldığı anların aynı animasyonuna topluluk olacak. Antrparantez www’nin mucidi Tim Berners-Lee, sayısal ortamda imzaladığı bire bir mektubu birlikte NFT’nin sahibine verecek. beraber, satılan NFT’ye sunulan ismin birlikte çok etkileyici olduğunu söyleyelim. Tim Berners-Lee, bu esere “Bu gelişigüzel şeyi değiştirdi” ismini verdi.

Tim Berners-Lee, World Wide Web’in temel kodlarını, 1989-1991 yılları arasında CERN’üstelik çalışırken yazmıştı. Elan bilahare bu kızıl kodu kamuya belirtik ayrımsız şekilde yayınlanan Berners-Lee, dünyayı değiştirmiş olsa üstelik bire bir milyarder haline gelemedi. Dahi bu buut, NFT satışıyla dahi değişmeyecek. Zira Tim Barners-Lee ile eşi, NFT’den elde edilecek parayı destekledikleri yardım kuruluşları amacıyla harcayacaklarını açıkladılar.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: