Müstevli Hastalığa Cebin Ortaya Sâdır ‘Prezervatif’ Elbet, Ne Zaman ve Ki Tarafından İcat Edildi?

Öncelikle belirtmeliyiz kim bu yazıda seçkin yaşam tarzını övmüyor evet dahi yermiyoruz. İnsanlığın ayrılmaz aynı parçası olan cinsellik üstüne arz özen edilmesi müstelzim noktalar olan mevlit kontrol ve cinsî yolla bulaşan hastalıklardan korunma üzere güneş süresince çıkmış benzeri açacak olan prezervatifi inceleyeceğiz. Kötü ile korunma yöntemi sonuç yıllarda pop reşit kabil görünse da aslında geçmişi, yabanlık tarihi ile ayrımsız yaşta.

İnsanlar ruz boyunca tevellüt kontrol ve seksüel yolla bulaşan hastalıklardan sakınmak amacıyla değişik yöntemler denediler. Bu yöntemler herhangi bir antlaşma biricik benzeri noktada birleşti, kötü. Çünkü soy anlamda hem doğum kontrol sağlayan hem da seksüel yolla bulaşan hastalıklardan koruyucu bir tane araç buydu. Eş kötü nedir, ne zaman icat edildi ve bugün bildiğimiz ağıl lacerem geldi sorularına biraz yakından bakalım. 

Antika çağlarda bozuk:

prezervatif

Kötü ile dehalet yöntemi karşımıza Antik Akdarı, Yunanistan ve Roma ’birlikte bile çıkıyor. Bu dönemde elde edilen kaynaklar doğum arama üzerine bundan sonra üstü kapalı bilgiler vermiş olsalar üstelik milattan sonra 150 yılında Antoninus Liberalis aracılığıyla dökme Minos Destanı ’nda çıplak aksi mesanesinin kaput yerine kullanıldığı görülüyor.

Tahminî 5. yüzyıla büyüklüğünde yani asırlar boyunca insanlar genel adına efsanevi bağırsağı ve tıpkısı maddeleri prezervatif namına kullanmışlardır. Gariptir, Batı Roma İmparatorluğu ’nun çöküşünden sonra batıda bu konuda neler olduğu 15. yüzyıla büyüklüğünde mukavemetli bilinmiyor. Doğuya baktığımızda ise Dindar ve Çıfıt erkeklerin tevellüt arama amacıyla penislerini katranla örttüklerini ya bile soğan suyuna batırdıklarını görüyoruz. Gine dahi eldeki veriler çokça da açıklayıcı değil.

Körlük hastalığı ortaya çıkıyor:

Gabriele Faloppio

İnsanlık tarihinin cinsî yolla bulaşan hastalıkları arasında en öldürücü olanlarından biri olan zührevi hastalık, 15. yüzyılın böylecene Fransız askerlerde ortaya bundan sonra. Avrupa ’üstelik yayılan yenirce, elan sonraları Çin ’e dahi sıçradı ve ülkenin bildirme nazik iskân yerlerini da yok edecek kadar hareketli benzeri baskı bıraktı. Bu dönemde Çinliler, ipek kağıttan evet bile kuzu bağırsağından mamul prezervatifler kullanmaya başladılar.

İtalya ’birlikte 16. yüzyılda Gabriele Falloppio ilk defa resmen tıpkısı kaput tarifi yayımladı. Buna göre keten kılıflar kimyasal aynı solüsyona batırılıyor ve kuruduktan bilahare tensel alım satım sırasında koca eliyle kullanılıyordu. Bu dönemde böyle tıpkı tarifin yapılmasının amacı, Fransız hastalığı namına adlandırdıkları frengiden korunmaya çalışmaktı.

Uyanış döneminde tamam Avrupa ’üstelik fallus örtüsü namına adlandırılan prezervatiflerin kullanımı yaygınlaştı. Prezervatifler, efsanevi bağırsağı ve mesanesinden üretiliyordu. Antrparantez bu ürünlerin ilk defa 13. yüzyılda ortaya çıktığı düşünülüyor. 1640 yılından kalma bir İngiliz tuvaletinde, Kral 1. Charles ’in askerleri yoluyla kullanıldığı melhuz bir prezervatifle karşılaşıyoruz. Çinlilerin kullandığının aksine bu yapıt yalnızca zeker başını değil, tamamını kaplıyordu. 

Kauçuk bozuk üretimi başlıyor:

prezervatif

18. yüzyılda Amerikalı Istiklal Savaşı sırasında Amerikalı askerlerin prezervatif kullanımı gösteren ara sıra belgelerle karşılaşıyoruz. Bu dönemde Avrupa ’da kötü karşıtı sesler yükseliyordu. Çoğu sevimli birkaç yıl geçmiş frengiden ölmek üzere olduklarını unutmuş ve bu ürünün ahlaksızlığa yönelttiğini söylemeye başlamıştı. Ancak esasen dahi Rusya dahil sağlam haddinden fazla ülkede seksüel yolla geçici hastalıklardan koruması için bu im birçok yerde satılıyordu.

19. yüzyılın başında ÇAKER ’da hamur anlamda ayrımsız tenevvür oldu ve doktorlar husus başlık gezerek insanlara cinsî sağlık konusunda eğitim bilimi vermeye başladılar. Çoğu bayıltıcı olan kavi haddinden fazla seksüel yolla geçici hastalıktan korunmanın bildirme etken yöntemi kendisine görülen kötü konusunda tıpkısı saldırış da Charles Goodyear ’ın kauçuğun patentini almasıyla yapıldı. 

1855 yılında evvel lastik ağacı bozuk üretildi. Ancak bu nişane sadece penisin başına takılıyor ve ortada ayrımsız paradigma üretim ürünü olmadığı amacıyla bütün özlük bedenine akla yatkın bire bir havale atfetmek zorunda kalıyordu. Gine gene geçer bu mahsulat, günümüzdeki büyüklüğünde temiz olmasa dahi gene ince yıllar insanlar tarafında kullanıldı. 

Birinci Acun Savaşı ’nın mehabetli aktörü bozuk:

birinci dünya savaşı

Bir Numara Acun Savaşı ’na büyüklüğünde olan gün az buçuk gariptir. Aynı yandan ABD Federal Yasa ile veladet arama yöntemlerinin tanıtılmasını engelliyor, aynı yandan kaput fabrikaları saf istihsal yapmaya hazırlanıyor, gayrı yandan ise KÖLE Ordusu ’nda 400 bin askerin zührevi hastalık ve işaret soğukluğu taşıdığı ortaya çıkıyordu. Başkaca ayrımsız devir eczanelerde prezervatif satışı da yasaklandı.

Neyse kim aklı sahih bazı insanlar Birinci Acun Savaşı sırasında askerlerin dünyanın ciharıyek köşesine yayıldıklarını, buralarda genel olarak bölgedeki hayat kadınlarıyla gelişigüzel olduklarını ve cinsî yolla bulaşan hastalık kapmaya hangi büyüklüğünde alışmış olduklarını fark etti dahi yer azından askerlerin kaput kullanmasına müsaade verildi. 

Bu dönemde KÖLE, prezervatifi hastalıktan esirgeyici bir zümre reçete namına gördü. Gâh Avrupa ülkeleri ise azalan nüfusu mazeret göstererek rastgele makule mevlit arama yöntemini yasaklama yolunu seçti. Psikanalizin babası Sigmund Freud, tensel hazzı azalttığı için bu ürüne karşıydı. Sağtöresel ve dini sebeplerle bu ürüne alın çıkanların sayısı dahi tek beş altı değildi amma geliyordu gelmekte olan.

Lateks kaput ve İkinci Acun Savaşı:

prezervatif

Bugün geçer prezervatiflerin da esas maddesi olan lateks ile bozuk üretimi ilk kez 1929 yılında başladı. İlk Durex fabrikası bu dönemde açıldı. Lateks prezervatiflerin üretim sürecinin hızlandırılması için önce otomasyon denemeleri yapıldı. Kül otomasyona 1950 yılında geçilse bile geçmiş süreç de saf istihsal için berenarı kudretli ayrımsız benzer sundu.

Amerika Bir Devletleri ’nde yaşanan Şişman Bunluk dönemi, kötü satışlarını arttırdı. Uzmanlara göre halk, bala yaparak daha balaban bir maddesel zorluğun içine ısınmak yerine kötü kullanmayı yeğleme etti. Bittabi gine bu dönemde kilise ve mehabet başta olmak amacıyla mukavim haddinden fazla kurumun doğum taharri yöntemlerine cebin çıktığını ve yasaklar koymaya çalıştığını söylemeye gerek bulunmayan.

Derken İkinci Acun Savaşı başladı. Diktatörlükle yönetilen İtalya ve Almanya tevellüt kontrolü yasaklamış olsa birlikte bu gün Almanya ’da yılda 72 milyon kaput kullanıldığı biliniyor. 1970 ’li yıllara büyüklüğünde kamu dünyada kötü konusunda gâh tavizler verildi ve kullanımına karşı çıkarılmış olan yasakların çoğu kaldırıldı.

AIDS ve günümüzde kötü kullanımı:

prezervatif

Yasakların kaldırılması ile beraber bozuk üretimine bir ölçün getirildi. Geçer Not ürünlerin tam anlamıyla hem eşeysel yolla bulaşıcı hastalıklardan koruması hem dahi veladet taharri yapması sağlandı. Ancak prezervatif kullanımı yine dahi yeterince rahat değildi, dünyanın korktuğu başına geldi ve frengiden sonraları arz korkutucu cinsel yolla bulaşıcı çor olan AIDS ortaya çıktı.

İlk defa 1981 yılında New York Times gazetesindeki ayrımsız haberde karşımıza sâdır AIDS, cümle dünyada tezelden yayıldı. Bunun konusunda etken bire bir kaput kampanyası başlatıldı. İnsanların bu hastalıktan korunmasının bir tane yolunun kaput soldurmak olduğu anlatıldı ve metin çok kesime ücretsiz namına dağıtıldı. 1990 ’lı yıllarda veladet kontrol hapının ortaya çıkması mevlit arama yöntemi tercihlerini değiştirmiş olsa de yine de bibi cinsel yolla bulaşıcı hastalıklardan sığınmak için sunu etkin yöntem prezervatiftir.

Günümüz çağdaş toplumunda imdi insanlar elan bilinçli. Prezervatiflerin daha sağlıklı ve ulaşılabilir olması zımnında gündeş toplumlarda seksüel yolla geçici hastalıklar kontrol edilebiliyor. Fakat Afrika kabil üçüncü dünya ülkelerinde hala bu zihin ve maddi ehliyet olmadığı amacıyla binlerce âdem AIDS yüzünden ölmeye devam ediyor. 2015 yılında yapılan çalışmaya bakarak dünyada bibi milyarlarca bozuk kullanmayan ve bu nedenle hastalık nadan herif var.

İnsanlığın evvel günlerinden beri bizimle olan prezervatifin kullanılmaması nedeniyle acun çapında binlerce istenmeyen hamilelik yaşanıyor ve eşeysel yolla geçici farklı emraz yayılıyor. Herkesin yaşam tarzı kendine özeldir amma ne kendinizi ne dahi başkalarını riske atmayın, korunun. 

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: