Norveç ’cilt Içtimai Medyanın Kurallarını Yeniden Yazacak Kanun: Fotoğraflarda ‘Shop ’ Yapıldığını Yayımlamak Mecburi Oluyor

Içtimai medya, gereksiz zamanlarımızda ağır ezgi vakit etmek için domuzuna tıpkısı dalgalı olsa de gördüğümüz fotoğraflar farkında olmadan psikolojimizi incitici etkileyebiliyor. Örneğin sürekli iyice anlarına şehadet ettiğimiz insanları kişi hayatlarımızla karşılaştırarak, bütün bütün ayrımsız insanın vakit kaybetmeden mebzul zamanlarını gördüğümüz için kendimizi ancak hissedebiliyoruz. Ayrımsız uzanım, güzelliğin ön planda olduğu fotoğraflarda de uygulanan ve toplumun standart görk algısına harmoni sağlamaya çalışırken photoshopu az buçuk çok kaçıranlar amacıyla birlikte makbul. 

Aslında anca olmamalarına rağmen kendilerini öyle iyice hissettikleri amacıyla fotoğraflarına photoshop uygulayıcı çoğu insanın yaptığı madde gerçekte aynı nevi takipçilerini iğfal etmek. Bunun önüne unutmak üzere atılmış ilk hamle Norveç’ten geldi ve Bala ve Sülale Bakanlığı aracılığıyla hazırlanan aynı yasaya bakarak bundan böyle Norveç’te tevakkuf fail toplumsal iletişim araçları kullanıcıları, photoshop uygulanan fotoğraflarında ayrım yapıldığını belirtmek zorunda kalacak. Kullanıcılar bu değişikliği, bakanlığın tasarladığı bir imlek aracılığıyla belirtecek.

Yasanın ihlal edilmesi yerinde ilk önceki dünyalık, arkası sıra da kodes cezası uygulanacak

fotoğraf

Realist olmayan görk standartlarıyla uğraşmak istediğini tamlayan Norveç, bu şekil paylaşımların eş psikolojisini etkileyebildiğini ve insanların içtimai medyada daim yerine aklı başında tıpkı giysi görmesinin kendisini mikro hissettireceğini dile getiriyor. Norveç Bala ve Karı Bakanlığı, bu tür paylaşımların kusursuz üst baskısı oluşturduğunun altını çizerek bahsettiğimiz yasayı meclise sundu ve kanun fikir çoğunluğu ile alay malay onaylandı.

Yasanın umum namına hangi antlaşma yürürlüğe gireceği daha kesme değil ancak eskimemiş yasaya bakarak Facebook, Instagram ve Twitter kabilinden onlarca toplumsal iletişim araçları platformunda yapılan seçkin fotoğraf paylaşımında düzenleme varsa, kullanıcıların bu değişikliği belirtmesi gerekiyor. Benzer çevirmek icabında Türkiye’dahi kâin influencerlar daha çok reklam yaparken pekâlâ işbirliği uyarısında bulunmaları gerekiyorsa, benzeri ayaklık planlı fotoğraflar için de uygulanan olacak.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: