O Paraya Sıfırdan Uygulama Yapardık: Slack, 27 Milyar Dolara Resmen Satıldı

Keder tabanlı kol teşrikimesai uygulaması olan Slack, alelhusus pandemiden bilahare ayrımsız Zoom kabilinden hisse senedi dünyasında kendisine sağlam tıpkı düzlük edinmeyi başarmıştı. Evden hizmet etmek zorunda mütezayit bütün şirketlerin kullandığı tıpkı aplikasyon haline gelen bu âlem, keder tabanlı yazılım şirketi Salesforce.com vasıtasıyla gaga uçuklatan tıpkı tutar karşılığında satın alındı.

Aralık 2020 yılından beri platformu satın ahzetmek talip Salesforce.com, yaklaşık 7 ay süren anlaşmanın sonucunda Slack’i yekpare 27,7 bilyon dolara satın aldı. mübayaa işlemlerinin tamamlanmasının peşi sıra Salesforce.com, kişi uygulamalarını Slack’e bütünleşmiş etmeye başlayacak.

“Birlikte kurumsal yazılımın geleceğini şekillendireceğiz”

slack salesforce

Ortaklık çalışanlarının mesajlaşmasını, belge ve ışık üzere verileri göndermesine imkân sağlayıcı Slack, tıpkı zamanda kullanıcılarına sesli dostane özelliği üstelik sunuyor. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya ulan platform, e-öğün mantığını kanlı potansiyeline cemaat aynı vadi olarak görülmeye başlanmıştı.

Salesforce.com, özellikle son 2 yılda daha da popülerleşen Slack’i satın almaya karar verdi ve teklifini 2020 yılının Antrakt ayında şirkete sundu. Ince süren görüşmeler sonucunda kurucuları Stewart Butterfield, Eric Costello, Carl Henderson ve Serguei Mourachov, Slack’i 27,7 bilyon dolar karşılığında satmaya karar verdi.

Salesforce CEO’su Marc Benioff, yapılan kavil sonrasında şu açıklamalarda bulundu; “Dünyanın temas yerinden çalışanlar ve müşteriler ortada hareket akışı sağlayarak kurumsal yazılımın geleceğini şekillendireceğiz.”

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: