Obilet.com Rakibi Biletall ’ı Satın Aldı: 20 Milyon Bilet Satışı Hedefleniyor

Dünyanın sunma çok görüşme edilen geçmiş 10 online otobüs ve uçak bileti platformu ortada vadi düz Obilet, bir alanda namına rakip olan ayrımsız özge şirketi satın aldı. Biletall, bu kamer içerisinde Obilet Şirketler Grubu ’na dahil edilecek.

Online otobüs ve uçak bileti komutan platformu Obilet, online bilet as platformu Biletall ’ı satın kabul etmek üzere iki şeriklik ortada anlaşmaya varıldığını duyurdu. Obilet tarafından yapılan açıklamada, devralma öncesi işlemlerin birkaç hafta ortamında tamamlanacağı ve temmuz kocaoğlan içerisinde Obilet ’in Biletall ’ı öz iştirak grubuna karışma edeceği belirtildi.

CEO Gürocak: “Obilet ’i acun markası haline getireceğiz”

yiğit gürocak

Varılan anlaşmaya bakarak satın alma sonrasında Obilet ve Biletall faaliyetlerini iki ayrı ortaklık kendisine sürdürecek. Türkiye ’da şehirler arası otobüs ve tayyare bileti satışlarında lider olan Obilet, satın alma sonrası kullanıcılarına daha fazla firma seçeneği sunarken 2021 yılı içerisinde 20 milyon bilet satmayı hedeflediğini söyledi. Bu satın almayla beraber otobüs ve gelgel yolu firmalarının bile henüz bağan maliyetle, artık sayıda kullanıcı ile buluşması hedeflenecek. mübayaa bedeline ilişik bire bir izah ise henüz yapılmış değil.

Obilet.com CEO ’su Alp Gürocak, satın almaya ilişkin açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Seyahat sektörü üzere çokça galeyan verici olan bu gelişmeyi pazarda neşelilik gösteren firmalarımızla ve vatandaşlarımızla paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. Sektörün içinden gelen iki firma güçlerini birleştirirken bu satın almanın sektördeki cümle oyunculara bakım kalitesi ve verimlilik anlamında artı yöne fayda sağlayacağını öngörüyoruz.”

“Vatandaşlarımız dahi aradıkları yolculuk biletine çok elan mahdut bir şekilde ulaşabilecek, farklı alternatifleri karşılaştırarak kendileri amacıyla uygun olanı elan geniş dalgalı yelpazesi içinden seçebilecek. Devralma sürecimiz tamamlandığında, yenilikçi projelerimizi hayata geçirmeyi, yıpranmamış mahsulat geliştirmeyi ve sıkı dışına açılarak Türkiye ’nin domestik gezi markası olan Obilet ’i acun ölçeğinde tıpkısı bellik haline getirmeyi hedefliyoruz” 

Biletall CEO ’akarsu Polat: “Sektörün küresel pazarda önünü açtık”

yaşar çelik

Anlaşmaya dair açıklamada kâin Biletall CEO ’akarsu Yaşar Çelik ise “Kayseri ’den çıkan tıpkı bilişim markası olan Biletall, Türkiye ’birlikte kentler arası gezi sektörünün dijitalleşmesinde avangart nümayiş oynamıştı. Sektörün ortamında bulunduğu akse içinde böylesi aynı kesim ile sektörümüzün küresel çapta elan bile güçlenmesinin önünü açmanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadarki başarılarımızda emeği bulunan mesai arkadaşlarımızın Obilet çatısı altında işlerine bitmeme etmelerini garanti altına almış başlamak de bizim için ayrı ayrımsız bahtiyarlık kaynağı. Türkiye seyahat sektörünün tamlık paydaşları için filinta olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: