Öğrenince Unutmanızın Zor Olduğu 22 İnternet Sitesi

İnternet dünyasının bilinmeyenlerini farklı bir pencereden okurlarımıza ulaştırıyoruz. Birçoğumuzun işine yarayacak ve okuduktan sonra hafızasına yer edinecek internet sitesi tavsiyelerini sizin için listeledik.

İnternet dünyası, insanın akıl sınırlarını zorlayacak derecede birikime sahip bir yer olabileceği gibi, bazen de bir o kadar hayatımızı kolaylaştıran bir yer. Saatlerce aramamız gerekebilecek şeyleri bize 10 saniyelik bir aramayla bulduran, bazen arşivler dolusu sayfayı tek tıkla ayağımıza getiren kapsamlı bir buluş.
Bu yazıyı okurken aklınızda olmayan, ancak okuduktan sonra gündelik hayatınızda işinize yarayacak sitelerin listesini hazırladık. Listede, “keşke olsaydı” dediğiniz birçok internet sitesiyle karşılaşacaksınız.

Farklı şehirlerin ekonomik düzeylerini anlamak için Numbeo:

Seyahate giderken cebinizdeki parayı düşünmek zorunda kaldığımız anlar elbette olmuştur. Bu durumda gideceğimiz yerin fiyatını yaşadığımız şehrin fiyatına kıyaslarız. İşte Numbeo, tam da bu gibi durumlar için. İki şehri maliyetler açısından kıyaslayan sitede; su fiyatlarından, ortalama kira, meyve ve sebze fiyatlarına kadar birçok mali kıyaslamayı bulabilirsiniz.

Bu sitede yapacağınız mali kıyasla, gideceğiniz yere göre bütçe belirleyebilir ve harcamalarınızı o yönde gerçekleştirerek sürprize kapalı şekilde bir seyahat sürdürebilirsiniz. Bu açıdan Numeo, sıkça kullandığınız internet siteleriniz arasına gireceğe benziyor. Tabii her şeyden önce salgının döneminin bitmesi gerekiyor.

Odanızı baştan yaratmak için Homestyler:

Dizayn konusunda çok kararsız kalan kişiler için uygun olan bu sitede, odanızdaki eşyaları nereye yerleştirebileceğinizi 3 boyutlu olarak görebilirsiniz. Böylece odanızdaki eşyaları tek tek yer değiştirmek yerine önceden bir fikir edinebilirsiniz. Ayrıca Homestyler’ın Android ve iOS cihazlarla uyumlu uygulaması da bulunmakta.

%d blogcu bunu beğendi: