Olimpiyatların Başlamasına 1 Gün Kala Tokyo’daki Koronavirüs Vaka Sayısı, Son Altı Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Tıpkısı yıl sonraya ertelenen ve bu yıl 23 Orak Ayı-8 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek Tokyo Olimpiyatları, bugüne büyüklüğünde COVID-19 pandemisinin kere açtığı tehlikeler nedeniyle birçok sefer eleştirilmiş, olimpiyatların yapılmaması amacıyla başlatılan imza kampanyasını 400 binden aşkın kişi imzalamıştı. 

Tokyo Olimpiyatları’nın başlamasına bir bölüm kaldığında Tokyo’birlikte olay sayılarında artış yaşanmaya başlandı. Son 6 ayın genişlik yüksek zirvesini gören Tokya’da hadise sayısı günlük 2 bine yükseldi.

Tokyo Olimpiyatları, tarihin sunu tartışmalı olimpiyatlarından biri olmaya aday

tokyo olimpiyatları

Dünya çapına tozlaşma oranlarının gitgide artmasıyla alay malay bir nice mevki kısıtlamaları hepyek kaldırmaya başladı ve pandemi süresince seyircisiz yapılan spor müsabakalarının tribünleri dahi baştan dolmaya başladı. Hikâye sayılarında gelişigüzel hangi büyüklüğünde düşüş yaşansa da binlerce kişinin katılacağı Tokyo Olimpiyatları’nın gerçekleştirilecek olması, hele Tokyo’üstelik etkili insanlar amacıyla büyük benzeri felaket olarak görüldü ve beniz binlerce âdem olimpiyatların ertelenmesine yönelik başlatılan kampanyaya imzasını attı. 

Japonya Başbakanı Yoshihide Suga, 12 Orak Ayı’da COVID-19 zımnında Japonya’üstelik olağanüstü nakız zar etmesine rağmen olimpiyatların gerçekleşmesi konusunda ısrarcı davrandı ve kararından dönmeyerek Tokyo Olimpiyatları 2020’nın planlanan tarihte başlayacağını duyurdu.

Hangi yazık ki hesap edilen husus oldu ve olimpiyatlara aynı çevrim kala Tokyo, sonuç şeş ayın bildirme erdemli hikâye sayısına ulaştı. 15 Ocak’ta kaydedilen genişlik faziletli olay sayısı 2 bin 44 olmasına rağmen bugün Tokyo’üstelik kayıtlara geçen fenomen sayısı bin 979’a ulaştı. Başbakan Suga, alışılmamış çözme ile gelişigüzel Tokyo’birlikte mevcut mekanlara girişi yasaklarken, zahir mekanda oturabilecek güç sayısına sınırlama getirdi.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: