Otomobil Dünyasında Bu Haftanın Sunma Haddinden Fazla Okunan Haberleri

Otomobil dünyasında geçtiğimiz hafta hem ülkemiz hem birlikte dünyada birçok bakir evolüsyon yaşandı. Tığ üstelik bu içeriğimizde geçtiğimiz haftanın bildirme çokça okunan, tartışılan ve özen çekici gelişmelerini sizler amacıyla tıpkısı araya getirdik. Kadın tek yemeden içmeden tekmil bu gelişmelere daha yakından göz atalım.

Araba dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan haberleri:

2020’üstelik Türkiye SUV Pazarının Lideri Peugeot Oldu

Peugeot

Peugeot Türkiye’den yapılan açıklamaya bakarak Fransız araba devi, ülkemizde 2020 yılında SUV pazarının lideri oldu. Açıklayan rakamlara göre Peugeot Türkiye, 2020 Familya-Mabeyin dönemleri beyninde mecmu 25 bin 960 skor SUV anahtar satışı gerçekleştirmeyi başardı. Fransız firmanın mecmu pazardaki payı ise %5,7 seviyesinde gerçekleşti.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yenilenen Fiat Egea Ailesinin Dikkat Calip Özellikleri ve Eşit Listesi

2021 Fiat Egea

Fiat, 3 değişik tesisat seçeneğine sahip Egea ailesinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Hem tasarım hem da tesisat açısından yenilenen Egea ailesine tıpkı üstelik Egea Cross eklendi. Kullanılmamış logosuyla özen calip Egea’ların değer listesi ise ülkemiz şartları amacıyla berenarı iddialı görünüyor.

İlgili habere yankılanmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hyundai: Apple ile Elektrikli Makine Üretimi İçin Görüşmelere Başladık

Hyundai

Cenup Kore merkezli otomobil üreticisi Hyundai, piyasaya sürdüğü teknolojik ürünlerle tanıdığımız Apple ile elektrikli makine projesi üzerinde yöre görüşmeler yapmaya başladıklarını açıkladı. Apple’ın halihazırda Apple Car adını verdiği bire bir elektrikli araba projesi bulunuyor ancak aracın 2028 yılından evvel hazır olmayacağı düşünülüyor. Bu nedenle iki şirketin şok tıpkı proje için güçlerini birleştirebileceği düşünülüyor.

İlgili habere vurmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kia, Yıpranmamış Logosunu Guinness Dünya Rekoru Facia Ayrımsız Görsel Ziyafet ile Duyurdu (Videoteyp)

Kia

Otomobil üreticisi Kia, eskimemiş vizyonu kapsamında yenilenen logosunu ve sloganını Cenup Kore’nin Incheon kentinde planlı tıpkısı gösteri ile duyurdu. İzleyenleri büyüleyen eylem, bire bir zamanda benzeri Guinnes Dünya Rekoru bile kırdı. Cenup Koreli iştirak, kullanılmamış logosu ve vizyonuyla ait elan fazla ayrıntıyı 15 Karı tarihinde açıklayacak.

İlgili habere ulaşmak amacıyla buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Efsane Toyota Supra, Modifiye Edilerek Mermi Geçirmez Bire Bir Canavara Dönüştürüldü

Toyota Supra

Spor makine denince akla gelen önceki isimlerden biri olan Toyota Supra, yapılan modifiyeler sonrası adeta vukuf araç filmlerinden püskürtme kadar görünen bire bir görüntüye büründü. Sayısal araba tasarımcısı Ted Li’nin elinden sabık 5. çocuk Supra, Batmobile ve Cybertruck ile olan benzerlikleriyle da içtimai medyada ağır bağ gördü.

İlgili habere vurmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mercedes-Benz Çalışanı Kızgın İşçi, Fabrikaya Buldozerle Girdi: 50’den Çok Araca Hasar Verdi

İspanya’üstelik Mercedes-Benz fabrikasında müteharrik tıpkı işçi, şirketin dolgun işten tarh politikasını çıkıntılık etmek amacıyla bire bir buldozer çalıp fabrikada mevcut araçları ezmeye başladı. 50’den çok ticari araca zarar vererek şirketi balaban zarara uğratan iştirakçi, üretim bandına soldurmak üzereyken yakalanarak asayiş güçlerine tasdik edildi. 38 yaşındaki iştirakçi, mahkemede özel mülkiyetin çalınması, kötülük verilmesi ve bulunmayan edilmesi üzere birçok suçlamayla karşı karşıya kalacak.

İlgili habere yansımak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İngilizlerin Söylence Otomobil Markası Morris Garages, Yeniden Türkiye’birlikte

Morris Garages

İngiltere menşeili araba markası Morris Garages, Doğan Ana Ortaklık distribütörlüğünde baştan Türkiye’ye geliyor. Şirketin Türkiye pazarında satışa sunulacak önceki modelinin yüzde 100 elektrikli aynı SUV olan ZS SÜLALE olacağı aktarıldı. Doğan Ana Ortaklık Otomotiv Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO ’su Melik Dağtekin, MG ile ilgili hayallerinin; Türkiye’bile üretim tesisi dayamak olduğunu aktardı.

İlgili habere yayılmak amacıyla buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Nazır Varank, Yerli Otomobilin Yerlilik Oranıyla İlgili Eleştirilere Karşılık Verdi

TOGG

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, domestik otomobilin yerlilik oranı ve hangi dönemde yollarda olacağı üzere konularda izahat yaptı. İlk aracın 2022 yılının böylecene üretim bandından ineceğini hatırlatan Varank, yerlilik oranıyla ilgilendiren eleştirilere ise “Şu anda küresel tedbir zincirlerine baktığınızda hangi kurgu yüzdelik 100 aynı ülkenin zat toprakları içre üretiliyor kim?” Şeklinde cevap verdi.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2020 Yılında Türkiye ’birlikte 9 Milyon İkinci Halk Şalter Satıldı

ikinci el araç

Doğruluk Bakanlığı, 2020 yılında fiyatları hayli yükselen ikinci halk komütatör satışlarıyla ilişkin verileri paylaştı. Bakanlığın açıkladığı verilere bakarak Türkiye ’üstelik 2020 yılında yekpare 9 milyon ikinci umum araç satışı gerçekleştirildi.

İlgili habere aksetmek amacıyla buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: