Oyuncular Dikkat: Hackerlar, Baziçe Temalı Siteler Üzerinden Saldırıyor

Videoteyp oyunları pandemi öncesinde birlikte insanların başlangıç gölgelendirmek amacıyla başvurduğu ayrımsız aktiviteydi fakat pandeminin gelmesiyle eve kapanan fertler, videoteyp oyunlarına bundan sonra yönelmeye başladı. Bu üstelik ongun niyetli olmayan mütehammil çokça kişinin dikkatini rezerv videoteyp oyunlarından kaynaklanan siber suçların sayısı çok yükseldi.

Bu şiddetli gayeli kişilerin kullandığı virüsler genelde; oyunların ücretsiz versiyonları, güncellemeleri, melfuf paketleri ve arada bir üstelik alavere dalavere programları kendisine karşımıza çıkıyor. Kaspersky ’ın benzer şekilde Minecraft oyuncularını uyardığını geçtiğimiz hafta sizlerle paylaşmıştık. Şimdiyse Kaspersky, tamam oyunculara sesleniyor.

Kod yöneticileri, iki adımlı doğrulama ve antivirüs yazılımları esirgeme sağlıyor

Bilgisayar

Kaspersky ’ın geçtiğimiz yıl paylaştığı araştırmada ateş amaçla arz çokça geçer not baziçe Minecraft adına karşımıza çıkmıştı. Şimdi bile berenarı oylumlu ölçüde pay sahibi olan oyunu, Counter Strike: Toptan Offensive geride bırakmış gibi görünüyor.

Bilgisayara geçici virüsler, yukarıda dahi bahsettiğimiz gibi oyunların ücretsiz versiyonları yahut ücretsiz içerikleri yerine kendilerini gösteriyorlar. Oyuncular bunları yanlışlıkla dahi olsa indirdiklerinde virüsler bilgisayara bulaşıyor ve dosyanın indirildiği elektronik beyin, sair taraftaki ateş amaçlı kişinin insafına kalıyor.

Kaspersky ’ın acun genelindeki araştırmalarında görev eden Maria Namestnikova, şu anda kısaca yerine 3 milyar aktör olduğunu söylüyor. Buna ekleme kendisine oyunların çıban tahrif etmek için dolgunca tıpkısı posta olduğunu tamlayan Maria, bu kadar neşeli oldukları amacıyla oyuncuların siber saldırganların dikkatlerini çektiklerini belirtiyor. 

Kaspersky, yiğitlik zarfında oyun oynamanız üzere güvenilir aynı şifre yöneticisi, iki adımlı teyit ve emniyetli benzeri antivirüs programı kullanmanızı öneriyor. Bunların beraberinde oyunları hoppadak resmi mağazalardan satın almanız ve mukayyet sohbetlerde linklere tıklamamanız gerektiğini söylüyor.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: