Pinterest, ‘Kilo Verme’ Reklamlarını Yasaklayan İlk Sosyal Medya Devi Oldu

Ülkemizde de çokça sayıda kullanıcısı olan görsel içerik paylaşım platformu Pinterest, reklamlarla ilişik çokça balaban tıpkısı karar alındığını duyurdu. Zemin aracılığıyla yapılan açıklamalara göre Pinterest artık, kilogram verme ile ilgilendiren reklamların gösterilmesini engelleyecek. Bu karar, bugüne büyüklüğünde alınmış reklam kararları ortada tıpkı geçmiş durumunda.

Pinterest’in böyle bir değişmeyen almasının nedeni, insanların kilo vermelerini istemiyor oluşu değil. Fakat kâh reklamverenler, reklamlarında belli tıpkısı gövde tipini, belli benzeri kiloyu ya de belirli miktarda kilo verdirdiğini tez eden ürünleri motivasyon ediyorlar. Pinterest, bu durumun önüne geçebilmek için, yani gayrisıhhi kilo vermeyi çalmak için böyle bir karar aldığını belirtiyor. Böyle bire bir değişmeyen, büyük sosyal ağlar arasında ilk kez münfail durumda.

Karar, kesintili yiyecek alışkanlığının artmasının natürel benzeri sonucu

Pinterest

Pinterest marifetiyle yapılan açıklamalara göre değişmeyen alınırken, MEMLUK Ulusal Yeme Bozuklukları Derneği ile iş birliği yapıldı. Çünkü bu kurum, Mart 2020’den beri yaptığı araştırmalarda, ağır aksak tagaddi alışkanlığı oluşan insanların sayısında çokça kırıcı artışlar yaşandığını belirleme etmişti. Dahi durumun ciddiyetini kavrayan insanlar, bu durumdan pekâlâ kurtulacaklarını bilemez hale gelmişler ve arkalama arayışına girişmişlerdi. Pinterest, bu duruma daha aşkın kayıtsız kalamamış kadar görünüyor.

Foto paylaşım platformunun reklam politikasını güncellemesinin, kesim üzere haddinden fazla yüce olduğunu söyleyebiliriz. Zira Pinterest’in aldığı karar menent teşekkül ederse, gayrı sosyal ağlar dahi buna benzer bir karar alıp, sağlıksız kilo verilmesini sağlayıcı gelgel evet da ürünlerin tüketicilere ulaşmasını engelleyebilirler. Üste bu sayede insanların metin aynı şekilde kilo vermeleri yönünde teşvikler üstelik yapılabilir. Bu üstelik giderek dünya genelinde iri tıpkısı sav olmaya başlayan ağır aksak kilogram ödeme ve gayrisıhhi tagaddi kabil konuların önlenmesini sağlayabilir.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: