Plajların Vazgeçilmezi ‘Bikini’ 75 Yaşında: Bikini ile Nükleer Bombalar Arasındaki Hayret Veren Bağlantı

Bikini modası 75 yıldır çokça ayrımlı şekillerde evrim geçirdi. Global pazara giren her moda akımı gibi bikiniler birlikte modern kadının lacerem gözükmesi gerektiğine karar isnat etmek amacıyla kullanıldı.

Çoğu itilaf çıktığı ilk yıllarda bikinileri “edepsiz göstermek” kendisine nitelendirmişti. Zamanla sosyal yerine daha çok kabul gördü ve dünyanın rastgele köşesinde kullanılmaya başlandı. Çul sektöründe ve moda dünyasında bilcümle anlamıyla bire bir bomba patlatılmıştı.

Tarih: 5 Orak Ayı 1946. Fransız moda tasarımcısı Louis Reard yoluyla tasarlanan önceki bikini, mümasil ve dans sanatçısı olan Micheline Bernardini’nin pozu ile ölümsüzleşti:

Micheline Bernardini

Bikini Adaları’nda moda bombası “bikiniden” bilahare mahiyet bombalar konuştu:

Bikini lansmanından 4 çevrim sonra ESIR, yeni sulp çekirdeksel cebe denemeleri üzere hazırlıkları tamamladı. Yapılan bu nükleer testler, KÖLE’nin II Dünya Savaşı sonrasında Acun’ya zılgıt yöneltmek için yaptığı girişimlerdi. Halbuki tahminî 11 kamer geçmiş MEMLUK, Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine iki atom bombası atmış ve 220 bin insanın ölümüne, elan aşkın insanın sakat kalmasına kat açmıştı. 

Henüz dahi ilginci o günlerde basına yansıyan manşetlerdi. Dönemin haberlerinde, “Bikini denen edepsiz kıyafete evcilleşmek, çekirdeksel bomba fikrine alışmaktan henüz baskı” ve “açık saçık çul” kabil eleştiriler düz alıyordu. Ayrıca şimdilerde bikinili modelleriyle tanınan Brezilya’de da bikini karşıtı dernekler kurulmuştu.

Bu giysinin şöhreti kazanması ise Hollywood yıldızları sayesinde gerçekleşti. Ayrımsız yıldızlar “Amerikan Rüyası” pazarlayan ve BENDE’yi aklayan Hollywood endüstrisinin yer şişman temsilcisi haline geldi:


“Bikini giymiş Marilyn Monroe, 1949”

İlk üretilen bikiniler yaş haldeki ağırlığıyla günümüz bombalarına temel tutabilirdi. Umum 3.5 kilo geliyor ve hareketli olmak için kullanılınca hareket kabiliyetini sınırlıyordu. Temas husus yeryüzü başında takkadak fon merakıydı anlayacağınız. Filhakika BENDE sonralarda nükleer testler üzerine kendisini aştı ve günümüzün uğraş teknolojilerini iddialı bire bir kuzuluk getirdi.

Bittabi derece derece bikiniler üstelik hafifleşti. KÖLE, bikini modelleri ile dünyanın temas köşesinde bülten kapaklarını, sinema afişlerini doldurdu. Tıpkısı daha hiçbir kente atom bombası atılmadı. Fakat yıpranmamış soy sop savaş teknolojileri imdi insanın ölümüne faktör oldu. Nükleer testlerden 4 periyot evvel gördüğümüz bikini, yavaş yavaş sahillerdeki moda yarışının ve mefkûre insan bedeninin sembolü oldu; ancak sahilin alın kıyısında, kullanılmamış evlat uğraş teknolojileri apayrı insanların hayatını sonlandırdı.

sizlere mywebmaster325890790.wpcomstaging.com farkıyla sunulmuştur

%d blogcu bunu beğendi: